in te spelen én om van te leren Nieuwe opzet dancefestival geslaagd zeela 13 voor prijs De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? BenZeker.ni vergelijkt en helpt u op weg! maandag 27 juli 2009 W foto Lex de Meester „Een leuk bedrag", vindt Marco Paauwe van de Stichting Speelhof Hoogerzael, Maar de bewoners- groep uit De Griffioen is al dik te vreden met de 'eer en aandacht' voor het Middelburgse ontwerp. „Door die nominatie krijgt ons plan een steuntje in de rug." Een plek waar kinderen de baas zijn. Vol hutten, ver stopplekjes, water en ruimte om te rennen, te klimmen en te klauteren. Welk kind droomt daar niet van? door Selma Osman In Middelburg maakt een groep bewoners van De Grif fioen die droom waar. Ze zijn al een eind op weg met hun plan voor een groene speelplek in hun wijk. Als het aan de initiatiefnemers ligt, wordt die in 2010 geopend. De Amerikaan Richard Louv schreef er al over in zijn boek Het laatste kind in het bos. Hij bespeurt een 'natuurtekortsyndroom' bij kinderen die niet genoeg meer 'scharrelen'. Louv inspireerde ons bij de uitwerking van ons plan, vertelt Marco Paauwe van de Stich ting Speelhof Hoogerzael. „Het blijkt dat kinderen zowel fysiek als psychisch ongezond worden, door dat ze geen contact meer hebben met de natuur. Het boek van Louv is eigenlijk een laatste schreeuw: Zorg dat kinderen met -hun poten in de klei staan en weer vies thuis komen." Die boodschap is volgens hem pre cies waar het in De Griffioen om draait. „Wij willen kinderen laten kennismaken met de natuur. Ze la ten zien hoe alles groeit. Je zou ze de kost eens moeten geven, kinde ren die denken dat aardappelen aan de bomen groeien." Het idee voor een natuurlijke speelplek broeide al jaren in de buurt. Vorig jaar ging de Middel burgse politiek overstag. Die wilde het terrein waarop het bos komt, inrichten als parkeerplaats. Maar de wijk sputterde tegen en kwam met een alternatief. Paauwe: „In juni 2008 kregen we het groene licht: we mochten ons plan uitwer ken." Het begon met een nieuwe stich ting: Speelhof Hoogerzael. Daarin zitten negen vertegenwoordigers van de wijkvereniging en de Stich ting Bomenbuurt Griffioen. Hon derden vrijwilligersuren werden er besteed aan uitdenken van ideeën, stukken schrijven, vergaderen, fondsen benaderen en presenta ties houden. Met geld van de ge meente en provincie kon de stich ting een professioneel ontwerper in de arm nemen. Het Middelburgse bureau LAND schetste hoe de groene speelplek tussen Seispark en de Sand- berglaan eruit komt te zien. Het 1,3 hectare grote terrein wordt inge vuld met een stuk open bos, een huttenbos, schooltuintjes die als ei landjes in de ruimte verstopt zijn, een educatief paviljoen en een wa- terspeelgebied met dammen, rots blokken en riviertjes. De stichting hoopt dat er een be taalde beheerder kan komen, die educatieve taken op zich neemt. Ook zijn er contacten met instellin-" gen als het natuureducatief cen trum MicMec. Paauwe: „Die zor gen straks dat er veel gebeurt." De Middelburgers denken een uniek plan te hebben door de com binatie van educatie en spelen en ravotten. „Als dit lukt dan hebben jullie iets heel bijzonders, hebben we al gehoord van sprekers bij on ze presentaties. Eigenlijk zie je al tijd óf het een óf het ander", licht Paauwe toe. „In Rotterdam zijn we bij De Enk geweest. Een mooi, groot schooltuinenproject, maar kinderen mogen er alleen over het paadje lopen. Wij vinden dat ze hun energie kwijt moeten kun nen; dingen ontdekken, rennen en ravotten. Om onze schooltuintjes komt een heg, maar kinderen kun nen er wel omheen tussendoor. Het hele terrein wordt toeganke lijk en bruikbaar." Paauwe schat drie ton nodig te hebben om het gebied volledig in te richten. De gemeente Middel burg doet een flinke duit in het zakje. Het overige deel moet de stichting via fondsen bij elkaar zien te sprokkelen. Rabobank en Woongoed steunen het initiatief. Grotere subsidiegevers als het Oranjefonds, VSB en Jantje Beton moeten nog een besluit nemen. De economische recessie maakt het er volgens Paauwe niet makke lijker op. „De grote fondsen trap pen op de rem. Maar ze blijven en thousiast over ons plan. We heb ben vertrouwen dat het wel goed gaat komen." De stichting wil komende winter beginnen met de grondwerkzaam heden, het aanplanten van groen en de aanleg van de schooltuin tjes. „Het liefst voeren we het plan in één keer uit. Maar we blijven realistisch. Als het niet binnen een half jaar lukt, dan stellen we de extra's zoals het waterspeelgebied, de klimtoren, een apenbrug en het educatieve huisje nog even uit." 'Je zou ze de kost eens moeten geven, kinderen die denken dat aardappelen aan de bomen groeien' Links het educatieve gedeelte met schooltuintjes, rechts het ravotbos en in het midden het waterspeelgebied. door Theo Giele MIDDELBURG - Alle plussen en min nen moeten nog op een rijtje wor den gezet, maar organisator Mar tin Priem heeft daags na City of Dance de hoofdconclusie al getrok ken: de nieuwe opzet van het dan cefestival in Middelburg is ge slaagd. „De basis ligt er in één keer. We kunnen dit volgend jaar verder uit bouwen", aldus Priem. Belangrijkste verschil tussen City of Dance 2009 en de Danceparade van voorgaande jaren was dat de trucks met op dreunende muziek hossende jongelui waren vervan gen door een aantal podia ver spreid over de binnenstad met een veel gevarieerder aanbod. Op Plein 1940 werd geschilderd en zelfs gedichten voorgedragen. De markt stroomde vol voor het hoofdpodium waar muzikanten en livemusic combineerden met dancetracks. „De stad was omgetoverd in een soort muzikale Efteling", aldus een enthousiaste Priem. Om het sprookje niet laten versto ren, had de organisatie behoorlijk wat veiligheidsmensen ingehuurd om eventuele problemen in de kiem te smoren. Halverwege de middag was dat even nodig toen een groepje rad draaiers op de Markt een vechtpar tij uitlokte. Snel ingrijpen van de veiligheidsdienst en de politie wa ren afdoende. Verder heeft organisator Priem geen wanklank gehoord. In samen werking met de gemeente was de Markt na afloop van het middag programma binnen een paar uur weer opgeruimd. Het feest op het Hof van Tange, waar in de avonduren door werd gedanst, borduurde voort op de formule van voorgaande edities. Bezoekers werden daar gecontro leerd voordat ze het terrein op mochten. De sfeer op het Hof van Tange was relaxed. Exacte bezoe kersaantallen kon de organisatie gistermiddag niet noemen. O video's over City of Dance op www.pzc.nl Op 15 juli 2009 is ten laste van P.G.J. Spaanderman, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal bete kend door N.A. Polderman, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van beslaglegging op de inkomsten. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V. ONDERNEMERSWEG 5 4691 SLTHOLEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13