zeker nog een plekje om te slapen zeeland23 'We hebben ons altijd heel welkom gevoeld' Nieuwe beurs Woonland vult gat na schrappen van WoningExpo in Goes makelaar M2Makelaars.nl Peuterspeelzaal blijft langer open PALAZZO UITVERKOOP Extra korting! DELSCHER. zaterdag 25 juli 2009 S Wat ik wel merk is dat er minder Duitsers komen. Zeker eenderde Dat er veel nieuwe mensen komen, merken wij aan het type vragen minder dan vorig jaar Anneke Smits, voorzitter Vekabo Schouwen-Duiveland. dat We aan de balie krijgen Sylvia de Geest, directeur VVV Schouwen-Duiveland. Grote drukte op de wegen, lange rijen bij de kassa in de supermarkt en volle parkeer plaatsen. Het hoogseizoen is dit weekeinde in alle hevig heid losgebarsten. door Melita Lanting De regio Zuid, traditio neel belangrijk voor toeristisch Schou wen-Duiveland, heeft gisteren vakan tie gekregen. Dat was goed te mer ken op de wegen en bij de recep ties van de verschillende accommo daties. Ondanks alle drukte is er nog steeds wel een plekje te vin den voor de toerist die op de bonn efooi komt, zegt Sylvia de Geest, directeur van de VW Schou wen-Duiveland. „Het algemene beeld is dat er op campings nog wel ruimte is, maar dat de vakan tiewoningen heel goed bezet zijn.' Dat beeld wordt bevestigd door Anneke Smits, voorzitter van de Vekabo, de vereniging van mi ni-campinghouders. „Als ik naar onszelf kijk, is het lekker druk, maar wij zitten niet vol. Andere ja ren zaten we toch in de laatste we ken van juli en begin augustus wel vol. Maar wij verhuren ook stacara vans en de verhuur gaat dit jaar heel erg goed." Smits heeft zelf een bedrijf in Ellemeet, op enkele kilometers van de kust. „Je ziet wel dat bedrijven die wat verder van de kust liggen het minder druk hebben, maar dat is al een paar jaar zo." Ed Troost, eigenaar van camping Julianahoeve in Re- nesse en voorzitter van de Recron Schouwen-Duiveland meldt dat de bezetting op zijn bedrijf aan zienlijk hoger ligt dan vorig jaar. „De grassprieten die we hebben, kunnen we ook bezetten. We heb ben zelfs mensen die langer willen blijven, maar dat niet kunnen om dat er nieuwe gasten komen." Troost denkt dat de toeloop op zijn bedrijf mede te danken is aan het overdekte zwembad dat hij heeft gebouwd. „Dat heeft zeker zijn invloed. Wij zitten ver boven de bezetting van vorig jaar. Ons sei zoen kan niet meer stuk, al weten we natuurlijk nog niet wat het na jaar brengt." Gevraagd naar het al gemene beeld onder de Recron-le- den schetst Troost een twee-de ling. „Je ziet dat campings die aan de weg timmeren nu flink plussen ten opzichte van vorig jaar. Aan de andere kant zie je dat de campings die dat niet doen nu op hetzelfde niveau zitten als vorig jaar." de verwachtingen waren dat Ne derlanders onder invloed van de recessie vaker kiezen voor vakantie in eigen land. Daar merkt Anneke Smits nog niet veel van. „Wat ik wel merk, is dat er minder Duit sers komen. Zeker eenderde min der dan vorig jaar en veel mensen komen op de bonnefooi. Elke avond komen er wel mensen on aangekondigd." Sylvia de Geest denkt dat er wél meer 'nieuwe' gas ten komen. „Ja, dat merken wij vooral aan het type vragen dat we aan de balie krijgen." 'Campings die aan de weg timmeren plussen nu flink ten opzichte van vorig jaar' foto's Dirk-Jan Gjeltema Schouwen-Duiveland mag dan onder invloed van de re cessie wel meer 'nieuwe' toe risten trekken; veel van de zomer gasten zijn zeer trouwe bezoekers. Eén van hen is lila Widler uit Mönchengladbach. Vanaf 1959 viert ze elk jaar vakantie in Burgh-Haamstede. Dit jaar voor de vijftigste keer. „Vanaf het begin was het hier prachtig en dat vind ik nog steeds", zegt ze. Het eerste jaar kwam het gezin met twee gehuurde tenten. „Naar camping Duinoord. We gingen tien dagen om te kijken of kampe ren leuk was." Het beviel zo goed dat het jaar daarna eigen tenten werden gekocht. Het gezin ging weer naar Duinoord. Dat was toen nog heel wat kleiner dan tegen woordig. Op de camping stonden een paar tenten, het toiletgebouw was eenvoudig met een lange be tonnen bak waar iedereen naast el kaar de tanden stond te poetsen. „Maar het is ons altijd heel goed bevallen en de kinderen vonden het ook heel erg fijn. Als je toen op het strand kwam, zag je maar een paar mensen. We waren een van de eerste Duitse families die daar op de camping kwamen. We hebben ons altijd welkom gevoeld in Burgh-Haamstede. In al die ja ren heb ik maar één keer een op merking gekregen dat ik uit Duits land kwam." De familie heeft 31 jaar op Duinoord gestaan en ging met pijn in het hart weg. „We wil den een stacaravan en dat kon daar toen_niet." De nieuwe stek vonden ze iets verderop aan de Ho- geweg op camping Duinrand en daar komt lila Widler nu ook al weer negentien jaar. Geen enkel jaar is overgeslagen. „We hebben ons vijftigjarig huwelijksfeest hier gevierd. We zijn na de pensione ring van mijn man wel op reis ge weest, maar dat was altijd in het voor- en naseizoen. In de zomer waren we hier." lila Widler is nu 84 jaar, maar ze hoopt nog vaak naar de camping te gaan, al was het maar voor de gezonde Zeeuw se lucht. „Want daar heb ik de hele winter profijt van." door Luc Oggel GOES - De Goese vestiging van het bedrijf Boom Creatie en Commu nicatie springt in het gat dat de beurs WoningExpo na afgelasting achterliet. Onder de noemer 'Woonland' wordt op vrijdag 5 en zaterdag 6 fe bruari 2010 een woningbeurs ge houden in de Grote Kerk van Goes. De WoningExpo in de Zeelandhal len gaat volgend jaar niet door van wege een gebrek aan inschrijvin gen door standhouders. Boom, dat in Bergen op Zoom al de beurs 'Woon en Leef organi seert, ziet nu in Goes zijn kans schoon, zegt directeur Hans van den Boom. De beurs Woonland krijgt volgens hem wel een andere opzet dan de WoningExpo. „Niet zo massaal. Wij willen ons vooral focussen op woningen en projec ten in alle soorten en maten. Het wordt meer een grote informatie markt." De nadruk van de eerste editie van Woonland ligt op de regio Midden-Zeeland. Boom: „We vin den het belangrijk dat de beurs wordt gehouden in het gebied waar je je diensten aanbiedt. Het moet niet zo zijn dat je als Zeeuws-Vlaming naar Goes moet komen voor informatie over pro jecten in Zeeuws-Vlaanderen." Boom wil de beurs Woonland in de toekomst ook in enkele andere regio's in Zuid-West Nederland or ganiseren. ZIERIKZEE - De peuterspeelzalen van Kinderopvang op Schou wen-Duiveland (Koos) zijn met in gang van het volgend schooljaar een half uur langer open. Koos komt daarmee tegemoet aan de wens van veel ouders en de scho len. De opvang sluit nu beter aan NEW COLLECTION IKKS DOMBURG Markt 1 a 4357 BG Domburg op de schooltijden van de kinde ren. Bovendien kunnen de peuters nu gedurende drie uur per och tend met elkaar spelen in plaats van de gebruikelijke tweeënhalfOuders kunnen kiezen of zij al dan niet van de verlengde openingstijden gebruikmaken. Laatste ronde Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delsoher.nl lila Widler op de camping in Burgh-Haamstede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73