awat hij wil sport35 Beach Soccer Zeeland na zinderende finale de beste ploeg van Nederland Van den Driest echte smaakmaker Steven Ovaa wint in clubcross Vlissingen maandag 27 juli 2009 Paul Telussa beseft dat hij bijna een jaar geleden veel geluk heeft gehad nadat hij een her senbloeding kreeg. De oefen- meester is zijn fanatisme niet kwijtgeraakt. Dat bleek zaterda gochtend nadrukkelijk op de eer ste training van Hoek. door Barry van der Hooft BIERVLIET - Hij voelde afgelopen week kriebels in zijn onderbuik. En vrijdagavond zat Paul Telussa met een onbestemd gevoel thuis op de bank. „Tot ik zag dat er voet bal op televisie was", vertelde hij zaterdag. „Ik ben gaan kijken, maar zat toch steeds met Hoek in mijn hoofd. Hoe ik wil gaan trai nen, wat ik van mijn spelers ver wacht, hoe ik wil spelen. Ik was er constant mee bezig." Vreemd kon je die gedachten niet noemen, want Telussa stond zater dag in Biervliet voor het eerst in bijna een jaar weer als trainer op het veld. Het voelde best een beet je spannend aan, kon je uit zijn woorden opmaken. Bijna een jaar geleden, op zaterdag 9 augustus, kreeg de Souburger tijdens het oe fenduel met SHO een hersenbloe ding. „Ik heb toen best veel geluk ge had", bekende hij. „Wat er toen is gebeurd, heeft me aan het denken gezet. Ik zat tegen het randje aan en dan blijkt maar weer hoe be trekkelijk alles is. Ik ben onlangs voor het eerst opa geworden. Voor hetzelfde geld had ik dat niet meer meegemaakt. Daarom was ik dub bel zo blij. Nu voel ik me weer pri ma. Ik ben laatst op controle ge weest bij de doktor en die vertelde me dat alles er netjes uitzag. Hij heeft me groen licht gegeven en dat is toch een goed gevoel." Zijn fanatisme is hij niet kwijtge raakt, bleek tijdens de eerste trai ning van Hoek. Het allereerste par- tijspel was nog geen minuut oud, of Telussa legde de boel al stil. Er zat een gedachte achter. „De jon gens moeten weten hoe ik het wil hebben. Dus voetballen in een hoog tempo. Dat is het mooiste voor het publiek, maar zelf kun je dan ook genieten. Ze zullen moe ten laten zien dat ze meekunnen." Veel loopwerk zonder bal krijgt de selectie de komende weken niet voor de kiezen. „Dinsdag laten we ze een duurloop afwerken, maar verder laat ik ze niet veel lopen", legde Telussa uit. „De basis moe ten ze de afgelopen weken zelf al gelegd hebben, daar besteed ik geen tijd meer aan. Degenen die niet mee kunnen, hebben pech. Ze prijzen zichzelf uit de markt. Ik ga me vooral met het voetballende gedeelte bezighouden." De trainer verwelkomde in Bier vliet tien nieuwe gezichten. Acht spelers haalde Hoek al binnen en de twee testspelers, Joachim de Wilde en Mahamed Habib N'Diaye, mogen zich deze week be wijzen. Als ze voldoen is voor slechts één van de twee een plek in de selectie vrij. „Want dan heb ben we een groep van twintig man", aldus Telussa. „Dat moet ge noeg zijn." Geert Bosschaart, Gideon Imagbu- du en nieuweling Remco Felius trainden zaterdag nog niet mee. Imagbudu verbleef nog op vakan tie in Londen bij zijn broer, maar meldt zich deze week. Felius keer de met een ontsteking in zijn lies terug van vakantie. Het herstel van Bosschaart lijkt nog geruime tijd te duren. De verdediger heeft vrij wel zeker een cyste in zijn knie. „Op 10 augustus heb ik een af spraak in het ziekenhuis in Vlissin- gen en op 20 augustus ga ik naar een sportarts in Herenthals", ver telde Bosschaart. „Ik loop hier al vanaf januari mee en ben ook al in Lier bij een arts geweest. Nu wil ik toch wel eens weten wat het is. Ik hoop dat ze het weg kunnen ha len, zodat ik een paar weken later weer kan voetballen." Hij ont breekt in ieder geval vrijdag, wan neer Hoek in Biervliet de eerste oe fenwedstrijd speelt. Zoals ieder jaar is de West-Zeeuws-Vlaamse se lectie dan de tegenstander. Het duel begint vrijdag om 19.30 uur. door Barry van der Hooft SCHEVENINCEN - Precies twee jaar na het debuut in de eredivisie, mag Beach Soccer Zeeland zich al het beste team van Nederland noe men. De formatie, die voor het me rendeel uit Zeeuws-Vlaamse voet ballers bestaat, kreeg gistermiddag na een zinderende finale de kam- pioensschaal uitgereikt. Beach Soccer Zeeland reisde zater dag voor het finaleweekeinde van de eredivisie af naar Schevenin- gen. In de halve eindstrijd, tegen Re/Max Goedegebure, boekte het een vrij eenvoudige overwinning. Het Zeeuwse team won met 9-5 en zag Daryl Rawidjan vijf keer scoren. Ali Eryürük (2x), Lukas Wiering en Mevlud Eryürük ver zorgden de rest van de productie. „Het ging eigenlijk makkelijker dan verwacht", keek aanvoerder Mevlud Eryürük terug op de ont knoping van de titelstrijd. Gister middag volgde de finale tegen het team van Thremen Supporto Over heidsdiensten, dat met Leo Koswal en Roël Liefden twee internatio nals van het Nederlands beachsoc- certeam in de gelederen had. Pa trick Ax, die als prof voor onder meer FC Groningen, Vitesse, De Graafschap en NEC speelde, be hoorde ook tot het team. Het werd een enerverende finale, met een voor velen onverwacht einde. Na twee keer twaalf minu ten zuivere speeltijd leidde Thre men namelijk met 0-3. „We had den dus nog twaalf minuten te gaan", zei Daryl Rawidjan. „We hebben tijdens de pauze afgespro ken er volle bak voor te gaan, om dat we niks meer te verliezen had den. Toen we snel scoorden nam het vertrouwen toe." Roel Alberti schoot in het derde bedrijf al na dertien seconden de 1-3 op het scorebord. In het beach- stadion van Scheveningen zorgde Rawidjan vervolgens voor 2-3 en 3-3. De winnende treffer kwam op naam van Zaamslagspeler Mario de Fouw, die het laatste tikje gaf na een mooie combinatie met Ali Eryürük: 4-3. Mevlud Eryürük: „Daarna kwa men we nog goed weg, met een bal op de lat. In de slotfase braken we zelf nog uit en werd ik vastge houden door de keeper. Hij kreeg met nog drie seconden te gaan rood. De vrije trap heb ik het sta dion uitgeschoten, want de titel was toen al binnen." Rawidjan werd na afloop tot meest waardevolle speler van de eredivisie gekozen. Voor zijn team was het kampioenschap het derde in vier jaar tijd, na eerdere titels bij de amateurs en in de eerste divisie. „We hebben het op inzet en kracht gedaan", zei Mevlud Eryü rük. „Voor ons is dit echt een mooie prestatie." Samen met Rawidjan meldde hij zich vanochtend om 5.15 uur al weer op Schiphol. Met Oranje reis de het duo af naar Béziers, waar deze week het EK-kwalificatietoer- nooi wordt gespeeld. „We spelen tegen Wit-Rusland en Tsjechië", al dus Rawidjan. „Als we twee keer winnen gaan we naar het EK in Portugal." MHHHHHai door Sven Bakker KOUDEKERKE - Het zijn vaak rare fratsen die hij uithaalt op de ten nisbaan. Een sliceballetje met on verwachts effect, een rally met al leen maar hoge ballen, opeens ser ve-and-volley op matchpoint te gen - Hendrik van den Driest draait er zijn hand niet voor om. Hij is een markante verschijning op menig Zeeuws tennistoernooi. Een smaakmaker. Een publieksspe- ler. Maar bovenal een gevaarlijk goede speler in de vijfde categorie. Nooit gaat Van den Driest als favo riet voor de eindzege van start, maar elke titelfavoriet wil hem graag zo lang mogelijk ontlopen in het schema. Bij het Stoofweitoernooi in Koude- kerke behaalde Hendrik van den Driest gisteren zijn eerste toernooi zege van het jaar. De tennisser uit Veere was tot ieders verbazing in straight sets te sterk voor de als eer ste geplaatste Orestis Molopodis: 6-3 en 6-4. In de halve eindstrijd had Van den Driest ook al met 6-2 6-1 van An- toine van Bockel gewonnen. Van den Driest lijkt onverslaan baar in Koudekerke. Hij won het toernooi ook al in 2008 en 2007. Van Molopodis werd verwacht dat hij door het spelletje van Van den Driest heen zou kunnen slaan, maar zelfs Molopodis verslikte zich in de lepe balletjes van Van den Driest. „Het begon al bij het inspelen. Ging Hendrik bijna tegen het hek aan staan en moest ik zowat iede re bal van hem twee keer laten stuiteren. Ik kon totaal niet in mijn ritme komen", zei Molopo dis. „Hij speelde zo ontzettend pas sief. Hij sloeg veel hoge ballen waar vrijwel geen horizontale vaart in zat. Erg lastig om daar steeds tempo aan mee te geven. En ik kan bovendien geen enkele bal herinneren waar ik niet bij kon, dus het waren puur mijn fou ten waardoor ik verloor." Molopodis sloot daarmee aan in een lange rij gefrustreerde spelers die van Hendrik van den Driest verloren. „Maar toch complimen ten voor het geduld dat hij op brengt om elke wedstrijd zo te spe len", besloot een sportieve Molo podis. Olette Luitwieler won bij de vrou wen in de 5, Davy de Kesel en Bas de Nooijer wonnen het mannen- dubbel 5 en het gemengddubbel 5 ging naar Suzanne Wohrmann en Han Temminck. door Herman Heuvink vlissingen - Druk was het niet met rijders op de clubcross in Vlis- singen-Oost, maar gestreden werd er voor elke meter. Voor Steven Ovaa was het een fijne opsteker. Langzaam herstellende van de ziekte van Pfeiffer mocht de Oost-Souburger zich als winnaar laten kronen bij de senioren. De Suzuki-rijder moest in de eerste manche Arno Ruttinger voor laten gaan. In de tweede manche gaf de ze in verloren positie op toen een oude duimblessure opspeelde. Ver daarvoor had Ovaa al afgerekend met Erik van der Wekken die dui delijk niet in goede doen was. Bij de veteranen en junioren was Honda-rijder Mykel van de Goor een klasse apart. De 42-jarige las ser won beide manches met over macht. Frank Rottier kon als enige nog enigszins in de buurt blijven. De Suzuki-rijder zag zijn tweede plaats in de tweede manche na een lekke achterband echter als sneeuw voor de zon verdwijnen. Heel wat meer spanning was er bij de jeugd. In de klasse 85 cc behaal de Björn Oreel dezelfde resultaten als Mike Beekers. Beiden wonnen een manche en werden één keer tweede. De jonge Zeeuw moest echter de dagwinst aan zijn Bra bantse opponent laten doordat de ze de tweede manche won die dan van doorslaggevende betekenis is. Drie rijders vocht vanaf de eerste tot de laatste meters in de beide manches van de 65 cc voor de ze ge. Jordan Lee van Maaren uit Vlis singen moest na een felle strijd het hoofd buigen voor Bart Klijn. Jayden Hoek was eens te meer de sterkste bij de mini's. Hij won bei de manches met overmacht. De kopgroep in Ronde van Kortgene, met onder anderen Michel Stroosnijder (derde van links), foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37