Zeeuwse bedrijven zijn 21 zeeland Faillissement voor touringcarbedrijf Van Fraassen in Vlissingen Thuisverkoop zaterdag De krant 5 weken voor 15 euro! Vitale ondernemingen werken aan draaiboeken voor noodsituatie zaterdag 25 juli 2009 door Maikel Harte En toen viel iedereen over de Belastingdienst. Om dat ze een aantal Zeeuw en verzocht heeft informa tie te verstrekken over de verkoop aan huis van eieren en kersen en zomeer. Deze krant wakkerde de onrust nog wat aan door uit te pakken met de kop: „Fiscus jaagt op huis verkoop." Jaagt? Laat de Vegan Streaker,het niet horen. Een verzoek om informatie is na tuurlijk geen jagen. Er liggen nog geen inspecteurs tussen de mei doorns en boetes zijn er nog niet uitgedeeld. Het laatste onderzoek naar die thuisverkoop dateert al weer van 1991, gevolgen had dat onderzoek echter niet en wellicht dit onderzoek evenmin. Ik vind het normaal dat er nu weer eens naar gevraagd wordt. Ie dereen die in Nederland geld ver dient moet daarover belasting be talen, dat is nu eenmaal zo. Toen ik met mijn bandje de Lamaket- ta's ooit begon op te treden, de den we dat in eerste instantie voor een krat bier, maar later kre gen we er steeds meer voor be- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus.145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht- Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal <NAi4j ik neem een proefabonnement .an 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening nnfP De PZC gaat zorgvuldig om net persoonsgegevens In her colofon treft u nadeie informatie taald. Het bleef een hobby en ik geloof niet dat we onze verster kers en gitaren ermee terug verdiend hebben, maar ik ben toen toch maar eens bij de Be lastingdienst langs geweest. Ik heb me daar altijd prettig bij ge voeld. Thuisverkopers reageren nu ver bolgen door te stellen dat het maar een hobby is en dat het om de sociale contacten gaat, maar dat kan de Belastingdienst toch niet weten? Voor hetzelfde geld gaat er achter zo'n adresje in de polder een complete pruimenjam- fabriek schuil. Het lijkt mij ook sterk, maar het kan en het is daar om helemaal niet zo gek dat er eens geïnformeerd wordt. Wat je de Belastingdienst zou kun nen verwijten is de manier waar op ze het aanpakken. Als er toch al iemand is gaan kijken of er thuisverkoop plaatsvindt, dan had die persoon meteen even kunnen kijken of het er professioneel of hobbymatig aan toe gaat. En een doosje eieren kunnen kopen. Tjonge, dat ik het nog eens voor de Belastingdienst zou opnemen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De ernst van een grieppan- demie begint tot Zeeland door te dringen. De meeste grote bedrijven hebben draaiboeken klaarliggen. door René Schrier De zogenaamde vitale be drijven in Zeeland, zo als Delta, EPZ en de po litie zijn goed voorbe reid op een uitbraak van Mexicaan se griep in hun organisatie. Bij Del ta zat de werkgroep die een draai boek opstelt gistermiddag nog bij een. Onder meer om te bepalen welke maatregelen wanneer in moeten gaan. In dat draaiboek wordt rekening gehouden met een breed pakket aan maatregelen. Zo worden bin nenkort mededelingen rondge stuurd waarin mensen wordt opge roepen vaker de handen te was sen. Ook het 'clean desk' beleid kan worden aangescherpt. Mensen wordt verder aangeraden zo wei nig mogelijk ogen, neus en mond aan te raken. Ten aanzien van de werkmetho diek is al bedacht minder te verga deren, eerder over te gaan tot thuiswerken en zo weinig moge lijk dienstreizen (ook binnen de provincie) te maken. Intern kan er overgegaan worden tot het sluiten van het bedrijfsres taurant en andere ruimten waar veel mensen samenkomen. Del ta-medewerkers hebben voor de vakantieperiode al een brief ont vangen waarin tegen de gevaren van Mexicaanse griep werd gewaar schuwd. Als ze dat willen kunnen Delta-personeelsleden mondkap jes krijgen. Delta-woordvoerder Peter Couwenberg: „Je moet dit heel serieus nemen." Politiewoordvoerster Mirja Vis ver telt dat de politie een draaiboek zo goed als klaar heeft liggen. Daar door kunnen op korte termijn snel maatregelen worden getrof Tamiflu. foto Lex van Lieshout/ANP fen. „Maar we hopen dat het niet nodig is." Bij de scholenorganisatie Obas op Schouwen-Duiveland (15 aangeslo ten scholen) heeft het personeel nog niet echt instructies gekregen voor het geval na de vakantie colle ga's of kinderen besmet zouden zijn met het Mexicaanse griepvi rus. Lotte Rijk van de Kinderop vang de Bevelanden vertelt dat er nog geen draaiboek is, maar dat dat wel komt. Op dit mo ment is de kinderopvang nog infor matie aan het vergaren bij onder meer de brancheorganisatie en de GGD Zeeland. Dow Terneuzen houdt het perso neel continu op de hoogte van de stand van zaken. Verder zijn afspra ken gemaakt over het wat vaker schoonmaken van werkplekken. Ook is gekeken naar thuiswerkers en of de juiste mensen nog steeds op de juiste plekken zitten, als het griepvirus toeslaat. Donderdagmorgen hield de veilig heidsregio een voorlichtingsbijeen komst in Heinkenszand voor over heden en bedrijven over continuï teitsplannen die ook bij andere ca lamiteiten gebruikt kunnen wor den. Daar bleek dat de gemeente Tholen al ver is met zo'n plan. De KNVB houdt er rekening mee dat in het ergste geval de voetbal competitie stil wordt gelegd. Wat te doen: De patiënt wordt geadviseerd thuis te blijven en contacten met ande ren zoveel mogelijk te vermijden totdat hij klinisch hersteld is; het gebruik van papieren zakdoekjes wordt geadviseerd alsmede het veelvuldig handen wassen met wa ter en zeep. De huisgenoten of andere intensie ve contacten van de patiënt krijgen geen medicijnen met antivirale middelen, ook niet wanneer sprake is van andere klachten of vermin derde weerstand. Een patiënt met een bevestigde in fectie met Nieuwe Influenza A (H1N1moet worden gemeld bij de GGD, ook al voldoet deze niet aan de epidemiologische criteria van een vermoedelijk geval. door Carla van de Merbel vlissingen - Touringcarbedrijf Van Fraassen BV in Vlissingen is deze week door de rechtbank in Middelburg failliet verklaard. Het faillissement was aangevraagd door de Belastingdienst omdat Van Fraassen de verschuldigde loonbelasting niet kan betalen. Het bedrijf heeft op dit moment geen andere schuldeisers. Bij Van Fraassen, gevestigd aan de President Rooseveltlaan, werken acht mensen in vaste dienst en zo'n vijf op oproepbasis. Het be drijf verzorgt met tien bussen dagreizen en weekvakanties. Voor lopig wordt gewoon doorgewerkt, zegt Michael van Fraassen. „Alles wat in bevestiging is, wordt ge woon gereden. Alles draait door, sowieso tot en met augustus." De rechter heeft Marco Sul van VSW Advocaten aangewezen als curator. Sul gaat bekijken of epn doorstart van het bedrijf mogelijk is. „Ik ga onderzoeken wat de mo gelijkheden zijn en kijken of het zinvol is om door te gaan." Hij denkt in de loop van volgende week meer duidelijkheid te zullen hebben over de kansen voor de toekomst. Volgens Michael van Fraassen is het faillissement hard aangeko men bij zijn familie en het overige personeel. Familiebedrijf Van Fraassen bestaat sinds 1929. „De grootste klap valt binnen de fami lie. We hebben geprobeerd het be drijf met eigen middelen draaiend te houden." Behalve Michael wer ken ook zijn broer en ouders in de zaak. Van Fraassen hoopt dat een door start mogelijk is, ondanks de inzak kende markt. Want volgens Mi chael van Fraassen gaan er door de economische crisis minder men sen op uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2