381 sport Fans bij Vitesse mogen meebeslissen over club badkameruitverkoop.nl Jaime Alguersuari Supersnelle zwempakken worden in de ban gedaan 80 showroom badkamers - 2000m2 magazijn voorraad KORTINGEN VAN 40 T/M 80% DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR!! Riethil 20, BREDA ZONDAG A.S. OPEN Ebbsfleet United als voorbeeld Alguersuari de jongste zaterdag 25 juli 2009 INTERNS Supporters kunnen shirts en muziek kiezen Vitesse wii de betrokkenheid van de supporters vergroten. Om dat te bereiken geeft de club uit Arnhem een deel van de macht in handen van de fans. Via internet kunnen zij meebeslissen over tal van za ken. ..door Gerard Borgman arnhem - Supporters van Vitesse kunnen vanaf nu meebeslissen over beleidszaken van de club. Dat gebeurt via de nieuwe website van de Arnhemse club. Vitesse is de eerste voetbalclub in Nederland die op deze manier inspraak gunt. „Fans kunnen meedenken, mee praten en meebeslissen", zegt Ron nie Groenewold, directeur marke ting van Vitesse. „Het is een pri meur voor de eredivisie dat we ze laten meebeslissen over allerlei za ken." Fans kunnen lid worden van de gratis Vitesse-fandub door zich in te schrijven op de website van de club, vitesse.nl. Nadat ze geregis treerd zijn en hun identiteit bij Vit esse bekend is, krijgen ze club nieuws en kunnen ze meedenken en meepraten. Wie nog een stapje verder wil gaan en wil meebeslis sen, moet lid wordên van het zoge heten Hertogdom. Een abonne ment op het Hertogdom kost 6,50 euro per maand. Mensen die geen seizoenkaart hebben, betalen twee euro meer. Morgen gaat de vernieuwde websi te de lucht in. Vitesse wil mini maal 24 beslissingen per jaar over laten aan de leden van het Hertog dom. De prangende vraag is welke beslissingen de fans mogen ne men. Groenewold noemt een aan tal voorbeelden. „Hoe moeten het uitshirt en het thuisshirt er uit zien? Welke muziek moet er wor den gedraaid in het stadion? Waar wordt de jaarlijkse teamfoto ge maakt? Welk voorrecht genieten le den liever: het meemaken van een wedstrijd of van een voorbespre king?" Het Hertogdom krijgt een eigen le denraad. De reglementen van het Hertogdom zijn statutair vastge legd. „Alleen als de continuïteit van de club in gevaar zou komen, kan de clubleiding van de statuten afwijken." Vitesse streeft ernaar dat het Her togdom per 1 juli 2010 tweedui zend leden telt. Groenewold ver wacht dat de Arnhemse club finan cieel gezien quitte zal draaien met dit project. Geld verdienen is niet het doel. „Ik denk dat we op deze manier betekenisvoller kunnen zijn voor de fans", legt Groene wold uit. „Dat betaalt zich op ter mijn ook terug in fysieke aanwezig heid. We hebben veel gesprekken met fans gehad. Daarin praatten ze veel over de tijd op Monniken huize, waar de spelers dicht bij de Duscholux, Sanijura, Hoesch Dansani, Dorenbracht, Grohe en vele andere topmerken!!! Douchewanden, (bubbel)baden, stoomcabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc. Ook diverse inbouwkeukenaparatuur o.a. Miele, Siemens, en nog enkele showroomkeukens! 06 - 28448040 info@showroombadkamer.nl Openingstijden Donderdag en vrijdag: 14.00-19.00 Zaterdag: 12.00 -17.00 VAN 12.00 TOT 1700 door Paul Zweverink fans stonden. Die betrokkenheid is belangrijk. Wij willen dat iedereen dat binnen drie jaar ook echt voelt." arnhem - Vitesse heeft zich laten inspireren door voetbalclub Ebb sfleet United FC uit de Football Conference, het vijfde niveau van Engeland. In november 2007 kwam de club in handen van My- FootballClub, een organisatie van particulieren die gezamenlijk eige naar zijn van een club. Ook daar kunnen leden via de website mee beslissen. Voor 40 euro per jaar stemmen zij zelfs over de samen stelling van de selectie en trans fers. Ook de socios van Barcelona kunnen - voor 77 euro - meepra ten. In april 2008 startte de Duitse voet balclub Fortuna Köln een soortge lijk initiatief De tweede club van Köln was afgegleden naar het vijf de niveau. Het bestuur van Fortu na Köln wilde de macht overdra gen aan de supporters, indien er 30.000 fans bereid waren betaald lid te worden van Fortuna Köln. Dat gebeurde. De fans mogen via www.deinfussballclub.de meebe slissen over van alles. Boedapest - Morgen staat hij voor het eerst aan de start bij de grote jongens: laime Alguersuari. De Ca talaan telt nog maar 19 jaar en 125 dagen en is daarmee de jongste coureur die een officiële race in het walhalla van de autosport gaat rijden. Hij staat model voor de snelle verjonging die zich voltrekt in de Formule 1. Als Alguersuari morgenmiddag op de Hungaroring van Boedapest het gaspedaal van zijn Torro Rosso indrukt, weet hij dat hij daarmee de Nieuw-Zeelander Mike Thackwell met 57 dagen heeft ge klopt. Thackwell maakte in 1980 zijn debuut voor het team van Tyr rell. Er zijn meer jonkies die de oudere en meer ervaren rijders op de hielen zaten. Fernando Alonso, Sebastian Vettel, Felipe Massa, Jenson Button en Lewis Hamilton hadden op hun negentiende of twintigste al een Fi-zitje veroverd. En ze scoorden meteen heel goed. Met de komst van Alguersuari, die zich vanwege zijn voor velen onuit spreekbare achternaam graag bij zijn Catalaanse voornaam 'Jaume' laat noemen, duikt de gemiddelde leeftijd in de sport nog verder naar beneden. Het team van Torro Ros so werkte de Fransman Sébastien Bourdais op straat, omdat hij voor het tweede jaar simpelweg niet snel genoeg is. Dat hij zich het vo rige racejaar nog regelmatig liet ver schalken door het supertalent Vet tel (22) werd nog gepruimd, maar nu ook de Zwitser Sébastien Bue- mi hem steeds de baas is, heeft de teamleiding van het aan Red Buil gelieerde team alle geduld verlo ren. Bourdais uit, 'Jaume' in. Zo hard en simpel gaat dat in de For mule 1. Jarno Trulli, Mark Webber en Rubens Barrichello vormen nu nog het selecte groepje dertigers op de grid. Tiener Alguersuari mag voor het grote publiek volslagen onbekend zijn, in Spanje wordt 'Jaume' bui tengewoon serieus genomen. De jongeling, die zich meer Catalaan dan Spanjaard voelt, wordt meer talent toegedicht dan tweevoudig wereldkampioen Alonso. Hij won de titel in het Britse Formule 3-kampioenschap en scoort dit sei zoen hoog in de World Series Renault. Daar heeft hij uitzicht op de titel. Niet voor niets werd de jonge Catalaan al geëerd met de ti tel 'Sportbelofte van het Jaar' in Spanje. Een 'mannetje' dus, on danks zijn leeftijd. Lef en grote woorden heeft hij ook al. In ver schillende interviews liet hij we ten met meer verstand te gaan rij den dan zijn concurrenten. „Ande ren willen nog wel eens al hun aandacht besteden aan het hard doortrappen en spierballen. Ik ra ce meer met mijn hoofd." Torro Rosso tempert het enthou siasme en houdt Alguersuari het liefst nog even uit de wind. Er wordt vooralsnog niet te veel van hem geëist. Hij mag zijn eerste ra ces gebruiken voor verkenning. Maar zijn talenten worden alom erkend. Jaume wordt vergeleken met Alonso én met Vettel. Ook de jonge Duitser onderscheidde zich eerst in verschillende raceklassen. Zijn instap in de Formule 1 was daarna zeer snel succesvol. Met 19 jaar en 125 dagen kan Jaime Alguersuari morgen de jongste Formule 1 -rijder ooit worden. De Spanjaard stoot daarmee jonkie Mike Thackwell van de troon. leeftijd 19-125 19-182 19-208 19-218 19-310 19-318 19-324 19-347 20-051 20-053 rijder Jaime Alguersuari (Spa) Mike Thackwell (NZ) Ricardo Rodriguez (Mex) Fernando Alonso (Spa) Felipe Massa (Bra) Esteban Tuero (Arg) Chris Amon (NZ) Sebastian Vettel (Dui) Jenson Button (Eng) Eddie Cheever (VSt) Willem Adriaansens debuut 26-07-2009 28-09-1980 10-09-1961 04-03-2001 01-03-2002 06-03-1998 09-06-1963 15-06-2007 10-03-2000 04-03-1978 bron Infostrada en ON door Tim Senden rome - De supersnelle zwempak ken van polyurethaan zijn binnen kort verleden tijd. Het congres van de wereldzwembond Fina heeft gisteren een motie van de Verenig de Staten aangenomen waarin staat dat zwempakken weer van 'gewoon' textiel moeten zijn. De wereldkampioenschappen lange- baan, die morgen in Rome begin nen, zullen het laatste mondiale evenement zijn waarin de zwem mers kunnen starten in de pakken met extra drijfvermogên. Dat heeft de directeur van de Ne derlandse zwembond, Jan Kossen, gisteren bevestigd. Tijdens de ver gadering probeerde het bestuur van de Fina nog krampachtig te voorkomen dat er direct een be sluit werd genomen, maar daar gingen de leden - bijna unaniem - niet mee akkoord. „Iedereen vond dat dit zó uit de hand is gelopen, dat er iets veranderd moest wor den", vertelde Kossen. Waarschijn lijk duurt het nog tot januari 2010 voordat het reglement wordt aangepast. Wat er met de huidige wereldrecords gaat gebeuren, is nog onduidelijk. De mannen zullen zwembroeken dragen van navel tot knie, de vrou wen zullen het bad ingaan met pakken van nek tot knie, met ar men en schouders onbedekt. De 'pakkenkwestie' liep de afgelo pen tijd volledig uit de hand. Vo rig jaar noteerden zwemmers mon diale toptijden, omdat ze meerde re pakken van polyurethaan over elkaar droegen om zoveel mogelijk extra drijfvermogen te krijgen. Al leen dankzij diverse protesten van coaches besloot de Fina het dragen van meerdere outfits te verbieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40