Dance tovert steden om in een muzikaal pretpark |2?9 3 [(3D WAANZINNIGE WEEKAANBIEDING P/1 HOEKMAI® Brand op terrein Terneuzens sloopbedrijf Politie kwistig met boetes Vechtersbazen in Middelburg op de trein gezet Gewapende overval op café Renesse maandag 27 juli 2009 VIDEO'S Twee keer een impressie van het mid dag- en avondprogramma van de Ci ty of Dance in Middelburg. FOTO'S Kijk op www.pzc.nl/foto voor lezers foto's van de City of Dance en voeg uw mooiste foto's toe. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Reconstructie van verdwenen www.pzc.nl/middelburg1940 Kantoorinrichting van hoek tot hoek LrU GOES - YERSEKE showroom T 0113 - 57 29 07 Marconistraat 13 info@piethoekman.nl 4461 HH Goes www.piethoekman.nl foto Lex de Meester Een muzikale Efteling. Een centrifuge van muziek en dans waarin mensen van het ene naar het andere podium gaan. Organisator Martin Priem was zaterdagmiddag na de eerste uren van City of Dance al ze ker van zijn zaak. öe nieuwe opzet van het Middelburgse festival met verschillende podia in de stad is een succes. Wat bleef was de goed bezochte party op het Hof van Tange in de avond. Susanne Jansen uit West-Souburg is het helemaal met hem eens. De trucks met hossende jongelui die door de stad reden, mist ze niet: „Op die podia gebeurt veel meer. Je kan echt naar optredens kijken. Super leuk!" Etienne LeDuc, een Middelburger woonachtig in Am sterdam, vindt de timing van het festival wat ongelukkig. „Er zijn dit weekend meer grote festivals zoals Pleasure Island en Rockit." Hij raadt City of Dance aan juist niet te groot te worden. „Middel burgers houden van kleinschalig." Bij de Dancetour gisteren in Goes geen sprookjesfiguren, maar ge woon lekker negen uur non-stop uit je bol gaan met een keur aan top-DJ's. Die ene keer per jaar krij gen omwonenden een NS-kor- tingskaart om de overlast te ont vluchten en wordt de Markt omge vormd tot een openluchtdisco theek. Een formule die al met al toch nog steeds goed is voor zo'n 7500 bezoekers, zegt Kim Loonen van de Stichting Dancetour. Ze ver moedt dat veel bezoekers zaterdag ook naar Middelburg zijn geweest, want de stroom naar Goes komt wat langzamer op gang dan an ders. Tegen zessen zijn evenwel ook de laatste slaapkoppen weer ruim op tijd paraat voor Mark V. terneuzen - Bij een brand op het terrein van een sloopbedrijf aan de Oudelandseweg in Terneuzen zijn gisterochtend vroeg zo'n vijf tien ton haardhout en een aantal deuren verloren gegaan. De brand ontstond door nog onbe kende oorzaak in een zeecontainer waarin het hout was opgeslagen. De brandweer was na de melding een uur na middernacht snel ter plaatse, maar kon niet bij het vuur komen. Laten uitbranden van de container was vanwege de rookont wikkeling geen optie. Met een kraan van Eyke-Hogendoorn werd de container opgetild en omge kiept zodat de brandweer de bran dende houtblokken kon blussen. Het vuur was snel onder controle, maar het nablussen duurde nog tot even na acht uur. Het sloopbe drijf was de afgelopen jaren vaker slachtoffer van brand. Eind vorig jaar ging een chalet in vlammen op. De technische recherche onder zoekt de oorzaak van de brand. lezersfoto L. Vermeulen lezersfoto Alexander van Oorschot nieuwvliet - Een 21-jarige Oost- burgse automobilist moest giste rochtend zijn rijbewijs inleveren, toen hij rond drie uur op de Sint Jansdijk in Nieuwvliet werd be trapt op te hard rijden onder in vloed. Op de Boulevard de Wielingen in Cadzand werd een bestuurder be keurd toen hij ruim dertig kilome ter per uur te hard reed. Verder be keurde de politie mensen voor het in bezit hebben van drugs, geluids overlast van een autoradio, alcohol op straat, het niet dragen van een helm en het voeren van geen of slechte verlichting. Op het strand van Cadzand wer den zaterdagnacht 32 strandhuisjes omgegooid en op de Zeedijk wer den enkele terrasbanken vernield. Geldic Geldig van 27 juli t/m 2 augustus. Dove Silk Glow bad 750 ml per stuk maximaal 4 stuks per klant middelburg - Een groepje rad draaiers is zaterdagmiddag in Mid delburg door de politie richting het station gedirigeerd en op de trein gezet. Ze werden verdacht be trokken te zijn geweest bij een vechtpartij aan de rand van de Markt, waarbij twee mensen ge wond raakten. Toen een groepje jongens een man in elkaar wilden trappen, grepen veiligheidsmensen van City of Dance in. Vervolgens begon zich een man of twintig er mee te bemoeien. Op een gegeven moment vloog zelfs fietsen door de lucht. De gealarmeerde politie en de veiligheidsmensen wisten de groep vechtersbazen weg te leiden naar het station. renesse - Twee gemaskerde en ge wapende mannen hebben gister ochtend vroeg feestcafé De Zoom in Renesse overvallen. De mannen drongen het pand aan de Hogezoom rond kwart voor vier binnen. Op dat moment was het bedrijf gesloten en waren al leen de bedrijfleider en het perso neel nog aanwezig om af te slui ten. Vermoedelijk wisten de overval lers waar ze in het pand moesten zijn. Volgens de politie bedreigden ze de bedrijfsleider en het perso neel, waarna ze er met een onbe kend geldbedrag vandoor zijn ge gaan. De overvallers zijn te voet ge vlucht. Onder de nimmer aflatende housebeats van DJ Nikolai Dmitrov loopt de Markt in Goes langzaam maar zeker vol. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3