81 buitenland Worstelen met t België spant netten K VS doodde mogelijk zoon van Bin Laden waarom zou je meer betalen Kinderen Michael Jackson hebben snel geld nodig BERLIJN PYRENEEEN LOURDES MIDDEN-EUROPA Zes doden door ontsporen trein Kroatië zaterdag 25 juli 2009 Prachtige reizen door Europa voor spotprijzen! Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht) BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm ft washington - De Amerikaanse ge heime dienst denkt dat een zoon van Osama bin Laden dit jaar om het leven is gekomen bij een Ame rikaanse raketaanval in Noord- west-Pakistan. Dat hebben bronnen bij de dienst gisteren gezegd. Hoewel algemeen wordt aangenomen dat Saad bin Laden dood is, valt daarover geen zekerheid te verkrijgen, omdat er geen lijk is geborgen, zeggen zij. De Amerikanen hebben met onbe mande vliegtuigen meer dan 45 ra- ketaanvallen op het Pakistaanse grensgebied bij Afghanistan uitge voerd. Saad bin Laden, een van de negen tien kinderen die Osama bin La den naar verluidt heeft, vervulde geen hoge positie binnen AI Qai- da. De aanval waarbij hij in het voorjaar waarschijnlijk omkwam was ook niet speciaal tegen hem gericht. De in 1982 geboren Saad vluchtte waarschijnlijk kort na de Ameri kaanse invasie van eind 2001 uit Afghanistan. De periode 2003-2008 bracht hij onder een vorm van huisarrest door in Iran, om daarna in Paki stan op te duiken. Het Amerikaanse leger maakt niet langer precies bekend hoeveel vij andelijke strijders bij militaire ope raties in Afghanistan zijn omgeko men. Dat meldde de Los Angeles Times gisteren. „We geven het ver keerde signaal als we alleen maar praten over aantallen gedode op standelingen", aldus schout-bij- nacht Gregory-Smith. De maatregel past in de nieuwe strategie van de Amerikanen om meer nadruk te leggen op het wel zijn en de bescherming van de be volking. Smith heeft Amerikaanse com mandanten gevraagd minder pers berichten de wereld in te sturen en de aandacht meer te richten op de verbetering van de veiligheid. Smith is zes weken geleden spe ciaal naar Afghanistan gestuurd om het communicatiebeleid van het Amerikaanse leger en de Na- vo-troepen onder handen te ne men. los angeles - Advocaten' hebben bij een rechter in Los Angeles een verzoek ingediend voor een finan ciële toelage voor de drie kinderen van de overleden Michael Jackson. Volgens de advocaten is een toela ge uit Jacksons nalatenschap nood zakelijk om te verzekeren dat aan de behoeften van de kinderen kan worden voldaan: „De minderjarige kinderen waren volledig financieel afhankelijk van hun vader, Michael Jackson." Er zouden op dit mo ment „geen financiële middelen zijn om voor de kinderen te zorgen en ze te onderhouden". Ook Jacksons 79-jarige moeder Ka- therine zou nu geen inkomsten meer hebben. MMRMRMNHMMMMM8 Een driedaags olieworstelfestival is razend populair in de West-Turkse stad Edirne. Ook homo's hebben het festival ont dekt, maar daar is niet iedereen blij mee. Toch wordt er ook ge zegd: 'Van imam tot homo, ie dereen is welkom.' door onze correspondent Jessica Maas edirne - Een beer van een vent maakt zich klaar voor z'n gevecht. Hij laat zich door een 'yagci' ofwel 'oliër' overgieten met olijfolie. Z'n leren broek glanst in de felle zon. Verderop zit een worstelaar - met bloedend oor - uit te puffen. Op het veld proberen twee jonge jon gens van een jaar of veertien el kaar op de grond te smijten. Trom melaars, gehuld in traditionele kle derdracht, voeren met hun harde slagen op de trom de spanning op. Dit is Kirkpinar, het immens popu laire olieworstelspektakel van Tur kije dat voor het 648e jaar in Edir ne, het meest westelijke puntje van Turkije, wordt gehouden. Het verhaal gaat dat in het jaar 1360 Ot tomaanse soldaten - de avond voordat ze Edirne aanvallen - een olieworsteltoernooi houden. De twee sterkste mannen vechten de door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - De binnenplaatsen van de Belgische gevangenissen wor den versneld beveiligd en 'helikop- terproofi gemaakt. Dat heeft: minis ter van Justitie, Stefaan de Clerck, aangekondigd na de zoveelste spec taculaire ontsnapping van een zwa re crimineel, donderdagavond. Topgangster Ashraf Sekkaki werd toen samen met twee medegedeti neerden uit de penitentiaire inrich ting van Brugge bevrijd door een man en een vrouw die een heli kopter hadden gehuurd voor een rondvlucht. „Eenmaal in de lucht deed de man de rits van zijn vest open en plaats te een pistool tegen mijn slaap", vertelde piloot Ludwig Louwagie gisteren. Nadat hij geland was op de binnenplaats van de Brugse ge vangenis, probeerden vier gevange nen in de helikopter te stappen. „Ik heb geschreeuwd en getierd dat ik zo niet kon vertrekken, dat de helikopter dat gewicht niet kon dragen. Toen is er één uitgestapt." Louwagie werd gedwongen om in een weiland te landen, waarna de gangsters ervandoor gingen in een gestolen auto. Sekkaki, bijgenaamd de 'schrik van de flikken', wordt beschouwd als één van de zwaarste criminelen van België. Op zijn palmares staan gewapende overvallen, carjackings en gijzelingen. Op zijn zestiende vanaf Kies deze zomer voor één van de comfortabele en complete busreizen van KRAS.NL! Wij nemen u mee naar de mooiste plekjes van Europa, waar interessante excursies op het programma staan. Bovendien is niet alleen het vervoer per Comfort Class bus (met méér beenruimte) inbegrepen, maar is ook altijd het ontbijt en veelal ook het diner inclusief. Vertrekdata: vr. van 7 augustus t/m 23 april 2010. Gegarandeerd vertrek 7-14-28/8 vrije dagen in Berlijn, aanrader is om het excursiepakket bij te boeken. U maakt dan een stadstour en bezoekt Potsdam met verblijf in het fraaie 4-sterren Van der Valk Berliner Ring inclusief ontbijtbuffet Zie www.kras.nl/35583 Vertrekdata: zaterdag 29* augustus en 19* september 'Gegarandeerd vertrek tijdens deze reis door deze mooie gebieden van Frankrijk brengt u o.a. een bezoek aan Munster, Straatsburg, Colmar en Riquewihr u verblijft in het gemoedelijke Hotel de la Route Verte, inclusief ontbijt en diner Zie www.kras.nl/35505 Zie www.kras.nl/35501 Zie www.kras.nl/35508 Zie www.kras.nl/35536 Vertrekdata: maandag 24* augustus en 14* september. 'Gegarandeerd vertrek zeer complete busreis met bezoek aan vier fantastische hoofdsteden in Midden-Europa: Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen verblijf in goed gelegen 3-/4-sterren hotels inclusief 11 x ontbijt en diner Zie www.kras.nl/35530 Zie www.kras.nl/35512 Vertrekdata: vrijdag 21* augustus en 18 september. 'Gegarandeerd vertrek in schitterend Karinthië maken we excursies naar o.a. Salzburg, de Weissensee en het Karintische merengebied verblijf in het gezellige familiehotel Rossmann inclusief ontbijt en diner Vertrekdata: vrijdag van 21* augustus t/m 28 mei 2010. *Gegarandeerd vertrek maak voordelig kennis met romantisch Venetië, Padua, cultuurstad Florence, de Eeuwige Stad Rome, Assisi en Pisa met verblijf in comfortabele toeristenklasse hotels inclusief dagelijks ontbijt Vertrekdata, ma. 14 september en 5 oktober. tijdens deze reis wisselen we stranddagen af met interessante excursies naar o.a. Malaga, Gibraltar, Sevilla, Ronda, Barcelona en Granada met het Alhambra (inclusief) verblijf in het comfortabele 4-sterren Gran Hotel Cervantes inclusief ontbijt en diner Vertrekdata: vrijdag van 4 september t/m 9 oktober. Gegarandeerd vertrek 11/9 naast een kennismaking met het bedevaartsoord Lourdes, maken we fraaie uitstapjes naar o.a. Pau en Garvarnie verblijf in het familiehotel des Pays-Bas, inclusief ontbijt en 4-gangen diner sssfe WÈÈ rudine - Reddingswerkers en passa- treinongeluk zijn gisteren zes men- giers staan bij een ontspoorde trein sen om het leven gekomen en zeker in het zuiden van Kroatië. Door het twintig gewonden gevallen. De snel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8