22 Raad wil zelf prioriteiten stellen bij herrie verteer W;e eyen vincJt Redder van kleuter krijgt oorkonde in Zierikzee Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland stelt open huis uit Slaap lekker. zaterdag 25 juli 2009 'De grassprieten die we hebben, kunnen we ook bezetten' Ed Troost van camping Juiianahoeve in Renesse. door Melita Lanting zierikzee - De geluidsoverlast van wegverkeer houdt de gemoederen in de gemeenteraad flink bezig. Al le fracties vinden dat er wat ge daan moet worden aan de over last. Alleen is er nog geen eendui digheid over de manier waarop en waar de prioriteiten liggen. Op Schouwen-Duiveland hebben zeshonderd woningen in meer of mindere mate last van geluid van het wegverkeer. Dan gaat het om huizen langs de N59/N57 en wo ningen langs drukke provinciale en gemeentelijke wegen. De mogelijkheden om de overlast te verminderen zijn beperkt en in veel gevallen - zoals bij de N59/N57 - gaat de gemeente daar ook niet over. Aan eigen wegen kan de gemeente wel werken. Dan kan gedacht worden aan snelheids beperkingen of stil asfalt. Het colle ge doet hierover ook algemene voorstellen aan de gemeenteraad en die is daarmee akkoord gegaan. Maar de raad wil meer. Op initia tief van de PvdA wil de raad een plan van aanpak, met cijfers onder bouwd, zodat de gemeenteraad zelf prioriteiten kan aangeven. De PvdA wilde dat het plan van aanpak er nog voor de begrotings vergadering van dit najaar zou lig gen. Daar voelde wethouder Gilles Houtekamer helemaal niets voor, omdat de tijd om het te maken ontbreekt. Na een stevige discussie bereikten de wethouder en de raadsleden een compromis. De wethouder maakt vóór de begro tingsbehandeling duidelijk hoeveel uren er nodig zijn om een plan van aanpak te maken. De raad kan hiervoor geld beschikbaar stellen zodat daarna alsnog het eigenlijke plan kan worden gemaakt. dirksland - Het Van Weel-Bethes- daziekenhuis in Dirksland cancelt een open huis op zaterdag 19 sep tember. Dat heeft het ziekenhuis gisteren bekendgemaakt. Dirksland geeft hiermee gevolg aan het advies dat de Vereniging van Nederlandse Ziekenhuizen (NVZ) donderdag gaf! Dat advies is ingegeven door de groeiende kans op een grieppande- mie rond die periode in Neder land. Deskundigen houden er reke ning mee dat dit na de zomer ge beurt. In verband met besmettings gevaar is het dan, volgens de NVZ, onverstandig veel mensen in een ziekenhuis bij elkaar te brengen. Een andere reden om de open dag af te gelasten is het eigen perso neel van de ziekenhuizen. In het geval van een pandemie moeten de medewerkers die niet ziek zijn, zich volledig richten op de patiën tenzorg. Aan de landelijke open dag in sep tember zouden 65 ziekenhuizen deelnemen. Het open huis in Dirksland zou bijzonder moeten worden vanwege de viering van het 75-jarig bestaan van het Flak- keese ziekenhuis. Met de hospitaalperikelen van Zie rikzee in het achterhoofd wilde di recteur Paul van der Velde van het Van Weel-Bethesda die dag een speciaal welkom bereiden voor de inwoners van Schouwen-Duive land. SambroM Natural Met de Sambrosa slaapproducten Sambrosa Extra Puur natuurlijk sloapproduet op basis van honmi Bevordert een gezonde natuurlijke nachtrus: Puur natuurlijk slaapmiddel On uitgerust en energiek wakker te worden Zomeraanbiediog: 700 ml €3£ nu €18,95 Unieke samenstelling van honing, kruiden en melatonin? SflSiPP Stimuleert een getonde nachtrust Vo0f een rwtuurïijk dag en nachtritme HM Is goed inzetbaar bij kinderen vanaf 1 jaar Om uitgerust en energiek wakker te worden i? informatie op www.easysleepplara.ct Of hei ons op 0577-461051 En begin vitaal aan een nieuwe dag! www.easysleepplaza.com door Ton van den Nouweland zierikzee - Cor Schoonen uit Oudenbosch krijgt vrijdag in Zie rikzee een oorkonde voor het red den van een vierjarig jongetje uit het Grevelingenmeer. De oorkonde is van de Maatschap pij tot het Redden van Drenkelin gen en wordt om 11.00 uur uitge reikt door burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duive land. Schoonen bracht op 31 juli vorig jaar de vierjarige Hunun Paracha uit Rotterdam aan land omdat de kleuter dreigde te verdrinken. „Ik was met twee kleinkinderen aan het strand. Het manneke speelde in het water en ging steeds dieper. Op een gegeven moment zag ik hem voorover liggend drijven. Ho, nou moet ik het water in, dacht ik. Ik heb 'm op het droge neergelegd en daar nam een EHBO'er het over. De ouders hadden niets in de gaten. Het was nog een heel ge doe met politie, ambulance en een helikopter erbij", aldus de 68-jari- ge Brabander. Het doortastend optreden van Schoonen heeft volgens de Maat schappij het leven van het jongetje gered. Het kind is onderzocht in het Sofia Kinderziekenhuis in Rot terdam. Daarbij bleek dat het vent je geen blijvend letsel heeft opgelo pen. Zondag op de site van de PZC een beeldverslag van de drukte op Schou wen-Duiveland. MEEST GELEZEN 1. Bouw brede school Noorderpolder 2. Beiaardier Zierikzee behouden 3. Veerkampje op markt Haamstede STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. www.raabkarcher.nl Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raab Karcfier S5BQÖS Boven: de drukte bij de receptie van camping Juiianahoeve. Beneden: drukte op het Grevelingenmeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72