zorgt voor verdere verjonging in Formule 1 'Jongste-discussie' kan morgen eindelijk worden beëindigd Eindelijk gaat de Zeeuw naar Ajax Mexicaanse griep kan competitie stopzetten Celstraf na ramp in stadion Ivoorkust Asafa Powell vindt Britse sprinters lui Barcelona bereikt akkoord met 'Ibra' Record van beachduo: 23e zege op rij Hamilton is snelste in tweede vrije training Zaterdae 25 lull 2009 I 39 Torro Rosso houdt zijn jongeling Jaime Alguersuari het liefst nog even uit de wind. Hij mag zijn eerste races gebruiken voor verkenning, leren en gewenning. foto Imre Foeldi door Rudy Boogert MIDDELBURG - Als Jaime Alguersua ri morgen van start gaat in de Grand Prix van Hongarije kan een discussie rond de jongste Formule i-rijder ooit worden afgesloten. Al gemeen geldt de Nieuw-Zeelander Mike Thackwell als de jongste Fi-coureur ooit, maar regelpuris- ten vinden dat Thackwell op zijn negentiende officieel niet heeft deelgenomen aan een Grand Prix. Thackwell wordt in 1980 door iyr- rel, waar hij derde rijder is, uitge leend aan Arrows. Dat team heeft een plaats vacant, omdat tweede rijder Jochen Mass geblesseerd is geraakt bij een crash in Oostenrijk. Thackwells eerste klus is de Grand Prix van Nederland. De negentien jarige is in de kwalificatie niet snel genoeg om in de race op Zand- voort te mogen starten. Net als Jan Lammers overigens. Een maand later mocht Thackwell - met zijn 19 jaar en 182 dagen - in Canada dan toch zijn GP-debuut maken in een Tyrrel. In de ope ningsronde raakte hij betrokken bij een ongeval. Er kwam een hers tart, maar Thackwell was daar niet bij, omdat hij zijn bolide moest af staan aan kopman Jean-Pierre Ja- rier. Volgens de regels begint de Grand Prix vervolgens officieel bij de herstart. En daar was Thackwell niet bij. Zijn jeugdige entree in de Formule 1 bleek geen voorbode van een suc cesvolle Fi-carrière. Thackwell heeft vijf Grands Pix op zijn cv staan, waarin hij uiteindelijk slechts twee keer van start ging. Beide keren in Canada. De eerste keer was het na één ronde klaar, de tweede keer na 29 rondes. In de Formule 2 was hij beduidend suc cesvoller met de titel in 1984 als hoogtepunt. Als Alguersuari het morgen langer dan één ronde volhoudt op de Hungaroring, wordt hij de onbetw- tist jongste Fi-rijder in de historie. Het is geen garantie op succes. ZEIST De Mexicaanse griep zou de voet balcompetitie eventueel kunnen lamleggen. Dat zegt een woord voerster van de KNVB over het noodplan dat klaarligt „Een compe titiestop is mogelijk, maar dat is wel in het meest extreme geval." De bond volgt de ontwikkelingen op de voet en heeft continu con tact met het ministerie van VWS. ABIDJAN Een hoge official van de Ivoriaanse voetbalbond is gisteren veroor deeld tot zes maanden cel en een geldboete van 750 euro voor zijn aandeel in de stadionramp in Abid jan eind maart. Tijdens de WK-kwalificatie wedstrijd tussen Ivoorkust en Malawi kwamen 22 supporters om het leven nadat er te veel mensen waren toegelaten. LONDEN De Jamaicaanse sprinter Asafa Po well vindt dat zijn Britse collega's lui zijn en de motivatie missen om de wereldtop te verslaan. Dat komt doordat ze een comfortabel leven leiden, zei de ex-recordhouder op 100 meter. „In Jamaica hebben we een andere mentaliteit. Je moet er je geld mee verdienen omdat er niets anders is om van te leven." BARCELONA FC Barcelona heeft gisteren een principe-akkoord bereikt met Zla- tan Ibrahimovic. De Zweedse spits, die overkomt van het Italiaanse In- ternazionale, wordt vermoedelijk komende week gepresenteerd bij zijn nieuwe club. Dat heeft tech nisch directeur Txiki Begiristain ge zegd. Samuel Eto'o gaat juist van Barcelona naar Inter. MARSEILLE Het Duitse beachvolleybalduo Julius Brink en Jonas Reckermann heeft gisteren een tien jaar oud re cord verbroken. De wereldkampioe nen wonnen in Marseille hun 23e wedstrijd op rij in de World Tour. Het oude record was in handen van de Brazilianen Emanuel/ Loio- la. Brink en Reckermann spelen dit seizoen voor het eerst met elkaar. BOEDAPEST Formule i-coureur Lewis Hamilton heeft gisteren tijdens de tweede vrije training voor de GP van Hon garije de beste tijd neergezet. De Brit van McLaren-Mercedes was net wat sneller dan zijn Finse ploeggenoot Heikki Kovalainen: 1.22,079 om 1.22,126. Nieuweling Al guersuari wordt op grote achter stand twintigste. door Jop van Kempen en Ruud Ramler ALKMAAR - Demy de Zeeuw (26) verruilt AZ voor Ajax. De 18-vou- dig international is na Jeroen Ver hoeven en Timothée Atouba de derde aankoop van de Amsterdam se club. De Zeeuw kost ongeveer 7,5 miljoen euro. Het vierjarige contract loopt tot 30 juni 2013. Met het aantrekken van De Zeeuw krijgt de Amsterdamse club er op nieuw een rechtsbenige midden velder bij. Gabri (thans gebles seerd), Eyong Enoh (eveneens ge blesseerd), Rasmus Lindgren, Evander Sno en Mitchell Donald zijn eveneens rechtsbenige mid denvelders die in een controle rende rol kunnen spelen. De over stap van De Zeeuw is in sportief opzicht vreemd. Bij regerend lands kampioen AZ was hij komend sei zoen verzekerd van deelname aan de Champions League en bij Ajax moet hij een voorronde overleven om tot de groepsfase van de Euro pa League door te dringen. Wel gaat hij er qua salaris op vooruit. De Zeeuw speelde vier seizoenen voor AZ, dat hem in 2005 voor 100.000 euro overnam van Go Ahead Eagles. Hij had vorig sei zoen als controleur op het midden veld een belangrijke rol in het kam pioenselftal van Louis van Gaal. AZ wil de miljoenen die het van Ajax incasseert voor Demy de Zeeuw investeren in de verdedi ging. Ronald Koeman geeft met na- me dat de komst van een pure mandekker de hoogste prioriteit. Vanaf het moment dat De Zeeuw in een persoonlijk onderhoud met Koeman duidelijk maakte dat hij in was voor een transfer, kwam de middenvelder alleen nog zijdelings voor in de plannen van de trainer. Hij nam De Zeeuw vanwege een gebrek aan motivatie al niet op- nam de selectie voor het oefen duel tegen HSV. En ook vanavond zou hij niet bij de groep zitten voor dé wedstrijd om de Johan CruijfFSchaal tegen Heerenveen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91