kilometers voor! 33 daagse jn Everi zaterdag 25 juli 2009 Ze hebben het gered. Mieke Niewenhuyse (links) en Marylou van der Kloos ter uit Nieuwdorp liepen de vijftig kilometer en pronkten na de finishlijn trots met hun welverdiende vierdaagsekruis. „Het was heel zwaar", zegt een uitgeputte Marylou, die de laatste twee dagen met een blessure aan haar knieholtespier kampte. „Ik had zóveel pijn! Die spier trok helemaal door tot aan m'n lies. En ik was heel moe. Er stonden een paar mensen voor ons langs de kant, die ik niet verwacht had. Super natuurlijk, maar toen moest ik wel even huilen." Mieke: „De laatste kilometers gingen zó langzaam. Je schuifelt achter elkaar aan. Maar het was hartstikke tof om mee te lopen. Ik zou het zo nog een keer doen." Jochem (links), Bram en Iris Hoogesteger uit Kapelle liepen dertig kilome ter per dag. Ze liepen gisteren dansend over de Via Gladiola. Iris: „Dit is echt een dik feest!" Henk Verhage uit Oostburg: „Dit is Babs Kloet (links) en Trix Kayser uit Vlissingen: „Op de Via Gladiola word je fantastisch! 't Raakt je van binnen." naar de finish toe gedragen door het publiek." Vierdaagselopers uit Zeeland een blauw-witte vlag op hun tas of jas bevestigd hebben. „We zijn er trots op dat we Zeeuws zijn", zegt Nancy Sandee uit 's Heer Hendrikskinderen, die samen met haar vriendinnen Nicky en Erna Braam in een zelfge- maakt jurkje van Zeeuwse vlaggen loopt. „Je hebt zo veel sneller con tact met de andere Zeeuwen. We hebben ze alle zeshonderd ge zocht", lacht ze. Carin Sinke en Saskia Deventer pakten het nog uitbundiger aan. Ze lopen de laatste kilometers ver kleed als Zeeuwse boerinnen, mét een enorme Zeeuwse vlag in de hand. „Het is bij de Vierdaagse tra ditie om op een gekke manier over de finish te gaan. We moeten toch laten zien dat we Zeeuws zijn. Het is erg leuk. Iedereen roept: hee, daar heb je Zeeuwse meisjes!" Iris en Jochem Hoogesteger (15 en 14) uit Kapelle lopen met hun va der Bram al even swingend langs de mensenmassa. „Ik voel wel dat ik gelopen heb, maar ik heb niet veel last", zegt Iris stoer. „Het ging vandaag ook zó snel. Ik heb het idee dat ik nog maar een uur aan het lopen ben." Iris trainde nauwelijks voor de Vierdaagse, maar liep 'm fluitend uit. Jochem trekt een verbeten gri mas en steunt op zijn knieën als hij even stopt met lopen. Voor hem is 't de eerste keer dat hij de Vierdaagse uitloopt, nadat hij vo rig jaar uitviel. Vader Bram is ape trots. „Het is geweldig om dit sa men met je kinderen te kunnen doen!" De lange stoet wandelaars stopt even: een grote groep militairen doet een dansje. 'Van voor naar achter van links naar rechts'. Iris glimt van oor tot oor. „Dit is echt een dik feest!" Marlies en Dirk de Bruin uit Renesse ontmoetten elkaar ooit tijdens de Nij meegse Vierdaagse. Inmiddels zijn ze getrouwd en hebben ze een zoontje. Gisteren liepen ze de Vierdaagse samen uit. „Het is een heel leuke dag", zegt Marlies. „We hebben gedanst in Cuijk. En ach, die regen hoort er ook bij. Nu we bijna binnen zijn, maakt het niet meer uit. De sfeer is niet te beschrijven. Ik word er elke keer weer emotioneel van." Dirk wijst naar een groep met Schotten, die op de doedelzak spelen. „Dat vind ik zo mooi. Het gaat echt door merg en been."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35