Compagnie Adri's politieke bloed drukt stempel 22 Geloei Stevige vinger in de pap ontwikkeling Cadzand 'Ik zet als politieker in hart en nieren mijn schouders graag nog eens onder het vinden van een nieuw gemeentebestuur dat Sluis uit het dal trekt' Adn oosterling Zeemanshoop brengt jacht terug naar haven Auto wijkt uit voor fiets en rijdt in sloot Ouderwets speelgoed in bibliotheek Aanhoudingen na poging tot inbraak almanak Slaap lekker 'ïP zaterdag 25 juli 2009 Compagnie du Zouté uit Knok- ke krijgt een steeds steviger vin ger in de pap in Cadzand-Bad. Behalve met de projectontwikke laar Van der Poel (appartemen ten Duinhof) is nu ook een over eenkomst getekend met het Strandhotel bij het Duinplein. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Eigenaar Bart Gorthmanns van het Strandhotel hoopt dat door de samenwerking met de Vlaamse vastgoedmaat schappij Compagnie du Zoute er eindelijk schot komt in de nieuw- bouwplannen voor zijn hotel. Hij is daar al jaren mee bezig zonder concreet resultaat. „Ik ben een ho telman, geen projectontwikkelaar. Compagnie du Zoute is een sterke partner." Door de overeenkomsten met ont wikkelaar Van der Poel uit Terneu- zen voor de bouw van een groot aantal appartementen op het Duinhof-Zuid en met het Strand hotel heeft de Compagnie van de gebroeders Lippens twee strate gisch belangrijke plekken in de BRESKENS De bemanning van de reddings boot 'Zeemanshoop' heeft vrijdag even na middernacht een zeiljacht van het strand tussen de veerhaven en de haven van Breskens gehaald. Het jacht, met twee mensen aan boord, sloeg alarm, waarna de Zee manshoop te hulp schoot en het jacht via een sleeplijn naar diep wa ter bracht. De 'Sentosa' heeft het jacht vervolgens naar de haven be geleid. CADZAND Een automobilist uit de gemeente Sluis is in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto in de sloot beland toen hij schrok van een fiet ser. De man (20) wilde op de krui sing Zwartepolderweg-Tienhon- derdste Middenweg linksaf slaan. Op dat moment dook een fietser zonder verlichting op, waardoor hij van schrik van richting veran derde. De fietser is doorgereden. badplaats in handen. Gorthmanns hoopt dat het de Vlaamse vast goedmaatschappij wel lukt zijn plan van de grond te krijgen. Hij heeft geen goed woord over voor het gemeentebestuur van Sluis. „Het is elke keer weer vastgelopen op procedures. Het is altijd wat." De Walcherse Bouw Unie (WBU) staat als winnaar van een gemeen telijke prijsvraag van jaren geleden nog steeds op de nominatie het Duinplein met de verouderde win kelgalerij te ontwikkelen. Wat Pa trick Brakman van Neptunus Tweewielers betreft mag de Com pagnie per direct het Duinplein overnemen van de WBU. „Uitvoe ring van het WBU-plan betekent een tekort van acht miljoen euro voor de winkelgalerij. De winke liers moeten dat betalen. Dat bete kent één miljoen per ondernemer. Dat is ons probleem, zegt de ge- meente, omdat wij te veel zouden eisen. Wij hebben echter nooit iets geëist. We hebben de gemeen te wel een tijdelijke opknapbeurt van de voorkant voorgesteld. Dat heeft de gemeente afgeschoten. Van mij mag de Compagnie 't hele plan overnemen. Van de WBU hebben wij niets meer gehoord." HULST De vitrinekast van de bibliotheek in Hulst staat tot begin augustus vol ouderwets speelgoed. Museum De Vier Ambachten stelt er een deel van haar collectie tentoon. In de vorige eeuw speelden de kinde ren toch met ander speelgoed dan nu, in het computertijdperk. Mecca no bijvoorbeeld, of voor de jonge ren, die thuis priestertje wilden spelen: een kelk met pateen, en een wierookvat. AXEL De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag op het Szyd- lowskiplein in Axel drie mannen aangehouden op verdenking van een poging tot inbraak in de Gent- sevaartstraat. Van het pand was al een ruit vernield, waarna de drie er volgens een getuige vandoor gin gen. De aangehouden mannen zijn alledrie 20 en ze komen uit Axel. Ze zijn na verhoor vrijgelaten. Dat oudere echtpaar uit Axel genoot met volle teugen van de vakantie in Oostenrijk. Het is thuis bijna net zo rustig, maar de heuvels van Smitsschorre zijn net iets minder bergachtig dan de heuvels van Tirol. En er lopen Oostenrijkse koeien. Niet zo mooi lila als de Milkarunderen in Zwitserland, maar met even vrolijk klinkende belletjes. Op het balkon van Adri Oosterling klopt op de deur van het belfort, op weg naar de raadzaal waar na de verkiezingen weer constructief r Sambrosa Natural Met de Sambrosa slaapproducten Sambrosa Extra Tip? redactie@pzc.nl het hotel bespraken de twee de schoon heid van het vee. Een bij het hotel bivak kerende koe leek het er niet mee eens te zijn, want er klonk opeens een enorm ge loei. De man leunde over de balustrade om het protesterende beest tot de orde te roepen. In geen velden of wegen een koe te bekennen. „Zeg had jij geen nieuwe ringtone?" Een blik op het mobieltje be wees: 'Bericht gemist'. ZEEUWS-VLAANDEREN Krulbollen is een regionale volks sport. In IJzendijke zijn dit weekeinde internationale wedstrijden. MEEST GELEZEN 1. Klaar en over 2. Man gepakt na mislukte inbraak 3. Plan Perkpolder stap dichterbij STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Puur natuurlnk slsapprodoct op basis van honing en pure kruiden' Bevordert pen gerondp natuurlijke nachtrust Puur natuurlijk slaapmiddel Om uitgerust en energiek wakker te worden Zomeraanbieding 700 :ni ÖS nu C18.9S Unieke samenstelling van Iteming, kruiden en melatonlne; Sbmuleert een getonde nachtrust Voor een natuurlijk dag en nachtritme Is goed mtetbaar bij kinderen vanaf 1 jaar Om uitgerust en energiek wakker te worden Kijk voor alle informatie op www.easysleepplaia.c Ot bel ons op 0577-461051 En begin vitaal aan een nieuwe dag! www.easysleeppiaza.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60