kruipt waar het niet gaan kan zeeland 123 Stadsraad moet weer op zoek naar voorzitter kost Reconstructie wijk Sluis niets extra's Onderhoud aan zendmast rechtmatig UITVERKOOP Extra korting! DELSCHER. Geslaagd IIAERS PALAZZO zaterdag 25 juli 2009 'Politici met een belast verleden kunnen het best wegblijven uit het belfort om met een schone lei te kunnen beginnen' Adri oosterling 'Het Rondje Rozenoord moet gewoon voor iedereen toegankelijk zijn, ook in een rolstoel' Adri Oosterling over het rulle, niet begaanbare schelpenpad Adri Oosterling treedt terug als voorzitter van de Stads raad Sluis om verse, daad krachtige politici te werven voor de gemeenteraad. door René Hoonhorst Zelfheeft hij geen last van verschillende pet ten. Hij was al 'trans parant' en'open'vóór die begrippen door el ke politicus werden omarmd. Maar Adri Oosterling heeft ge merkt dat bij het uitoefenen van zijn functie als voorzitter van de Stadsraad Sluis hij voor een groot deel van de buitenwereld toch tege lijkertijd de voorzitter van de PvdA-afdeling Sluis is. „Als ik voor de stadsraad aan het werk ben, denk ik geen moment aan eventuele politieke belangen. Maar ik merk dat ik tijdens contac ten van de stadsraad met bijvoor beeld de gemeente soms niet se rieus wordt genomen, omdat amb tenaren en collegeleden me altijd als PvdA-politicus blijven zien. Nu de tijd van verkiezingscampagnes nadert, voel ik me gedwongen om een keuze te maken", betoogt de voormalig wethouder van de voor malige gemeente Sluis. Dat de keus in het voordeel van de PvdA zou uitvallen, stond bij voor baat vast, geeft Oosterling grif toe. „De stadsraad gaat me aan het hart en ik zal de leden op de ach tergrond ook blijven steunen. Maar ik ben nou eenmaal een poli tieker in hart en nieren. Nu Sluis aan de rand van de afgrond staat, wil ik mijn schouders er nog een keer onder zetten om samen met het CDA en de WD te proberen Sluis weer bestuurbaar te maken. Alleen door ons samen te profile- lang van de Sluis en haar burgers af en toe uit zicht. „Het is de hoog ste tijd voor vers bloed, nieuwe be stuurders die niet zijn belast met ee'n politiek verleden. Daarom zie en hoor ik ook met angst en beven dat allerlei oud-politici toch weer de verkiezingscarrousel in willen stappen. Adrie Roosendaal staat al weer klaar en ook mensen als Leen Wille, Peter Ploegaert en lackie Boogaard zouden in de start blokken staan. Allemaal mensen met een belast verleden, welke be stuurskwaliteiten ze ook mee mo gen nemen." De noodkreet van een aantal on- 'Ik kan diverse petten scheiden, maar kies voor de politiek als anderen dat niet geloven' Adri oosterling ren als krachtdadige partijen, die met nieuwe mensen een nieuwe koers inslaan, kunnen we Sluis uit het politieke en financiële dal trek ken." Oosterling heeft de afgelopen ja ren af en toe met plaatsvervangen de schaamte gevolgd hoe Sluise be stuurders elkaar door het slijk haal den en ruzieden over van alles en nog wat. Door het onderlinge ge kissebis werden geen knopen door gehakt en raakte het algemeen be dernemers om het verleden te la ten rusten en versplintering te voorkomen, viel bij Oosterling dan ook in goede aarde. De bezorgde ondernemers, onder aanvoering van Frans Reijniers en Carly van de Vijver, riepen de 'landelijke par tijen' CDA, VVD en PvdA op geza menlijk met een actieprogramma te komen. Na enige aarzeling heeft Oosterling die handschoen, samen met zijn liberale en christen-demo cratische collega's, enthousiast op gepakt. Dat het niet makkelijk wordt, staat voor Oosterling bij voorbaat vast. „Het is heel moeilijk om mensen te vinden, die zich echt in een bestuursfunctie willen vastbijten. We kijken eerst in onze eigen achterban en benaderen ook mensen van wie we denken dat ze een goede bijdrage zouden kun nen leveren. Tot nu toe hebben on ze inspanningen nog weinig vruch ten afgeworpen." De PvdA heeft met GroenLinks al overeenstemming bereikt over een lijstverbinding voor de gemeente raadsverkiezingen. De SP heeft geen bestuurskandidaten voor West-Zeeuws-Vlaanderen, maar wordt nog wel gevraagd zich ach ter het verkiezingsprogramma te scharen. „Van D66 heb ik nog niets gehoord, maar ik hoop dat we hen er ook bij kunnen betrek ken om als sterk links blok te kun nen opereren." Hoewel Oosterling zijn eigen partij het beste gunt, steekt hij alle energie in de samen werking met CDA en WD. „Als we goed samenwerken en de men sen duidelijk maken dat ze het bes te kunnen kiezen voor nieuwe mensen van landelijk actieve par tijen kunnen we samen een blok vormen. Ook mooi voor een stevi ge coalitie in het belfort." Losliggende schelpen maken een deel van het Rondje Rozenoord ontoegan kelijk voor rolstoelrijders, betreurt de Stadsraad Sluis. foto Peter Nicolai worden vergaderd. foto Peter Nicolai T ean-)acques Roels vindt het I jammer dat hij weer het enige I dagelijks bestuurslid van de Stadsraad Sluis is. De secretaris-penningmeester (er is nog steeds een vacature voor een schatbewaarder) hoopt dat Adri Oosterling na de gemeente raadsverkiezingen weer tot de stadsraad toetreedt. „Natuurlijk gaan we op zoek naar een nieuwe voorzitter, maar het is in deze tijd niet makkelijk nieuwe bestuursle den te vinden. We hopen in de toekomst dus toch weer een be roep op Adri te kunnen doen." Oosterling belooft zelf (nog) niet dat hij weer in het bestuur terug keert. Hij wil wel 'op de achter grond betrokken blijven en advise ren'. En voor hij zijn voorzitter schap aan de wilgen hangt, moet in elk geval het Rondje Rozenoord voor iedereen toegankelijk zijn. „Hebben we die wandeltocht na ja ren eindelijk voor elkaar, blijkt het toch niet goed te zijn afgewerkt. Wij opteerden voor een asfaltpad tussen het verzorgingshuis en de camping, maar dat werd een schel penpad. Op zich niet erg, maar dan moeten ze het wel fatsoenlijk aantrillen. Want nu kunnen men sen in een rolstoel nog niet zelf standig over dat pad." Oosterling trekt nog één keer naar het ge meentehuis om te regelen dat het Rondje alsnog voorelkaar komt. van de gemeente Sluis zelf Die bij drage omvat dus de vervanging van de riolering. De reconstructie bestaat in grote lijnen uit sierbestrating in het weg dek die de geschiedenis van de oude wijk vertelt. Tevens zijn er plannen voor een waterpartij en voor professionele fotografie of schilderkunst op de gevels van de panden. De visserijbuurt moet op deze ma nier aantrekkelijk worden voor be woners, ondernemers en. toeris ten. Wensen en behoeften van bewo ners zijn overigens leidend voor de herinrichting. terneuzen - Broadcast Partners in Terneuzen had er simpel voor kun nen kiezen in het buurtschap Drie wegen bij Biervliet een nieuwe zendmast te plaatsen. Want een hoger beroep - zoals de inwoners dat hebben gedaan - schort de ver gunning die het bedrijf bezit niet op, antwoorden B en W van Ter neuzen op vragen van het raadslid Pim Broekhuijsen. Die had ge klaagd dat Broadcast 'onrechtma tig' een nieuwe mast had ge plaatst. Daar is geen sprake van, al dus het college. De bestaande mast is door achterstallig onderhoud deels vernieuwd. Materiaal en hoogte zijn hetzelfde, zodat ook geen bouwvergunning nodig was. Laatste ronde Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl sint-jansteen - Bart van Remoor- tere (22) is aan de Fontys Hoge school in Eindhoven cum laude af gestudeerd in Applied Science (voorheen toegepaste natuurkun de). De oud-leerling van het Rey- naertcollege behaalde ook een mi nor in onderwijskunde. NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE AANNEMINGSBEDRIJF KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal gjmad»; veka www.haers.net Tel. 0115-491282 new collection IKKS WOMEN DOMBURG Markt Ia 4357 bg Domburg door Frank van Cooten breskens - De reconstructie van de oude visserijbuurt in Breskens heeft geen extra financiële gevol gen voor de gemeente Sluis. De riolering in deze straten staat op de rol om vervangen te wor den. Deze vervanging is onderdeel van de opknapbeurt van de oude wijk. Het benodigde bedrag is al onderdeel van de gereserveerde rioleringsgelden. De facelift kost drie ton. Gedepu teerde Staten van Zeeland beslo ten deze week 150.000 euro subsi die te verlenen. De overige kosten komen volgens GS voor rekening

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61