321 sport AZ kan weer een schaal Mario Been verschaft duidelijkh^ Fred Rutten staat voor een groot dilemma Geen Supercup voor Bakx en Racing Genk jOI AN Cl F S' HAA 'Vergeten' Jeremain Lens en Brett Holman hebben g maandag 27 juli 2009 door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Drie dagen voot de belangrijke Europese wedstrijd te gen Cherno More Varna verkeert Fred Rutten in een haast onmoge lijke spagaat. De trainer van PSV wil donderdag uiteraard zijn beste spelers het veld insturen, maar de clubleiding verwacht dat hij mee denkt over de transferwaarde die sommige spelers vertegenwoordi gen. De spelers die Rutten in de Europa League opstelt, zijn tijdens deze transferperiode (tot en met 31 augustus) praktisch niet meer te verkopen, aangezien ze dan in Eu ropa niet speelgerechtigd zijn voor hun eventuele nieuwe werkgever. PSV hoopt toch nog wat geld te verdienen op de transfermarkt. President-commissaris Frits Schui- tema is tevreden over de financiële positie van de club, maar zaterdag werd tijdens de Fandag ook be kendgemaakt dat de begroting voor dit seizoen flink is gedaald. PSV heeft 59 miljoen euro aan uit gaven en inkomsten geraamd, zo'n PSV nog niet klaar Op de dag dat Stanislav Manolev een driejarig contract tekende bij PSV, liet coach Fred Rutten weten dat hij op zoek blijft naar mogelij ke versterkingen. Daarbij circuleert nog altijd de naam van de Zweed se verdediger Rasmus Bengtsson. Algemeen directeur Jan Reker vindt dat de Uefa de termijn voor spelerstransfers moet vervroegen naar 1 augustus. Nu ligt de deadli ne op 31 augustus. Reker hoopt via de European Club Association (ECA) steun te krijgen voor een re glementswijziging. door Barry van der Hooft luik - Istvan Bakx is er niet in ge slaagd in zijn eerste officiële wed strijd meteen een prijs te pakken met Racing Genk. In het duel om de Belgische Supercup ging de ploeg van de Vlissingse aanvaller zaterdag met 2-0 onderuit tegen Standard Luik. Bakx begon op de bank en verscheen bij de aftrap voor de tweede helft op het veld. De zege van kampioen Standard was terecht, zei de van Kortrijk overgekomen aanvaller na afloop. „Standard was de betere ploeg", al dus Bakx. „Ze waren agressiever en doortastender. Standard is als ploeg gewoon verder." Wilfried Dalmat zorgde na een half uur voor de 1-0. Axel Witsel besliste het duel een kwartier na rust (2-0). Racing Genk kreeg wel goede mo gelijkheden om terug in de wed strijd te komen, maar stuitte voor al op doelman Sinan Bolat (ex-Genk). Bakx: „Als we gelijk hadden gemaakt, was het een an dere wedstrijd geworden. Ik was er wel steeds bij betrokken, als we gevaarlijk werden. Maar we kregen 1 et niet voor elkaar om te scoren." ('ver zijn eigen optreden was hij 8 miljoen minder dan vorig sei zoen. „Het is duidelijk dat het mis lopen van de Champions League ons veel geld kost. Dit seizoen kun nen we dat opvangen, omdat we de laatste jaren een aardige buffer hebben opgebouwd. Maar een tweede jaar zonder Champions League kan gevolgen hebben voor de kracht van je organisatie", waar schuwt hij. Volgens de RvC zou het goed zijn als PSV nog één of meer dure spe lers verkoopt. De club denkt hier bij aan voetballers die de beste sala rissen verdienen, een hoog trans ferbedrag kostten en wier positie door anderen kan worden inge vuld. In dat verband circuleren de namen van Danko Lazovic en Car los Salcido. Schuitema wil dat niet bevestigen. Hij zegt wel: „Er be staat geen absolute noodzaak om spelers te verkopen, maar het zou welkom zijn." Door de komst van Stanislav Ma nolev beschikt Rutten nu over een A-selectie van 29 spelers. Teneinde dat aantal terug te brengen (tot 24 bij voorkeur) moet Rutten dus ge negen zijn om eventueel andere dan sportieve belangen te laten prevaleren. Schuitema: „De trainer moet meedenken met de club, maar dat moet hij altijd. Fred is daartoe ook bereid." Rutten bevestigt dat hij niet alleen naar de ultrakorte termijn wil kij ken. „Als trainer streef je er natuur lijk naar om je beste spelers op te stellen. Als clubman weeg je ande re belangen af" Schuitema bena drukte zaterdag dat PSV dit sei zoen tot het einde moet strijden om de landstitel. „Vanaf ons eerste gesprek met Fred zijn we daarin duidelijk geweest. PSV wil die eer ste plek. Hij heeft dat zelf trou wens ook als eis gesteld. Het is ons beider vertrekpunt geweest." AZ feest, Heerenveen treurt na de 1-4 van Jermain Lens. niet echt tevreden. „Het ging niet goed, maar ook niet slecht. Ik voel me goed bij Genk en heb veel ver trouwen. Maar ik heb tijdens de voorbereiding nog niet echt mijn stempel kunnen drukken, ik heb nog niet kunnen vlammen. Dat moet de komende weken dan maar gebeuren." Racing Genk begint de competitie zaterdag thuis tegen Excelsior Moeskroen. Bakx weet nog niet of hij dan in de basis start. „De trai ner heeft meerdere opties voor de posities voorin. Het is heel simpel: ik moet deze week hard trainen en laten zien wat ik kan. Alleen op die manier kun je de trainer over tuigen." Adrie Koster heeft zorgen bij Club Brugge. De uit Zierikzee af komstige trainer incasseerde vrij dag met de Belgische topclub de zoveelste nederlaag in de oefen campagne (3-0 tegen Duisburg). „De speeltijd is voorbij", zei hij na afloop. „Zoals beloofd heeft iedereen zijn kans gekregen. De realiteit leert dat dit niet voldoende is. Ik kreeg de bevestiging van wat ik vermoed de: er is te weinig kwaliteit. Zon der kwaliteitsinjectie zullen we te kortschieten." Ronald Koeman heeft in zijn eer ste officiële wedstrijd als trainer van AZ meteen een prijs vero verd. De landskampioen was za terdag veel te sterk voor beker winnaar SC Heerenveen (5-1). De coach maakte zijn reputatie als prijzenpakker zo direct waar. door Theo Brinkman AMSTERDAM - AZ-Heerenveen was zaterdagavond nog geen half uur oud toen Jeremain Lens en Brett Holman elkaar eens aankeken. Al- lebei zeiden ze hetzelfde. „We wa ren helemaal kapot." Het deerde AZ niet, want de tegenstander was op dat moment ook al kapot ge speeld: binnen dertig minuten stond het 3-0 voor de landskam pioen. AZ stormde in de strijd om de Jo- han Cruijff Schaal soms over het veld en maakte gehakt van Heeren veen (5-1). Zo pakte de landskam pioen drie maanden na de échte schaal alweer de volgende schaal. Dat het met zulke riante cijfers ge beurde (een recorduitslag voor de Johan Cruijff Schaal) deed de ploeg van de nieuwe trainer Ro nald Koeman goed. Tegelijkertijd liet Koeman zich geen zand in de ogen strooien. Dat Heerenveen voor rust niet twee of drie keer scoorde, was louter te danken aan AZ-doelman Sergio Romero. „We gaven nog te gemakkelijk kansen weg. Dat moet beter." Twee AZ-spelers die een mager sei zoen achter de rug hebben, had den nu een groot aandeel in de sco re. Holman zette AZ na een kwar tier op voorsprong, Lens maakte er in de slotfase 4-1 en 5-1 van. En in de tussentijd zaten ze er dus al heel vroeg doorheen, gaven ze na afloop toe. Lens: „Omdat ik vorig door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De laatste test voor Feyenoord maakte gistermiddag veel duidelijk. Een week voor de start van de competitie wonnen de Rotterdammers met 3-0 van Sampdoria en gaf Mario Been weer iets meer inzicht in zijn plan nen. „Ik zal komende week be hoorlijk wat keuzes moeten ma ken", zei de trainer. „Dat wordt moeilijk, maar maakt het ook wel weer leuk." Eén van de spelers die al weet waar hij aan toe is, is Denny Land zaat. De middenvelder bleef giste ren negentig minuten op de bank en lijkt onder Been op weinig te hoeven rekenen. „Op zijn positie kies ik voor Karim El Ahmadi'", verklaarde Been het passeren van de voormalig international. „In de ze fase moet ik naar een samenstel ling toe waar ik in geloof" In die formatie staat de Braziliaan Darley voorlopig onder de lat, sim pelweg omdat hij de enige fitte keeper is. De defensie zal zondag tegen NEC net als tegen Sampdo ria uit Dani Fernandez, Ron Vlaar, André Bahia en Giovanni van Bronckhorst bestaan. Kevin Hof land is geschorst voor het ope ningsduel. Van Bronckhorst speelt liever op het middenveld, maar is de beste linksback binnen de selec tie van Feyenoord. De andere op tie, Tim de Cler, heeft wéér last van zijn hamstring en kon tijdens de voorbereiding niet overtuigen. Leroy Fer, gisteren samen met Bruins en Jonathan De Guzman de doelpuntenmaker, wordt op het middenveld de tweede contro lerende man naast El Ahmadi. De strijd om de positie achter de spit sen is interessant. Luigi Bruins liet gisteren tegen de Italianen zien wat het vertrouwen van Been met hem doet. Bruins speelde sterk en maakte duidelijk dat hij niet voor niets met rugnummer 10 speelt. Hij weet echter ook dat Jon Dahl Tomasson zo goed als fit is en dat ook De Guzman nadrukkelijk naar een basisplaats solliciteert. Mario Been houdt vast aan een sys teem met drie spitsen: Sekou Cis- sé, Roy Makaay en Andwele Slory.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34