401 sport Hoek test twee spelers Twijfels over Jamaicanen Hockeyers Goes Provoost op koers Afgelasting Zeeuwse Gelijkspel voor Ajax voor de eerste plaats titelstrijd in Nisse tegen Atletico Madrid ANDERE KANT VAN DE WERELD Vereniging zaterdag 25 juli 2009 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De kans is aanwezig dat de eerste selectie van Hoek de komende weken nog wordt aange vuld. Vandaag melden twee spe lers uit België zich bij de eerste trai ning in Biervliet. Ze krijgen een week de kans om trainer Paul Te- lussa te overtuigen. Joachim de Wilde is een 21-jarige middenvelder, die net als zijn twee jaar oudere broer Benjamin de jeugdopleiding van Lokeren door liep. Twee jaar geleden brak Joachim de Wilde zijn been, net op het moment dat hij met de eer ste selectie meetrainde. In een duel met de beloften van Zulte Waregem kwam een testspeler in met een onbesuisde tackle. De Wilde brak zijn kuitbeen en moest daardoor maandenlang reva lideren. Daarna slaagde hij er niet meer in door te breken bij Loke ren. Zijn contract liep afgelopen seizoen af waardoor hij op zoek moest naar een nieuwe club. Joachim de Wilde is een neefje van Filip de Wilde, de doelman die voor onder meer Beveren, An- derlecht, Sporting Lissabon en het nationale team uitkwam. De tweede speler die vanaf van daag op proef komt bij Hoek is Ma- hamed Habib N'Diaye, een 23-jari- ge Malinees die als linksback uit de voeten kan. N'Diaye verdedigen de afgelopen seizoen de kleuren van Hamme. Tussen 2005 en 2007 speelde hij voor Olympic Charle roi. Daarna kreeg hij in januari 2007 een contract aangeboden bij AA Gent, dat hem een half jaar la ter aan KV Kortrijk verhuurde. N'Diaye trainde daar samen met oud-Hoek-speler Istvan Bakx, maar de Afrikaan kwam niet veel aan spelen toe. Na een jaar bij Hamme hoopt hij nu bij Hoek on derdak te vinden. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser traint vanochtend om 10.00 uur voor de eerste keer. Naast de twee testspelers verwelkomt Paul Telus- sa dan nog acht nieuwelingen. Ver dediger Geert Bosschaart en aan valler Regilio Pinas trainen vrijwel zeker niet mee. Zij kampen nog met blessures. DEN HAAG NISSE AMSTERDAM Dammer Bennie Provoost speelt vandaag tegen de Letse oud-wereld kampioen Guntis Valneris. Inzet is de eerste plek in het DNC Open in Den Haag. De drievoudige Zeeuw se kampioen (tegenwoordig woon achtig in Amsterdam) en Valneris waren gisteren de enige spelers uit de kopgroep van acht man die een zege boekten. Provoost versloeg de oerdegelijke Rus Mourodullo Am- rillaev door een damcombinatie en Valneris rekende af met de Har- dinxveldse subtopper Wim Kalis. Het Zeeuws Outdoorkampioen- schap van de hippische sportbond KNHS is afgelast. Op de terreinen in Nisse, waar het kampioenschap zou worden gehouden, viel giste ren dermate veel regen dat rijden onmogelijk werd. In Nisse waren startbewijzen te verdienen voor het NK in Ermelo medio september zowel in de dres suur als voor het springen. De titel strijd zal nu wellicht verreden wor den op zaterdag 15 augustus in Nis- Ajax is het eigen Amsterdam Tour nament gisteravond gestart met een 3-3-gelijkspel tegen Atletico Ma drid. Bij de rust was de stand 1-2. Luis Suarez bracht de thuisploeg in de slotfase uit een strafschop naast de Spaanse werkgever van oud-Aja- cied John Heitinga. De andere Am sterdamse goals waren van Cvita- nich en Dennis Rommedahl. Voor Atletico scoorden Simao, Aguero en Maxi Rodriguez. Ajax speelt morgen nog tegen Benfïca dat Sun derland met 2-0 versloeg. door Wilko Voordouw DEN HAAG - Vijf Jamaicaanse sprin ters zijn tijdens de nationale kam pioenschappen in hun land posi tief getest op een verboden stimu lerend middel. Het vijftal, van wie de indentiteit gisteren nog niet was bekendgemaakt, was al gekwa lificeerd voor het komende WK at letiek in Berlijn. Ze kunnen nu re kenen op een schorsing van maxi maal twee jaar. Volgens de berich ten gaat het om twee leden van het 4x100 meter estafetteteam bij de mannen, twee leden van het team 4x4000 en een vrouw die ook deel uitmaakt van het 4x100 meterteam. Tot grote opluchting van de hele atletiekwereld zijn de twee absolu te topsprinters Usain Bolt en Asa- fa Powell niet positief getest. Beide kwamen gisteravond in actie in de Grand Prixmeeting van Londen, in Crystal Palace. Zowel Powell als Bolt spraken hun afschuw uit over de affaire. „Je weet dat je als atleet geen verboden stimulerende mid delen mag pakken. Ik ben tegen doping, en voor een schone sport. Wie het spel niet volgens de regels speelt hoort niet in de atletiek thuis", zei oud-wereldrecordhou der Asafa Powell. „Ik ben 100 pro cent tegen doping. Ik ben schoon, dus ik maak me geen zorgen", al dus Bolt, die in de winderige, kille omstandigheden in Londen de 100 meter won in 9,91 seconden met 1,7 meter tegenwind. Vooral die laatste is wat je noemt een" 'high profile' atleet. De 22-jari- ge drievoudige Olympisch kam pioen, wordt in atletiekkringen omschreven als 'het beste dat de Tot grote opluchting van de atletiekwereld is Usain Bolt (geel shirt) niet po sitief getest op doping. foto Jonathan Brady sport kon overkomen'. Zijn fantas tische overwinningen in Peking (100 en 200 meter individueel en als lid van de 4x100 meterestafette ploeg, alle wereldrecords) spreken een nieuw publiek tot de verbeel ding. Kinderen willen niet alleen meer voetballer Lionel Messi zijn, maar ook Usain Bolt, met zijn coole levensstijl en minstens even coole gangsta-rapritueel voor en na de wedstrijden. De internationale atletiekfederatie IAAF bevestigde de positieve test van vijf sprinters. Ze zouden alle maal op hetzelfde middel zijn ge pakt, maar de federatie wilde gis teravond de namen noch de sub stantie bekendmaken. „We staan aan het begin van het proces", ver klaarde Nick Davies van de IAAF. „We lichten nu de Jamaicaanse at letiekfederatie in, die brengt de at leten op de hoogte. Pas- dan kun nen we de namen bekendmaken." Vreemd genoeg was er gisteravond ook opluchting, toen bekend werd dat Jamaicaanse atleten in hun land positief waren bevonden. „Het is het bewijs dat er ook op Ja maica controles zijn", aldus oud wereldrecordhouder op de 110 me ter horden Colin Jackson. Er wa ren vaak twijfels óf er op het Cari bische eiland wel serieuze doping controles werden uitgevoerd. Op het eiland zorgde de affaire voor reuring tot op het hoogste niveau. Premier Bruce Golding riep met een een vergadering bijeen met al le atletiekautoriteiten om zijn zor gen kenbaar te maken. „We hebben als insteek om de reis iedere twee jaar te organiseren", zegt door Marco Puik Eén keer wilde de hockeyvereni- ging Goes de reis naar Zuid-Afri- ka maken. Het is echter zó goed bevallen dat de club nu alweer voor de derde keer de reis naar het zuiden maakt. „We willen onze spelers de Afrikaanse cul tuur laten opsnuiven." goes - Voor de derde keer in zes jaar reist een afvaardiging van de Goese Mixed Hockey Club volgen de week naar Zuid-Afrika. De groep, die bestaat uit een jongens- en meisjesteam in de leeftijd van 16 tot 18 jaar, wordt door zes perso- t- GOLF Malmö. SAS Masters, na tweede ronde: 1. Gonzalez (Arg) 136 (-10), 2. Slattery (Eng) 137, 3. Erlandsson (Zwe), Larrazabal (Spa), Ramsay (Sch) 140, 6. Fraser (Aus), Sjöstrand (Zwe) 141, 50. Lafeber 147, 65. Derksen 148' uitgeschakeld: 79. Van Weerelt 149, 121. Muntz 153,128. Besseling, Remkes 154. SCHIETINGEN Verenigde Senioren 's-Heerenhoek 1 e hoofd vogel C.Jeremiasse (Zorgvlied), 2e hoofdvogel D.Brand (Zorgvlied), 1e, 2e en 3e zijvogel A.v.d.Dries (Vrije Schutters), 4e zijvogel H.Groos (Diana), 1e kal C.Geijs (A.D.L.M.), 2e kal J.Wouterse (Victoria), 3e kal C.Boonman (Vrije Schutters), meeste kleine vogels P.Maat (Doel naar Hoger), vliegende vogel J.v.d.Dries (Eensgezindheid). Wemeldinge 1e hoofdvogel C.Groos (Diana), 2e hoofdvogel K.Goedegebuure (Jac.v.Beie- ren), 1e zijvogel Philemon (Meldert B), 2e zij vogel G.Helsen (Melder B), 3e zijvogel C.Jere miasse (Zorgvlied), 1e kal J.Rentmeester (Wil lem Teil), 2e kal B.Vermeulen (Zorgvlied). TENNIS Hamburg. Mannen. Kwartfinales: Mathieu (Fra/13) - Troicki (Ser/10) 3-0 opgave, Cuevas nen begeleid. Rob Israel, coach van het meisjes Ai-team, is één van hen. „De oorsprong van de reis dateert uit 2003", legt Israel uit. „TWee teams uit Zuid-Afrika zijn toen in Nederland verzeild geraakt. Ze hebben in het zuiden van het land een aantal hockeywedstrijden ge speeld en hier en daar geroepen: als jullie een keer in Afrika willen komen, zijn jullie van harte wel kom. We hebben dat toen opge pakt. We doen het één keer, was het uitgangspunt. De reis is toen zo goed bevallen, dat we twee jaar geleden opnieuw naar Zuid-Afrika zijn gegaan", vertelt Israel. „Het land staat bol van de gastvrij heid en ik heb begrepen dat er een (Uru) - Almagro (Spa/14) 6-2 6-4, Davidenko (Rus/2) - Hanescu (Roe/11) 6-3 4-6 6-3, Ferrer (Spa/6) - Greul (Dui) 6-2 6-3. Portoroz. Vrouwen. Kwartfinales: Brianti (Ita) - Pin (Fra) 6-3 6-2, Vögele (Zwi) - De Los Rios (Par) 6-1 6-1. Bad Gastein. Vrouwen. Kwartfinales: Olaru (Roe) - Rybarikova (Slw/6) 6-4 6-4, Petkovic (Dui) - Grönefeld (Dui/7) 6-7 (6) 6-3 6-1, Sj- vedova (Kaz) - Meusburger (Oos) 6-2 6-3, Cor net (Fra/1) - Zahlavova Strycova (Tsj) 6-4 2-6 6-2. »- WIELRENNEN Sachsen Tour. Derde etappe, Aue - Meerane: 1Sinkewitz (Dui) 176 km in 4.26.10, 2. Tjallin- gii (Ned) 2.50, 3. Fothen (Dui), 4. Greipel (Dui), 5. Schroder (Dui), 6. Müller (Dui), 7. Boom, 9. Stamsnijder, 20. Van Emden, 38. Lan- geveld, 68. Leezer, 79. Van Ruitenbeek 9.53, 87. Knaven 15.35. Algemeen klassement: 1. Sinkewitz 13.14.09, 2. Burghardt (Dui) 2.55, 3. Langeveld 2.57, 4. Müller 3.00, 5. Tjallingii, 6. Boom, 21. Van Em den 3.07, 24. Stamsnijder, 46. Leezer 5.47, 83. Van Ruitenbeek 24.00, 89. Knaven 30.02.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92