'Ach, morgen aan het strand' E E» E^E ^ll ETI ElSl J Afgeknipte teen was van topman Palm Invest Voorwaarden voor glassubsidie bekend Bruiloft failliete piramidebaas opvallend duur Vader verdacht van mishandeling baby Helders noodbevel rond voetbalwedstrijd Zwaargewonden bij grote brand op school Drie Fransen beroofd door nepagenten zaterdag 25 juli 2009 AMSTERDAM - De man van wie af gelopen weekeinde een teen werd afgeknipt tijdens een afpersings zaak is Danny K., een van de hoofdverdachten in de fraudezaak rond vastgoedfonds Palm Invest. Dat zei zijn advocaat Jeroen Soete- man gisteren. Tot verbijstering van Soeteman werd K. donderdag zelf gearresteerd voor het overtreden van de schorsingsvoorwaarden. „Mijn cliënt bevindt zich nu in het zelfde cellencomplex waar ook de mensen zitten die hem hebben ontvoerd", aldus Soeteman. „Het gaat helemaal niet goed met hem." De twee verdachten van de mis handeling, twee 34-jarige mannen uit Alkmaar en Enschede, zijn gis teren voor de rechter-commissaris in Amsterdam geleid. Ze worden twee weken vastgehouden. K. (38) was afgelopen weekeinde samen met een 37-jarige zakenpart ner uit Amsterdam naar België ge reisd voor een zakelijke afspraak. Toen ze aankwamen op de afge sproken plek, werden zij bedreigd en mishandeld door gewapende mannen. Van K. werd daarbij een teen afgeknipt. De twee slachtof fers werden ongeveer twaalf uur vastgehouden. Ze werden vrijgelaten op voor waarde dat ze de volgende dag een aanzienlijk geldbedrag zouden be talen. Volgens Soeteman waren de daders bekenden van K. en zijn kompaan. De mannen hadden ze eerder ontmoet tijdens een voorbe spreking. Van enige dreiging was toen geen sprake. „De besprekin gen hadden mede tot doel om geld te verdienen om investeerders in Palm Invest af te betalen", aldus Soeteman. De advocaat heeft niet de indruk dat de daders beleggers in het vastgoedfonds zijn. Na de ontvoering zochten de slachtoffers direct contact met de politie. Bij de afgesproken over dracht van het geld werden de twee daders aangehouden. SCHIPHOI Topdrukte op luchthaven Een kapotte bagageband zorgt voor veel oponthoud en heel wat uurtjes wachten. foto Jorrit Knuvelder/GPD Voordat duizenden Nederlan ders dit weekeinde op het Turk se of Griekse strand neerstrij ken, wacht hen uren oponthoud op Schiphol. Krentenbollen en blikjes Red Buil bieden uitkomst op deze drukste dagen van het jaar. door Annemieke Kooper Er zit flink wat boter op de krentenbollen van Ger Knikker (42), maar daar houdt hij wel van. Hij hapt er smakelijk in, schuift tegelij kertijd zijn koffer een centimeter- tje of twintig naar voren, smeert de boter aan zijn vingers. Weer een hap, een stukje vooruit, stil staan. Al ruim een uur wachten Ger en enkele honderden andere reizigers geduldig op hun beurt voor de balie. Hoewel het de drukste dag van het jaar is op luchthaven Schiphol de ze vrijdag, zijn er niet meer inci denten dan op andere, minder drukke dagen. Wel is er tussen vier en zes uur 's ochtends een technische storing in een deel van het bagagesysteem. Met name luchtvaartmaatschappij Transavia heeft er last van: 27 vluchten lopen vertraging op, in totaal blijven 1500 stuks bagage achter. Maar het kan Ger weinig schelen. Hij heeft vakantie, zicht op elf da gen aan het Turkse strand. Voor het gemak is hij er alvast op ge kleed. Zwarte korte broek, blauw T-shirt, witte sportsokken in gym pen, een gouden ketting en oor bel, én die krentenbol natuurlijk. Ultiem vakantievoer. Daarmee is het wachten prima vol te houden. Schiphol verwerkt dit weekeinde zo'n 450.000 reizigers. Vanwege de recessie zo'n 45.000 minder dan vorig jaar. Het valt mee met het on geduld van de mensen. Ze zijn nog slaperig, voor de meesten ging de wekker vroeg. De rij bij de naastgelegen kofftestand groeit, de plank met broodjes slinkt. Kinde ren vermaken zich met computer spelletjes, hangen bovenop stapels ■koffers. Schreeuwende, jengelende kleuters en peuters blijven uit. In de walm van ongewassen lij ven, ongepoetste tanden en smoe zelige kleren, staan de op en top gestylde Kelly (14) en Cindy (15). Lang geborstelde haren, nette kle ding, zwarte make-up ogen, nip pend aan een blikje Red Buil. Zo zijn ze klaar voor hun vakantie naar Kreta. Slapen was er niet bij vannacht, maar in plaats daarvan hebben ze hun koffer gepakt - met de nieuwe kleding die ze vorige week hebben aangeschaft - en zich aangekleed voor de reis van van daag. Het wachten duurt wel heel lang, vinden ze, maar gelukkig lig gen ze morgen aan het strand. En 's avonds stappen? Kelly gluurt even naar haar moeder. „Dat wordt onderhandelen, vrees ik." Haar moeder schudt het hoofd. „Met deze moeder wordt weinig onderhandeld." DEN HAAG - Huiseigenaren kunnen vanaf 1 oktober subsidie aanvragen op dubbel glas via de website meermetminder.nl. Het ministerie van Wonen, Wij ken en Integratie heeft gisteren de voorwaarden voor de subsidie be kend gemaakt. De vergoeding op glasisolatie maakt deel uit van het crisispakket van het kabinet. Om in aanmerking te komen voor de subsidie, kunnen geïnteresseerden vanaf 1 oktober op de website een 'waardebon' aanvragen. Die waardebon geeft recht op twintig procent korting bij de glas zetter, tot een maximum van elf honderd euro. De waardebon is vier maanden gel dig. Als die termijn verlopen is, verdwijnt het recht op subsidie. Dat betekent dat na verstrekking van de bon het glas binnen vier maanden geplaatst moet zijn. De glaszetter dient de bon binnen eenzelfde termijn te declareren. De subsidie geldt sinds 1 juli. Huis eigenaren die tussen 1 juli en 1 ok tober hun huis met dubbel glas hebben laten isoleren, kunnen die met terugwerkende kracht aanvra gen. Zij moeten na 1 oktober eerst de waardebon aanvragen. Met waardebon en factuur kunnen zij terecht SenterNovem, de duur zaamheidsdenktank van het minis terie van Economische Zaken. Sen terNovem stort het bedrag vervol gens op de rekening. De glassubsidie geldt alleen voor huizen van vóór 1995. Daarnaast moet er minimaal vijf vierkante meter glas worden geplaatst en moet het dubbel glas aan de streng ste isolatiewaarden voldoen. Minister van der Laan trekt voor de subsidieregeling 50 miljoen eu ro uit. VUGHT - De exclusieve trouwerij van de bankroet verklaarde baas van piramidespel Orpiton heeft de belangstelling gewekt van zijn be windvoerder. De Dordtenaar (48) trouwde gisteren tijdens verlof uit de gevangenis in het pittoreske raadhuis van de gemeente Vught met zijn zelfverklaarde rechter hand en voormalige medeverdach te (35). Gisteravond was er een feest in een kasteel in de Brabant se plaats. „Het is een voor de hand liggende vraag waar hij dat van be taalt. Afhankelijk van de voorwaar den kunnen bovendien schuld eisers verder worden benadeeld", zei curator Piet Gilhuis uit Dord recht gisteren in een reactie. De inmiddels veroordeelde man dupeerde eind jaren negentig meer dan tienduizend beleggers. In totaal haalde hij zeker 29 mil joen gulden op, 11,4 miljoen gul den verdween spoorloos. NIJKERK De politie heeft een 29-jarige man uit Nijkerk opgepakt die wordt ver dacht van mishandeling van zijn twaalf weken oude baby. Het slachtoffertje ligt in het ziekenhuis met zware verwondingen, waaron der botbreuken. De zaak kwam be gin deze maand aan het licht toen de baby met ernstige verwondin gen in het ziekenhuis werd opgeno men. DEN HELDER Locoburgemeester Cor Hienkes van Den Helder heeft voor zater dag een noodbevel afgekondigd vanwege de voetbalwedstrijd tus sen Cambuur en Willem II die op die dag in de marinestad wordt ge speeld. De maatregel geeft de poli tie meer bevoegdheden. Er zijn aan wijzingen dat groepen supporters met elkaar op de vuist willen gaan. GELDROP Op het Strabrecht College in Geldrop is gisteren kort voor drie uur een grote brand uitgebroken. Daarbij zijn volgens de brandweer twee mensen zwaargewond ge raakt. Een van hen is overgebracht naar een brandwondencentrum. De brand is ontstaan in de meter kast. De school werd ontruimd. Een traumahelikopter heeft de ge wonden afgevoerd. MAASTRICHT Drie Fransen die in hun auto lagen te slapen, zijn gisterochtend in Maastricht beroofd door nepagen ten. De inzittenden werden uit de auto gehaald door twee mannen die zich voordeden als agent. De Fransen werden gefouilleerd, waar na de twee nepagenten ervandoor gingen met een onbekend geldbe drag en een mobiele telefoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7