Dertig jaar werken aan schoonheid zeeland 125 50% KORTING Sturm en Dekker houdt zijn eigen broek wel op SUPER SUMMER SALE vanaf vandaag zaterdag 25 juli 2009 ren met hars laten weghalen, maar dat raad ik dan af. Dat is zó pijn lijk! Dat kunnen ze beter met een trimmer doen." De belangrijkste ontwikkelingen op verzorgingsgebied bij vrouwen liggen ook op het gebied van ont haren. Er wordt nu veel meer ge- harst op de oksels en de bikinilijn (en verder) dan vroeger. Maar mis schien wel de grootste verande ring: het is veel 'normaler' gewor den om naar de schoonheidsspe cialiste te gaan. Josephine: „Vrou wen werken hard en dan vinden ze het heerlijk om even een uurtje te liggen en verzorgd te worden." Ook op Walcheren. „Ja, het hoeri ge is er hier wel af; het wordt steeds stadser." De samenwerking tussen moeder en dochter is voor henzelf inmid dels zó vanzelfsprekend dat ze alle bei niet anders zouden willen. Jo sephine: „Ik zou het vreselijk vin den om iets alleen te doen. Het gaat vanzelf, we hebben nooit ru zie. Maar m'n moeder is wel de baas." Marleen: „Nee, da's niet waar." Josephine: „Jawel, jij regelt altijd alles." Marleen: „Ja, da's waar." Josephine: „Ik denk wei eens: 'Als ze Straks stopt, ga ik dan ook stoppen?' Ik weet het niet. Het lijkt me zo moeilijk om altijd met iemand anders te moeten wer ken." Maar over stoppen heeft Mar leen nog nooit echt nagedacht. „Ik zal op een dag wel eens gaan min deren. Wanneer? Geen idee! Dit is m'n lust en m'n leven." Middelburg Burgh-Haamstede Goes Terneuzen 0118 - 626 649 www.caljouw-rademaker.nl domburg men's fashion Ooststraat 2, tel. 0118-584303 15% KORTING EN GRATIS MONTAGE OP ALLE BUITENZONWERING! i Ml g - Terrasschermen, rolluiken en sereens, uitvalschermen en markiezen. w Caijouw Rademaker De economische crisis heeft ook ge volgen voor sloopbedrijf Sturm en Dekker, met vestigingen in Oostka- pelle (hoofdkantoor), Middelburg en Goes. De PZC volgt de ontwikkelin gen bij het bedrijf in het Weekboek Sloopwerk. Vandaag de zeventiende en vanwege de bouwvak voorlopig laatste aflevering, over de goede vooruitzichten voor de tweede helft van 2 oog. door Maurits Sep OOSTKAPELLE - Het is bijna vakan tie, dus ook bij Sturm en Dekker mogen ze gaan uitrusten. Maar dat is niet het belangrijkste dat direc teur André Verheijke te melden heeft. Want er is goed nieuws: het sloopbedrijf stopt met de werktijd verkorting voor het personeel. Eind maart werd de maatregel aan gevraagd omdat het bedrijf door de economische crisis minder werk had. Begin mei moesten me dewerkers voor het eerst verplicht een dagje thuis blijven. „De twee de periode van zes weken werktijd verkorting is gisteren geëindigd. We hadden nog twee keer verlen ging kunnen aanvragen, maar we hebben besloten dat niet te doen." door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Dertig jaar al zit Marleen Kruit in het vak dat vol gens haar 'het leukste is dat be staat', dat van schoonheidsspecia liste. En van die dertig jaar werkt ze er nu twintig samen met haar dochter, Josephine van Waarde. Woensdag 29 juli is het precies twintig jaar geleden dat ze samen gingen in een salon in Middelburg. Een terugblik op drie decennia schoonheidstrends en twee decen nia moeder-dochter-samenwer- king. Marleen (nu 62) begon in 1979 als schoonheidsspecialiste in een kap salon in Wemeldinge. In 1987 start te ze haar eigen salon, aan het Damplein in Middelburg. Josephi ne (nu 41) was toen nog dieren artsassistente. 'Misschien moet jij het vak ook maar gaan leren, voor als ik eens ziek ben', zei Marleen tegen Josephine. Die begon aan de avondopleiding en in 1989 ging ze meedoen aan het Damplein. In 2000 verhuisde de salon naar de huidige plek aan de Lange Noord straat. Josephine begon in 1989 aan het Damplein met een mannensalon, om de mannen over de drempel te trekken. „We wilden laten zien dat het niet raar is voor mannen om naar een schoonheidsspecialist te gaan en dat vrouwen het fijn vinden als een man er goed uit ziet." Het werkte, al is het niet zo dat Josephine ook alleen maar Josephine (voorop) en Marleen van Schoonheidssalon Beautyline in Middel burg. foto Ruben Oreel mannen 'doet'. En er komen nog van de wimpers." Er komen ook steeds mannen bij, van vrachtwa- regelmatig mannen die last heb- genchauffeurs tot managers, ben van overbeharing. Josephine: Josephine: „Mijn 'eerste man' „Voornamelijk in de zomer. Meest- komt ook nog steeds, voor een ge- al laten ze dan hun rug harsen, zichtsbehandeling en het verven Soms willen ze ook hun borstha De belangrijkste reden daarvoor is meteen het tweede goede nieuws: Sturm en Dekker denkt voldoen de werk te hebben om tot het ein de van het jaar iedereen aan het werk te kunnen houden. Verheij ke: „We zitten niet vol, maar tot aan kerst wel redelijk goed in het werk. En wat nu nog niet op de planning staat, volgt nog wel." De werktijdverkorting viel in de praktijk ook een beetje tegen, er kent hij. „Het was moeilijker in te plannen dan gedacht, omdat onze mensen veel onderweg zijn en om dat we veel korte karweitjes heb ben van een halve dag. Bovendien viel het financieel-economisch wat tegen. Iemand zit dan wel thuis, maar de kosten lopen voor ons wel door. De vergoeding via de werktijdverkorting vonden we eigenlijk best laag." Dus concludeert Verheijke trots: „Sturm en Dekker houdt zijn ei gen broek wel op." Al heeft hij het liever niet over de inkomsten, want om voldoende werk te krijgen heeft hij 'heel scherp moeten beprijzen'. „Maar ja, we hebben nu wel weer dyna miek in het bedrijf en dat was no dig. Het was even niet meer de ge oliede machine die we waren." Met de goede vooruitzichten voor de rest van het jaar, gaat Sturm en Dekker tevreden de vakantie in, besluit Verheijke. „De crisis is nog niet voorbij, dus wat 2010 brengt, geen idee. We zijn in ieder geval hoopvol voor de rest van dit jaar." De eerste aflevering na de vakantie verschijnt op zaterdag 12 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27