'Die blije kindergezichtjes, 221 zeeland Nieuwe woonbeurs in Goes 'Ontheffing voor campers Ubuntu was onterecht' Slaap lekker zaterdag 25 juli 2009 door Luc Oggel GOES - De Goese vestiging van het bedrijf Boom Creatie en Commu nicatie springt in het gat van de WoningExpo. Onder de noemer Woonland wordt op vrijdag 5 en zaterdag 6 februari 2010 een wo- ningbeurs gehouden in de Grote Kerk in Goes. De WoningExpo in de Zeelandhal len gaat volgend jaar niet door van wege een gebrek aan inschrijvin gen van standhouders. Boom, dat in Bergen op Zoom al de beurs 'Woon en Leef organiseert, ziet nu zijn kans schoon, zegt direc teur Hans van den Boom. Woonland krijgt volgens hem wel een andere opzet dan de Wonin gExpo. „Niet zo massaal. Wij wil len ons vooral focussen op wonin gen en projecten. Het wordt meer een grote informatiemarkt." De na druk van de eerste editie van Woonland ligt op de regio Mid den-Zeeland. Boom: „We vinden het belangrijk dat de beurs wordt gehouden in het gebied waar je aanbiedt. Het moet niet zo zijn dat je als Zeeuws-Vlaming naar Goes moet komen voor informatie over projecten in Zeeuws-Vlaanderen." Boom wil Woonland in de toe komst ook in andere regio's in Zuidwest Nederland organiseren. GOES - De gemeente Goes geeft toe dat zij Camperclub Nederland geen ontheffing had mogen geven voor een aantal overnachtingen op het parkeerterrein bij de Stoom trein Goes-Borsele. Zo'n veertig campers streken in het weekend van 10 tot en met 12 juli op het terrein neer in verband met het openluchtspektakel Ubun tu. De WD had daar bedenkingen bij. Navraag leert de liberalen bij voorbeeld dat Goes niet heeft nage trokken of er nog ruimte was op bestaande kampeerterreinen. „De afspraken over recreatief nachtver blijf buiten kampeerterreinen zijn helder en zullen derhalve in de toe komst leiden tot afwijzing van dit soort verzoeken", laat het college van burgemeester en wethouders de WD-fractie weten. De Bevelandse kinderclub draait al een jaartje. Het krijgt een paar vas te kindjes over de vloer, maar storm loopt het niet. „Misschien omdat de meeste mensen in het dorp al zijn voorzien van oppas, misschien omdat ze het gewoon weg niet weten. Want als ze een maal zijn geweest, komen ze altijd terug. Ik heb zelfs een meisje van drie, Julia, dat vroeger niet bij haar moeder was weg te slaan en dat nu steeds vraagt wanneer haar moeder weer eens gaat wandelen. Ik weet zeker, dat gebeurt straks in Vlissingen ook." Aan de Kleine Markt in Vlissingen opende Ria gisteren de tweede ves tiging van De Dagvlinders. Ria moest het doen. „Vlissingen is mijn stadje, ik ben er opgegroeid. Toen ik droevige berichten las over leegstand en verpaupering, kon ik het niet geloven. Maar toen ik ging kijken, bleek het waar. Ik voelde gewoon dat ik nodig was. Weet je, als er één ondernemer over de dam is, dan komt de rest ook. Mensen zeggen: 'Ga toch naar Middelburg.' Maar nee, mijn ge voel ligt hier. Dan ben ik maar ei genwijs." Wekenlang hebben Ko en Ria aan het pandje gewerkt. En er ging geen dag voorbij zonder dat ze wel weer een uur kwijt waren aan voorbijgangers die vroegen wat er komt. Ook de andere winkeliers rea geren volgens Ria van de Sanden enthousiast. „Ze geven prijsjes die ik kan uitreiken aan kinderen en ze maken reclame voor me. Fantastisch. Ik hoop echt dat ik een bindende factor kan zijn, dat ik de samenwerking kan bevorderen. Die negatieve spiraal moet doorbroken. Het is maar net hoe je de dingen bekijkt. Laatst nog, stond hier iemand te moppe ren op het pleintje. Er waren welis waar twee nieuwe winkelpanden gevuld, maar het hoekpand zag er niet uit. Een paar dagen later werd datzelfde hoekpand door een toe rist gefotografeerd. Omdat die het juist zo bijzonder vond." Voorlopig zal Ria veel in Vlissin gen zijn. 'Heinkenszand' wordt waargenomen door Joanne, een moeder die Ria laat reïntegreren. „Eerst was ze zo bedeesd, maar nu komt ze los. Ze zegt: 'Het lijkt wel een droom, dit werk.' Zo voelt dat voor mij ook. Die blije kinderge zichtjes, ik geniet daarvan! Voor mij voelt het alsof ik iets goeds doe voor de wereld en dat was pre cies de bedoeling." Ria van de Sanden kan niet wachten tot de eerste kinderen haar droomwereld betreden. een beetje. „Als alleenstaande moe der van vier kinderen werkte ik 32 uur per week als receptioniste bij de douane in Vlissingen-Oost. Las tig vol te houden, zeker toen bij mijn zoontje ook nog eens autis me werd vastgesteld. Dolblij was ik dus dat ik in 2006 met mijn kin deren een keer op vakantie kon, naar Salou. In het hotel zat een mi- niclub. Met mijn twee jongste jon gens kroop ik er achter de knutsel- tafel. Ik zat te schilderen en ineens voelde ik een rust over me heen komen. Ik leefde helemaal op! Hoe leeg ik ook was vertrokken, ik kwam vol terug." Vol van enthousiasme, want Ria wist: dit was wat zij wil de. Knutselen, friemelen, bezig De Dagvlinders Miniclub De Dagvlinders is in Hein kenszand gesitueerd aan de Dorps straat 105. De opvang in Vlissingen is gevestigd aan de Kleine Markt. Kinderen van 3 tot en met 11 jaar kunnen er vijf dagen per week (dinsdag tot en met zaterdag, en op de vrijdagse koopavond en op koopzondagen) terecht, maximaal drie uur per kind per dag. Op een zeker moment had Ria van de Sanden uit Heinkenszand het he-le-maal gehad bij de douane. En juist toen strandde ze met haar kinderen in een Spaanse miniclub. door Wendy van den Hurk zijn met kinderen. Dat moest in Nederland toch ook kunnen? Geen kinderopvang, maar een plek waar mensen hun kind voor een uur of langer kunnen achterla ten om zelf even lekker de stad in te kunnen. Ria: „Iedereen zei: 'Ie bent een dromer.' Maar ik zette door. Mede dankzij mijn nieuwe vriend, moet ik erbij zeggen. Ko heeft me altijd aangemoedigd. Ik heb eervol ontslag genomen en heb me als starter ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Intussen hadden Ko en ik besloten om in een dorp te gaan wonen. Dat werd Hein kenszand. Een geweldige woning met aansluitende winkel, precies wat ik in gedachten had." Shrek, Fiona, Donkey, de draak en zelfs het koekje. Sneeuwwitje, LaLa, Woe- zel Pip, Bambi, Peter Pan, Pumbaa en Timon. Dora, Simba, Mowgli, Pippi Lang kous, Meneer Nillson, Ariël, Botje en Sebastiaan. Kabouter Plop, Da- gobert Duck, Spongebob, Mickey Mouse, de Zeven Dwergen en Er nie in een duikpak. Wie wil weten welk tekenfilmfi guur in dit rijtje ontbreekt, moet maar eens een kijkje nemen aan de Kleine Markt in Vlissingen. Daar waar tot voor kort schilderin gen op lichaamsdelen werden aan gebracht, heeft een kunstenares zich nu uitgeleefd op de wanden. Het is een kinderclub geworden, De Dagvlinders, en Ria van de San den kan niet wachten tot de eerste kinderen haar droomwereld betre den. „Ik heb een pittige tijd achter de rug", zegt Ria, terwijl ze het pop penhuis in orde brengt. Ze bloost Ze kunnen er knutselen, spelen met Lego en Duplo, spelletjes doen met elkaar of een filmpje kij ken. De opvang kost zes euro per uur. Vooraf reserveren is gewenst. Meer informatie over Miniclub De Dagvlinders is te vinden op www.miniclubdedagvlinders.nl. Reageer op de stelling 'Apart inza melen plastic afval is onzinnig' DOORGEDRAAID Kijk op www.pzc.nl/bevelanden naar de clowneske capriolen van het Duo Doorgedraaid in Kloetinge. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Met de Sambrosa siaapproducten Sambrosa Extra Puur natuurliik slaapproduct op basis van honini pure kruiden - Bevordert een getonde natuurlijke nachtrust Puur natuurlijk slaapmiddel Om uitgerust en energiek wakker te worden Zomeraanbieding- 700 ml €35 nu €18,95 Unieke samenstelling van honing, kruiden en melatonine Stimuleert een getonde nachtrust Voor een natuurlijk dag en nachtritme ts goed Inzetbaar bij kinderen vanat 1 jaar Om uitgerust en energiek wakker te worden Kijk voor alle Informatie op www.easvsieepplaia.com Of bel ons op 0S77-4610S1 En begin vitaal aan een nieuwe dag! www.easysleëpplaza.com Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. >:k raab K> Karcher www.raabkarcher.nl Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84