Zeeland PZC 21 De Oesterbank ageert tegen Arduin BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 25 Bewoners vinden dat het Goese Meer geen voorzieningen biedt voor de cliënten van de stichting almanak Geloei De laatste schooldag met een brede lach Zaterdag 25 juli 2009 Knutselclub voor kinderen opent de deuren Goese Markt uitgelezen plek voor starters op de woningmarkt Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Goes heeft een vergunning aan Arduin verleend voor de verbou wing van een woning aan de Oesterbank in het Goese Meer. Maar de bewoners willen weten wie precies hun buren worden. door Lilian Dominicus GOES - Bewoners van de Oester bank in de wijk het Goese Meer hebben geprotesteerd tegen de ver bouwing van een woning in hun straat door de Stichting Arduin. De zorgorganisatie heeft de wo ning een jaar geleden gekocht om er zes cliënten huisvesting te bie den. Deze week vroegen bewoners van de Oesterbank bij de rechter om een voorlopige voorziening om de verbouwing stil te leggen. Die was de afgelopen weken in volle gang, nadat de gemeente Goes een bouwvergunning verleende. Vol gens een woordvoerder van Goes is die terecht afgegeven. „Het ge bied heeft een woonbestemming, daar houdt Arduin zich aan." Volgens de bewoners van de Oes terbank echter staat in het bestem mingsplan de eis 'eengezinswo ning'. „Daar is in de plannen van de stichting Arduin geen sprake van", betoogt een woordvoerder van de straat. „Er komen zes men sen te wonen, die geen familie van elkaar zijn." De bewoners eisen bo vendien duidelijkheid over wie precies in de villa gaat wonen. „De criteria zijn niet duidelijk aangege ven. Even voor de goede orde: wij doen dit niet voor onszelf, maar in het belang van de kinderen die er straks wonen. Er zijn geen voorzie ningen voor ze in deze buurt. Bo vendien, als je dit toelaat, dan is er sprake van bedrijfsmatige bewo ning en zou je ook buitenlandse werknemers moeten toelaten." Volgens bestuurder Patty van Bel le van de stichting Arduin komen in het huis 'mensen met een be perking' te wonen. „Zoals in hon derdtachtig huizen over heel Zee land. De bewoners gaan gewoon zoals iedereen naar hun werk of een vrijetijdsbesteding. Alle wonin gen worden toegankelijk gemaakt voor rolstoelgebruikers. Dat doen we nu ook aan de Oesterbank. Toe vallig deed de gelegenheid zich voor om dit huis te kopen." KLOETINGE - Veel scholen op de Bevelanden gaven gisteren op ludieke wijze invulling aan de laatste lesdag voor de zomerva kantie. Zo ook de basisschoolleerlingen in Kloetinge, die op uitnodi ging van stichting De Vijf Capellarijen/Ambachtsheerlijkheid Kloetinge in de boerenschuur bij het Jachthuis werden getrak teerd op een optreden van het muzikale Duo Doorgedraaid. De clowns mochten met een kolderieke act duidelijk maken dat 'muziek het mooiste is dat bestaat'. Video op www.pzc.nl/bevelanden foto Willem Mieras ERVAREN ONDERZOEKER REKENKAMER/ PLV. SECRETARIS max. 67.901,-- op jaarbasis Kijk voor meer informatie op: www.zeeland.nl Provincie Zeeland reacties: 215 Seizoensarbeiders die wonen naast de kas: goede oplossing eens WÊÊÊÊÊË 74% PüH26% Tomaten- en paprikakweker Seasun in Kapelle wil buitenlandse seizoensar beiders op eigen terrein laten slapen. SCHULTING "v ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 Tip? redactie@pzc.nl Dat oudere echtpaar uit Axel genoot met volle teugen van de vakantie in Oostenrijk. Het is thuis in de polder wel iswaar net zo rustig, maar de heuvels van Smitsschorre zijn net wat minder bergachtig dan de heuvels van Tirol. En er lopen Oostenrijkse koeien. Niet zo mooi lila als de Milkarunderen in Zwitserland, maar met even vrolijk klinkende belletjes om de stevige nek. Op het balkon van het hotel genoten ze nog even na en bespraken de schoon heid van het vee dat ze eerder die dag zagen. Een bij het hotel bivakkerende koe leek het er niet mee eens te zijn, want er klonk opeens een enorm geloei. De man keek over de balustrade om het protesterende beest tot de orde te roepen. Maar was in geen velden of wegen een rund te bekennen. Toen ging er bij vrouwlief een belletje rinkelen. „Zeg had jij geen nieuwe ring- tone?" Een blik op het mobieltje bewees: 'Bericht gemist'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83