Timko Lokerse droomt van World Tour 37 Provoost vierde op DNC Open BEACHVOLLEYBAL Titelverdediger uit Dishoek met Bolsterlee in kwartfinale onderuit op eredivisietoernooi Vlissingen Toernooi Vlissingen Niels Mesu behaalt Nieuwdorp achtste in vijfde plek in Otterloo eerste rit Kreiz Breizh Doedee en Lavrijssen voorin in België Rentmeester eindigt als derde in Overijsse maandag 27 juli 2009 Beachvolleybal zit in de lift. Niet alleen het aantal beoefenaars neemt gestaag toe, maar ook het spelniveau. Timko Lokerse en Bart Bolsterlee ondervonden dit aan den lijve in de Jiba Eredi visie. In Vlissingen verloren de ti telverdedigers in de kwartfinale. door René van Stee vlissingen - Net als vorig jaar streek het evenement een week einde neer op het Badstrand. „Vo rig jaar waren hier hooguit vier teams waarvoor we op onze hoede moesten zijn. Nu zijn er wel acht ploegen waar we zo maar van kun nen verliezen", zei de in Dishoek woonachtige Lokerse zaterdag over de toegenomen concurrentie. Het Groningse duo Alexander Brou- wer/Christiaan Varenhout zorgde zondag in een spannend duel voor de uitschakeling van de titelverdi- gers (22-20 20-18). Hoewel de 34-jarige Walchenaar al geruime tijd in de landelijk top meedraait, zit er nog rek in. Dat geldt evenzeer voor zijn tien jaar jongere kompaan Bolsterlee uit Gouda, met wie hij voor het derde jaar een duo vormt. „Een beetje be- achvolleyballer speelt tot z'n veer tigste op het hoogste niveau mee. Door stevig te trainen, word ik nog altijd beter. Bij Bart gaat het natuur lijk sneller, omdat hij jonger is. Hij wordt als het ware sneller beter dan ik. Niet alleen de rest van de teams wordt sterker, maar wijzelf ook. Daardoor draaien we nog steeds goed mee." De tandem Lokerse/Bolsterlee heeft reeds een fraai palmares bij el kaar gespeeld. In juni was er on langs het - voorlopige - hoogte punt: de eerste plaats in de Jiba Grand Slam in Rotterdam. Een prestatie van formaat, want door dat er geen internationale verplich tingen waren, stonden allé landelij ke toppers aan de start. Lokerse en Bolsterlee, vorig seizoen derde in de eindstand van de eredivisie, ver sloegen in de finale het gerenom- In de eredivisie ging de overwin ning naar Tim Oude Elferink en Jon Stiekema. Zij versloegen in de finale Alexander Brouwer en Chris- tiaan Varenhorst. In de eerste divi sie vormde oud-Hulstenaar Michel Everaert een gelegenheidsduo met Jaap Vos. Zij behaalden de vijfde plaats. Marcel Dingemanse en Jo hn Hintzen, oud-spelers van WS'92, eindigden op de derde plaats. Dirk Boehlé uit Hulst en Nathan Mulder (Roosendaal) leg den in de tweede divisie beslag op de negende plaats. meerde duo joppe Paulides/Emiel Boersma met 2-0. Lokerse: „Van die twee win je hooguit drie keer als je er tien keer tegen speelt. De verwachtingen waren niet hoogge spannen. Tot dan toe hadden we ook niet zo goed gepresteerd, maar in die finale viel bijna alles op zijn plek." De triomf in Rotterdam smaakt naar meer. Zo hoopt Lokerse half augustus op het NK in Schevenin- gen verder te reiken dan de derde plaats, zijn beste resultaat tot dus verre op een nationale titelstrijd. Daarnaast zou hij dolgraag eens doordringen tot een hoofdtoernooi in het kader van de World Tour, het walhalla in het beachvolleybal. Pogingen daartoe dit jaar in Rome en het Poolse Myslowice strandden voortijdig. Wellicht lukt het over ruim een week in Stare Jablonski - ook in Polen - of eind augustus in Scheveningen, dat de World Tour voor het eerst ontvangt. „Ooit moet het een keer lukken", klinkt het strijdvaardig. Lokerse heeft er veel voor over om die droom te ver wezenlijken. Eén ding gebeurt ze ker niet: hij geeft er zijn baan als ar chitect niet voor op. „Ik heb ook nooit de ambitie gehad om full-prof te worden. Het lijkt me een te eenzijdig bestaan. En aange zien ik zo'n prachtig beroep heb, is het absoluut geen optie meer." OTTERLOO 4 PLOURAY door Daaf Kasse DEN HAAG - Bennie Provoost is in het DNC Open, een internationaal damtoernooi in Den Haag, op de vierde plaats geëindigd. Zaterdag speelde de uit Aagtekerke afkomsti ge dammer in de slotronde remise tegen zijn Letse medekoploper Guntis Valneris. Kees Thijssen profiteerde van deze puntendeling. Door een knappe h overwinning op Anton van Berkel kwam de vijfvoudige Nederlandse kampioen op hetzelfde puntenaan- tal als Provoost en Valneris. Om dat de Amsterdammer sterkere te genstanders had gehad werd _hij tot winnaar uitgeroepen. Ook wereldkampioen Alexander Schwarzman wipte nog over het oorspronkelijke leidersduo heen. De zege van de Rus op toekomstig PWG-speler Ricardo Pierre bezorg- de hem de tweede plaats in het eindklassement. Ondanks zijn duikeling van het po- Bennie Provoost dium op de slotdag kan Bennie Provoost terugzien op een gewel dig toernooi, met een aantal punt gave partijen. Opvallend genoeg beschouwt hij niet één van zijn vijf overwinningen, maar zijn re misepartij tegen Martijn Rent meester als het hoogtepunt van het toernooi. „Ik had hem in een voorbereide variant helemaal plat- gespeeld, maar door een rekenfout- je liet ik hem nog glippen." Winst op Europees kampioen Val neris zou hem de toernooizege hebben gebracht, maar deson danks ging hij zaterdag al te grote risico's uit de weg: „Een nederlaag als gevolg van een alles-of- niets-strategie zou een mooie week nog verknallen", aldus de 23-jarige student. Ook Valneris ging niet tot het gaat je en zo eindigde de partij na vijf tig zetten in een gelijkwaardige puntendeling. Provoost laat het Open NK in Nij megen schieten en begint maan dag 3 augustus in Goes aan het Hil- tex Zeeland Open. Daar start ook Martijn Rentmeester in een van de twee hoofdgroepen. De Zeeuw se kampioen uit 's-Gravenpolder eindigde in Den Haag na een over winning op Nederlands sneldam- kampioene Ingrid de Kok op de 29e plaats. Jos de Wild uit Zierik- zee sloot het toernooi af als 90e. In het kader van de landelijk crite- ruimcompetitie World on Wheels is skeeleraar Niels Mesu uit Middel burg bij de beloften op de vijfde plaats geëindigd. Bij de A-rijders be haalde Erwin Mesu de vijftiende plaats. Niels Steenbakker (Bigge- kerk) werd in die categorie 27e. Bij de Masters was er een tiende plaats voor André van Espen uit Axel. VLOESBERG Baukje Doedee (Driewegen) en Bir- git Lavrijssen (Kapelle) zijn zater dag tijdens een wedstrijd voor eli te-vrouwen in het Belgische Vloes- berg in de top tien geëindigd. De twee wielrensters van Rabo lady Force kwamen na 92,4 kilometer als zesde en zevende over de meet. Beiden maakten zo'n 70 kilometer lang deel uit van een elfkoppige kopgroep. Wielrenner Nick Nieuwdorp (De Jonge Renner) stond na de eerste twee etappes van de Franse ritten koers Kreiz Breizh Elites 56e, op 5.23 minuten van de leider. De cou reur uit Yerseke eindigde zaterdag in de eerste etappe naar Plouray knap als achtste, een dag later werd hij in de tweede rit 58e. Van daag is de slotetappe. OVERIJSE Wielrenner Ruud Rentmeester uit Goes sleepte gistermiddag een der de plaats in de wacht in Overijse. De winst in Vlaams-Brabant -ging naar Sander Armee. De wegwed strijd was een ware slijtageslag: van de 120 gestarte renners haal den slechts veertig de finish. Zater dag was Rentmeester ook op Bel gische bodem actief. In Bambrugge eindigde hij als vijftiende. Jon Stiekema (rood shirt) smasht de bal in de finale van het Vlissingse eredivisietoernooi. Die won hij samen met Tim Oude Elferink van Alexander Brouwer en Christiaan Varenhorst. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39