met vaak een zachte landing 3 o Demonstraties in museum Ministers in Aardenburg Nadansen in Middelburg Torenspits beklimmen zaterdag 25 juli 2009 de mogelijkheid tot het maken van salto's of andere sprongen, waarna je in het Grevelingenmeer plonst. In Nederland zijn er twee water schansen; één in Eindhoven en nu ook één in Ouddorp. Wereldwijd zijn er meer, maar die worden meestal gebruikt voor professione le doeleinden. Niet veel schansen zijn volgens Van der Linde toegan kelijk voor het grote publiek. Samen met haar man Uwe Jend- rusch nam ze halverwege 2006 al het initiatief tot het bouwen van de schans. Nu, nog geen drie maanden na de opening is van der Linde tevreden. „Het is iets heel anders. In tegen stelling tot het surfen heb je er ge lijk wat aan. Ook biedt de water schans uitkomst als er geen wind is." De hele Waterjump is 25 meter lang, vijf meter breed en acht me ter hoog. De schans bestaat uit twee plateaus met drie banen. Eén plateau van vier meter met een glij baan om te wennen aan de sprong. Op acht meter hoog zijn er twee banen. Eén om een afda ling te maken met de ski's of het snowboard en een ander om te 'bodysliden' met of zonder matjes. Tijdens het bodysliden laat je je zelf, zoals de naam al aangeeft, op je buik van de glijbaan af glijden. Op deze baan zit speciaal folie die de baan glad maakt en het bodysli den mogelijk maakt. Als dit folie eraf gehaald wordt, kan er ook met BMX-fietsen of inlineskates van de baan gegleden worden. Door de drie banen is het moge lijk om een groot publiek te die nen. Kinderen glijden gewoon, lief hebbers van extremere sporten la ten zich met ski's, snowboard of BMX-fietsen van de baan storten en professionals oefenen hun sprongen. Er lopen verschillende jongeren van 6 tot 25 jaar rond die tot het tienkoppige demonstratie team behoren. Yannick Enting (18) is er één van. De professionele skiër is vooral po sitief over de toegankelijkheid voor mensen van alle leeftijden. Yannick: „Niet alleen jongeren en kinderen maken rare sprongen en doen gek. Ook ouderen doen dat. De schans is een heerlijke attractie voor buiten met gelukkig vaak een zachte landing." De Waterjump t Tarieven: Bodyslide tot 14 jaar: 45 minuten voor 8,50 euro, 1,5 uur voor 10,50 euro en 2,5 uur voor 12,75 euro. Bodyslide vanaf 14 jaar: 45 minu ten voor 10,- euro, 1,5 uur voor 12,50 euro en 2,5 uur voor 15,- eu ro. Vrij gebruik (ski-of fïetsbaan, bo dyslide inclusief materiaal): 45 mi nuten voor 15,- euro, 1,5 uur voor 20,- euro en 2,5 uur voor 25,- eu- Clinic skispringen Tijdens deze clinic leer je onder be geleiding van een instructeur de schans af te gaan met ski's of snow board. Na de clinic van 2,5 uur krijg je een certificaat dat je kan ge bruiken om in het vervolg tegen betaling vrij gebruik te maken van de materialen en de skibaan. De kosten zijn 47,50 euro met mini maal 3 deelnemers. Wednesday night events Op 5 en 19 augustus van 18.00 tot 23.00 uur worden er twee speciale avonden gehouden met demonstra ties op de waterjump van Freestyle Holland en BMX. Ook zijn er Red Buil acties, is er een DJ, een water schans contest, een barbecue en de mogelijkheid om te waterjum- pen tegen een lager tarief. De waterjump is onderdeel van surf- en zeilcentrum Brouwersdam op de Kabbelaarsbank aan het Gre velingenmeer. Het adres is Ossen- hoek 1 in Ouddorp. Openingstijden surfshop en recep tie: van zondag tot en met donder dag van 8.30 tot 18.00 uur, vrijdag van 8.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 8.30 tot 19.30 uur. Meer informatie: tel. 0111-671480 of www.brouwersdam.nl De schans bij surf- en zeilcentrum Brouwersdam foto Dirk-jan Gjeltema DREISCHOR - Wie interesse heeft in het oude boerenleven kan terecht bij streek- en landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor. Het museum heeft een vaste expositie over het boerenleven, vlas en de meekrapteelt. Daarnaast is de expo sitie 'van graan tot brood' inge richt. In dat kader worden vanmid dag en dinsdag demonstraties gege ven. Er worden broodjes en Zeeuwse bolussen gebakken en vrijwilligers gaan op de ouderwet se manier tarwe dorsen. Ook de monstraties meel builen staan op het programma. Het volkorenmeel wordt met de hand gezeefd om wit meel te krijgen. De demonstra ties zijn tussen 12.00 en 17.00 uur. Het museum is te vinden in Dreischor, aan deMolenweg. AARDENBURG - De Nederlandse groep 'De Ministers' treedt aan staande zondag tussen 14.00 en 17.00 uur op in Expositieruimte en beeldentuin Galerichel in het cen trum van Aardenburg. Liedjesschrijver Tim Driessen is verantwoordelijk voor de veelal in getogen, poëtische en persoonlijke liedjes van 'De Ministers'. Driessen wordt begeleid door Joop Leemans op gitaar, Walter Wil helm op contrabas en Tony van den Broek op drums/percussie. De galerie en beeldentuin is te vin den in het centrum van Aarden burg en is geopend op zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur (juli en augustus). Galerichel is te vinden aan de Weststraat 38, Aar denburg (telefoon 0117-492784). OP PAD Van markt tot kermis: er is altijd wat te doen. PODIUM Want niet alleen Blof komt uit Zeeland. STEM OP DE ZOMERHIT MAIL TIPS ZOMER@PZC.NL Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto en kies voor album Zomer 2009 MIDDELBURG - Na de City of Dance vanmiddag in Middelburg en de City Party vanavond is er niet al leen een afterparty in Cityclub Zanzi-bar. Ook in Kunst en Cul tuurcentrum De Spot kan onder de naam Audio Autopsy verder worden gefeest. Audio Autopsy staat in het teken van een ontleding van under ground sounds, variërend van hou se tot techno, gecombineerd met li ve visuals van kunstenaar vj Ma- rek. Hoofdact is de Moog Conspiracy uit Berlijn, die samen met zijn vj Monkeypresso een spektakel zal neerzetten. De afterparty in de Spot begint om 22.00 uur en duurt tot 05.00 uur. Kaarten aan de zaal: 12.50 euro. HULST - Liefhebbers van torenspit sen en klimmen kunnen elke zon dag in juli en augustus de toren spits van de Heilige Willibrordus Basiliek beklimmen onder begelei ding van een gids. De klim gaat tot zestig meter hoog te, er wordt vertrokken bij de VW om 14.45 uur en de klim kost 3,50 euro. De basiliek is dage lijks gratis te bezoeken en is dit jaar verkozen tot 'mooiste kerk van Nederland' tijdens het NCRV-radioprogramma 'Plaza'. De Koorkerk en de Librije zijn al leen op zondag geopend. Vanaf het VW-kantoor vertrekt op zondag een vestingwandeling om 15.00 uur. Deze kost 3 euro. Winkels in Hulst zijn op zondag geopend van 14.00 tot 18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51