Huur groenstroken gaat omhoog JAARMARKT ïf£L 21 SCHARENDIJKE Geloei 22 en 23 25 Honderd inwoners betalen vanaf januari fors meer voor lapje grond bij huis Bungelende benen op kermis Renesse almanak Ongeluk bij Kats Het hoogseizoen barst los op Schouwen-Duiveland I I Beleggers kunnen kamers kopen van nieuw hotel Zaterdag 25 juli 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl De gemeente trekt de huurprij zen van reststroken grond in woonwijken gelijk. Dat levert 4000 euro op. Belangrijker is dat er duidelijkheid komt over het eigendom van deze lapjes. door Ton van den Nouweland zierikzee - Twee euro voor veertig vierkante meter groen naast je huis. Dat is binnenkort voorbij, want de gemeente gaat de tarieven voor het huren van een restlapje grond gelijktrekken. In veel straten liggen stukjes grond die inwoners graag bij hun tuin trekken. Het liefst verkoopt de ge meente die lapjes, maar vaak kan dat niet. De grond ligt dan bij een huurhuis "of is in erfpacht uitgege ven aan een ander. In zulke gevallen kan de grond worden gehuurd. Momenteel doen ïoi inwoners dat. Zij hebben allemaal een brief gehad met de boodschap dat de huren met in gang van januari worden ver hoogd. „De huidige contracten zijn nog van vóór de gemeentelijke herinde ling", zegt een medewerkster van de gemeente. „Die voormalige ge meenten hadden ook allemaal ver schillende tarieven." De nieuwe prijzen liggen flink ho ger. Voor een stuk grond tot tien vierkante meter brengt de gemeen te 3,50 euro per meter in rekening. De meterprijs daalt, naarmate er meer grond wordt gehuurd. Bij ïoo tot 250 vierkante meter moet nog 1,25 euro per meter worden opgebracht. De jaaropbrengst voor de gemeen te stijgt daarmee van drie- naar ze venduizend euro. Maar winst is niet het oogmerk van de maatre gel. „Al betaalt iemand maar een cent. Dan is al duidelijk wie eige naar en wie huurder is", verduide lijkt de medewerkster. Zij ver moedt dat momenteel grond wordt verhuurd zonder contract, zonder huurprijs of zonder toe stemming van de gemeente. De kans bestaat hierbij dat de gemeen te door verjaring het eigendom van deze stukjes verliest. De afdeling Ruimte en Milieu is daarom bezig met het in kaart brengen van deze restpercelen bij woningen. renesse - Bij het begin van de vakantie is het kermis in Renesse. Er staan 35 attracties van Booster tot Suikerspin en dit jaar staat er een nieuwe familie-achtbaan. Met zijn 35 attrac ties is Renesse de grootste kermis van Schou wen-Duiveland. Zierikzee (1 tot en met 6 au gustus) telt 28 zaken en Burgh-Haamstede (30 juli tot en met 1 augustus) is met 7 att- tracties de kleinste, omdat aan de Ring in Haamstede maar weinig plaats is. De kermis in Renesse duurt nog tot en met 29 juli en is op zondag gesloten. foto Dirk-jan Gjeltema Zaterdag 25 juli 10*00-16.00 uur - ruim 100 kramen ervaren onderzoeker rekenkamer/ plv. secretaris max. 67.901,-- op jaarbasis Kijk voor meer informatie op: wwwjeeiand.nl Provincie Zeeland ECHTE MAKELAAR 0 I I 8 - 6 6 6 t 7 Tip? redaJtie@pzc.nl kats - Op de Deltaweg bij Kats zijn gisteren rond 07.30 uur twee auto's zwaarbeschadigd geraakt bij een ongeluk. Een 33-jarige vrouw uit Reimerswaal zag toen ze de Zandkreeksluis naderde dat de rijstrook voor rechtdoorgaand ver keer werd afgesloten door een slag boom. Ze stuurde direct naar links en botste op een andere auto. noot met volle teugen van de vakan tie in Oostenrijk. Het is thuis in de polder weliswaar net zo rustig, maar de heuvels van Smitsschorre zijn net wat minder bergachtig dan de heuvels van Ti- rol. En daar lopen Oostenrijkse koeien. Nier zo mooi lila als de Milkarunde- ren in Zwitserland, maar met even vrolijk klinkende belletjes om de ste vige nek. Op het balkon van het hotel geno ten ze nog even na en bespraken de schoonheid van het vee dat ze eer der die dag zagen. Een bij het hotel bivakkerende koe leek het er niet mee eens te zijn, want er klonk opeens een enorm ge loei. De man keek over de balustra de om het protesterende beest tot de orde te roepen. Maar er was in geen velden of wegen een rund te beken nen. Toen ging er bij vrouwlief een belle tje rinkelen. „Zeg had jij geen nieu we ringtone?" Een blik op het mobieltje bewees: 'Bericht gemist'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71