Paul Telussa maakt duidelijk 34|spor1 Michel Stroosnijder heeft een neusje voor het goede moment A-jeugd Ajax en Zulte Waregem in Breskens Kevin Spruijt niet te stuiten in MX 2 RCS wint oefenduel van KSK Lebbeke Recordscore voor Cal met Totilas -/ T HOEK Trainer staat bijna een jaar na hersenbloeding weer op het veld ■m Krajicek niet in hoofdtoernooi van Stanford maandag 27 juli 2009 BRESKENS De A-junioren van Ajax beleggen vanaf morgen tot en met vrijdag een trainingskamp op sportpark Baersande in Breskens. De trai ningstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De trainingen zijn vrij toegan kelijk. De A's van Ajax spelen op Baersande ook twee keer vriend schappelijk. Morgen spelen de Am sterdammers tegen de organise rende vereniging Breskens. Donder dag komt de A-jeugd van Zulte Wa regem op bezoek. De aanvang is beide keren om 19.30 uur. ROBOST Motorcrosser Kevin Spruijt (15) uit Meliskerke is bij de Belgische Mo- torbond MCLB in de klasse MX 2 ju nioren niet meer te stuiten. In het Oost-Vlaamse Robost werd de Wal- chenaar dagwinnaar. In de eerste manche werd hij tweede, om de daarop volgende manche met over macht te winnen. Het is al de derde zege op rij voor de Yamaha-coureur. Ruim een week geleden werd hij glorieus winnaar van een cross in Zweveze- le. Enkele dagen later was hij in Middelkerke opnieuw de sterkste. LEBBEKE RCS was zaterdagavond in een vriendschappelijk duel te sterk voor KSK Lebbeke. Op bezoek bij de Belgische club won de formatie van trainer Michel Leonhart met 1-2. Lebbeke kwam na een uur spe len op voorsprong. Dennis de Nooijer maakte een kwartier voor tijd gelijk, waarna Joey van der Zweep in de 85e minuut de eind stand op 1-2 bepaalde. RCS oefende eerder al in en tegen Temse. Dat duel eindigde in 1-1. HINCKSTEAD Nederland had al uitgebreid kennis kunnen maken met Moorlands To tilas, het formidabele dressuur- paard van Edward Gal, nu heeft o'ok Hickstead het bijzondere rij dier kunnen bewonderen. De lief hebbers in het Britse hippische oord kregen een kür van uitzonder lijke klasse te zien. Dat vond de ju ry ook getuige de recordscore van 89,400 procent. Zelfs Anky van Grunsven en Isabell Werth behaal den op het hoogtepunt van hun carrière nooit een dergelijke score. MEEST CELEZEN 1. Hoek test twee spelers 2. Vos schiet zich in de boeken 3. Geen zorgen voor Contador STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Paul Telussa verwelkomde acht nieuwe gezichten bij Hoek (boven). Van links naar rechts: Tim Faassen, Bi Boua Paterne Bolou, Koen Versyp, Jurgen lan- duyt, Remco Felius, Hoessein Bouzambou, Lieven de Veirman en Musaba Selemani. Telussa klaart de klus samen met verzorger Marco Tolhoek, keepers trainer Nico Knol en zijn assistent Jan Verdegem (van links naar rechts onderin). foto's Peter Nicolai STANFORD - Tennisster Michaëlla Krajicek is er niet in geslaagd het hoofdtoernooi in de Amerikaanse plaats Stanford te bereiken. De Ne derlandse werd in de tweede ron de van de kwalificaties uitgescha keld door Alia Koedriavtseva. Kraji cek, die 34 plaatsen lager op de we reldranglijst staat dan de Russi sche, was zeker niet kansloos, maar verloor uiteindelijk in drie sets: 4-6 7-5 6-2. In de eerste kwalificatieronde had Krajicek nog eenvoudig met 6-3 en 6-3 van de Amerikaanse Alexan dra Stevenson gewonnen. Krajicek is na langdurig blessure leed aan haar pols en enkel nog niet terug op haar oude niveau. Niettemin boekte ze dit jaar een succes in het ITF-toernooi in Boston. Zij pakte daar de eindzege dankzij een overwinning met 6-3 en 6-4 op de Canadese Rebecca Marino. KORTGENE - Het gezicht van de renner met wie hij in de slotfase richting finishlijn reed kwam hem niet bekend voor. „Twee man pro beren te ontsnappen. Michel Stroosnijder en Martin Vrij gaan wellicht strijden om de eerste plaats", schalde het uit de luidspre kers. Toen ging er een lichtje bran den bij Stroosnijder, want was dat niet de winnaar van de Ronde van Noord-Beveland van een paar jaar geleden? Ja, dat was hem. Voor Stroosnijder het sein om extra scherp te zijn. In een millimeterspurt drukte de cou reur uit Hansweert juist als eerste zijn voorwiel over de finishlijn in de Hoofdstraat van Kortgene. Voor Stroosnijder kan dit wieler- jaar niet meer kapot. De overwin ning in Kortgene betekende al zijn derde victorie in wedstrijden van Trimbelangen Midden Zeeland. Eerder was hij 'trefzeker' in de wedstrijden in 's-Heer Arendsker- ke en Nieuwerkerk. In die twee koersen ging Stroosnijder vol zelf vertrouwen van start; afgelopen za terdag was dat zeker niet het geval. „Deze week heb ik door werk een slechte voorbereiding gehad en daarom had ik eigenlijk geen goed gevoel", vertelde Stroosnijder na dat hij in de bloemetjes was gezet. Nu kijkt de twintigjarige Beve lander vol vertrouwen uit naar de start van komend seizoen. Dan maakt hij de overstap naar de KNWU-rangen, waar hij dan bij de beloften gaat rijden. „Nog tot het einde van dit seizoen rijd ik bij TMZ. Ik zal ook starten in de crite riums van Burgh-Haamstede en Zierikzee." Stroosnijder liet op het achtje in Kortgene zien een neusje te heb ben om de juiste momenten in de wedstrijd uit te kiezen. Hij zag im mers dat Eric Vereecken en Nico Ringelberg er al in de eerste kilo meters tussenuit knepen. Samen met Kevin Gideonse reed hij naar dat duo toe en de voorsprong liep snel op naar ruim een halve mi nuut. Toen Ruud Havermans en Martin Vrij ruim in het tweede wedstrijd- deel het tempo achterin opvoer den kwam er een hergroepering tot stand. „Ik heb toen eens rond gekeken wie er allemaal bij waren. Met sommigen durfde ik de spurt niet aan te gaan", zei Stroosnijder, die met nog een paar kilometer voor de boeg ervandoor ging. Hij zag dat de meer ervaren Vrij aan sloot. Met hem dacht de Zeeuw wel te kunnen sprinten. Die in schatting was juist. Elco de Schipper uit Yerseke won de S/P-klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36