321 zeeland Hier loop je al die zaterdag 25 juli 2009 Piet Rombaut uit Heinkenszand voelde zich nog hartstikke fit na vier dagen van dertig kilometer. „Ik zal niet zeggen dat ik nog tien kilometer kan lo pen, maar ik heb nergens last van!" Commissaris van de koningin Karla Peijs feliciteerde Piet Rombaut met zijn prestatie. Peijs begroette Zeeuwse wandelaars vanaf de eretribune. Saskia Deventer (links) en Carin Sinke uit Kapelle gingen de finish over in Zeeuwse klederdracht. Duizenden wandelaars zweefden gisteren over de Via Gladiola. Ze werden als helden onthaald bij de fi nish van de Nijmeegse Vier daagse. In de menigte wap perden opvallend veel Zeeuwse vlaggen. door Cornelleke Blok Grandioos is dit!" Klap pend en zwaaiend loopt Piet Rombaut (64) uit Heinkens zand over de Via Gla diola in Nijmegen. Hij had 't van tevoren al gezegd: „Zie je nou wel, die mensen langs de kant zijn nog gekker dan de wandelaars." Inderdaad, de toe schouwers lijken hier en daar nog meer uit hun dak te gaan dan de wandelaars. Mensen staan rijendik langs de kant, springen op de daken van ge bouwen en hangen uit ramen, sommigen verkleed als kerstman of als sjeik. Keiharde dansmuziek schalt uit de speakers. Piet geniet met volle teugen, dat zie je zo. „Hier loop je al die kilometers voor. Voor dit stukje!" Het volbrengen van de Vierdaagse is voor Piet, bij wie vorig jaar borst- vlieskanker werd geconstateerd, een overwinning op zichzelf. „Ik wilde aantonen dat ik tóch zo'n sportieve prestatie kan leveren, on danks mijn ziekte." En dat is ge lukt. „Ik zal niet zeggen dat ik nog tien kilometer kan lopen, maar ik heb nergens last van!" Eén van de vrouwen met wie hij loopt, knikt instemmend. „Piet liep de hele week voorop hoor!" Elke Zeeuwse vlag langs de kant wordt enthousiast begroet door Piet en zijn wandelmaatjes. En wat zijn er véél Zeeuwse vlaggen! Het lijkt wel of alle zeshonderd Riet en Leo Philipse uit Hansweert: „ledereen roept, danst en zwaait! Hier Erna Braam (links), Nicky Braam (midden) en Nancy Sandee uit 's Heer-Hen- Piet Dekker uit Meliskerke liep de krijg je gewoon kippenvel van!" drikskinderen hadden zelf jurkjes gemaakt van Zeeuwse vlaggen. Vierdaagse voor de twaalfde keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34