sport S31 Andrea Dovizioso zet hierarchië op Donington Park op zijn kop Oranjevrouwen pas laat langs Nieuw-Zeeland Dick Jaspers haalt goud op Wereldspelen maandag 27 juli 2009 Mieke Cabout schiet in de tussenronde op het doel van Nieuw-Zeeland. foto Robert Vos Andrea Dovizioso doet een wheely na zijn overwinning op Donington Park. foto Cerry Penny door Rob de Bruyn ROME - Hij begreep er niets van. Slecht spelen, dat kan altijd een keer gebeuren, maar er moet na tuurlijk wel geknokt worden, stel de Mauro Maugeri. De bezieling die bij de coach van de Nederland se waterpolosters immer aanwezig is, ontbrak zaterdag lange tijd bij zijn speelsters. Op de valreep klop te olympisch kampioen Oranje in de tussenronde Nieuw-Zeeland (9-7), maar in de kwartfinale tegen Rusland zal het vanmiddag echt anders moeten. Maugeri stond na afloop nog in vuur en vlam. „No spirit! Onbegrij pelijk", sprak de Italiaan. „Het is ónmogelijk om zo tegen Rusland te spelen. Waar het aan lag? Ik weet het niet. Sorry, ik ben emo tioneel." Noeki Klein: „We startten slecht, waren gewoon niet agressief ge noeg. We zijn misschien te veel meegegaan in hun trage spel, maar ja, zij schieten de ballen er wél in en wij in het begin niet." Nederland kwam in het vierde kwart zelfs achter met 5-7. Klein: „Toen realiseerden we ons dat het alles of niets was en lukte het op eens wel. We wilden per se door naar de laatste acht, want het is al een tijdje geleden dat we dat op een WK hebben gehaald. Tegen Rusland kun je uitgeschakeld wor den, maar tegen Nieuw-Zeeland ei genlijk niet. Als wij ons normale niveau halen, staan we echt wel een stap hoger dan Nieuw-Zee land." Aanvoerster Yasemin Smit: „We hebben geluk gehad deze keer. Op een gegeven moment hadden zij twee doelpunten voorsprong en dacht ik: 'dit gaat ons toch zeker niet gebeuren'. Ja, we zijn zeker wakker geschud. Ik ben niet blij met deze wedstrijd, maar we we ten nu wel dat het tegen Rusland anders moet." Volgens Smit was van onderschat ting zeker geen sprake geweest. „We waren de wedstrijd juist heel serieus ingegaan. We gaven hun sterke speelsters extra aandacht. Het was voor mij een verrassing dat het niet liep. We schoten niet goed, verdedigden niet goed en we waren aan het eind pas agressief. Daar moeten we echt eerder mee beginnen." door Jaap van Brummelen DONINGTON - Het was de hiërar chie op zijn kop. Een rondje Mo- toGP andersom. Negen Grote Prij zen lang werd de Formule 1 op twee wielen dit seizoen gedomi neerd door Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Casey Stoner en Dani Pe- drosa. Het superkwartet was giste ren nergens. Geen van de vier kandidaten die in de slotfase van deze alles-is-an- ders show aanspraak maakten op de hoogste roem had ook maar één Grand Prix-zege op zijn palma res staan. Andrea Dovizioso werd uiteindelijk de gevierde man. De 23-jarige Honda-coureur verwees Colin Edwards naar de tweede plaats. De Puniet werd derde, De Angelis vierde. Van de grote verliezers liep Valenti no Rossi nog de minste schade op. De Doctor werd ondanks een val partij nog vijfde, pakte elf punten en deed daarmee goede zaken in de strijd om de wereldtitel. Voor zijn teammaat Jorge Lorenzo bete kende zijn val einde race, terwijl Rossi's andere concurrent Casey Stoner op ruim een ronde veer tiende werd. In het Repsol Honda team werd de zege van Dovizioso uitbundig gevierd. Niet alleen omdat de grootste speler in de MotoGP niet verwend wordt met successen, maar ook vanwege het memorabe le karakter. Vijftig jaar geleden de buteerde Honda op hetzelfde cir cuit in het wereldkampioenschap. En gisteren was het de laatste keer dat het MotoGP circus op Doning ton Park reed. Vanaf volgend jaar neemt Silverstone de organisatie over. Valentino Rossi was er alles aan ge legen zijn laatste optreden op het circuit in de East Midlands met een overwinning af te sluiten. In 2000 boekte hij er zijn eerste zege in de koningsklasse en het was al weer vier jaar geleden dat de Itali aan voor het laatst op Donington Park had gewonnen. „Vorig jaar werd ik tweede, nu wil ik absoluut winnen", riep de Fiat Yamaha coureur vooraf. Lange tijd zag het er naar uit dat Rossi zijn woorden waar zou gaan maken. Natuurlijk, na zijn prima start van af poleposition liet hij zich even tot de vijfde plek terugzakken, maar al snel bleek dat die voorzich tigheid niet voor niets was ge weest. Lorenzo schoof bij het aan- remmen onderuit, waarmee Rossi de leiding in handen kreeg. Twee ronden eerder was Elias er al af ge gaan. Rossi, die al vroeg in de wedstrijd de opnieuw niet fitte Casey Stoner dubbelde, leek op weg maximaal munt te slaan uit het falen van zijn concurrenten. Tot de Doctor zelf één van zijn schaarse foutjes maakte. Dovizioso nam de leiding over. Regen plaatste de coureurs vervolgens voor een dilemma: van motor wisselen of niet. Melandri, Capirossi en Kallio deden het en gokten verkeerd. Edwards kwam in de slotfase nog sterk opzetten, maar de Amerikaan kwam net te kort om Dovizioso nog te kunnen bedreigen. door Jan Martens KAOHSIUNG - Gevoelens van geluk en verbijstering streden om voor rang bij Dick Jaspers, nadat hij gis teren bij de World Games in de Taiwanese stad Kaohsiung de gou den medaille had gehaald. „Einde lijk", verzuchtte de 44-jarige biljar ter uit Sint-Willebrord die bij de vorige twee Wereldspelen (Akita 2001 en Duisburg 2005) steeds ge noegen moest nemen met een zil veren plak achter Daniel Sanchez. Nu versloeg hij diezelfde Sanchez zaterdag in de halve finale met 40-26. Die overwinning had Jas pers vooral te danken aan een 'su perserie' van 20 op een moment dat de Spanjaard met 26-18 leidde. „Dat was de ommekeer", zei hij zelf achteraf. In de finale rekende Jaspers giste ren opvallend gemakkelijk af met de Zweed Torbjörn Blomdahl. De Nederlander domineerde vanaf het begin en liep met kleine series via 20-8 en 30-13 uit naar een eind stand van 40-18 in 24 beurten. „Ik ben hier heel gelukkig mee", zei Jaspers na afloop. „Winst op de World Games is toch een presti gieuze prijs." Jaspers was minder te spreken over de kwaliteit van de biljartta fels van Chinese makelij, waar in Taiwan op gespeeld werd. „Die vol deden op geen enkele manier aan de kwaliteitseisen. Dat komt wel licht omdat ze hier geen carambo le spelen en geen enkele ervaring hebben met het vervaardigen van zulke tafels. De banden van de ta fels reageerden als in een flipper kast. De ballen kwamen er sneller terug uit dan dat ze er werden in gespeeld. Soms sprongen ze wel vijf centimeter op van de korte Dick Jaspers behaalde gisteren zijn eerste belangrijk overwinning van 2009. foto Marcel Antonisse band. Daardoor viel er niet nor- uitstekend georganiseerd toer- dit zijn eerste belangrijke winst maal te spelen en waren de moyen- nooi", aldus Jaspers. van 2009. De World Games wor- nes veel lager dan normaal. Dat Voor Jaspers, die in 2008 de grote den gezien als de Olympische Spe- was de enige smet op een verder overwinningen aaneenreeg, was len voor niet-olympische sporten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33