22 zeeland 'Als ik erwtensoep ruik 'Dood van Vlissinger was tragisch ongeluk' Zotte zomerweken bij BSO Walcheren Zomeravondconcert organist Jaap Zwart Woonbeurs over Midden-Zeeland Bouwspeelplaats in teken van Amerika "i A J ff TOTALE UITVERKOOP Slaap lekker zaterdag 25 juli 2009 door Emile Calon VLISSINGEN - De dood van de veer tigjarige Vlissinger, die vorige week donderdag betrokken was bij een straatruzie in de President Rooseveltlaan, is vermoedelijk het gevolg van een tragisch ongeluk. Dat zegt advocaat Mare Dunsber- gen. Hij staat de jonge Vlissinger bij die momenteel vast zit in ver band met de dood van die man. Volgens de raadsman stond zijn cliënt die donderdagavond op de hoek van de Rooseveltlaan en Bloemenlaan te praten met wat an dere jonge Vlissingers. De veertig jarige liet op dat moment zijn hond uit. Toen hij die groep pas seerde werd er over en weer ge praat. Volgens de advocaat deed de man 'moeilijk en agressief en wek te hij de indruk onder invloed te zijn van alcohol of drugs. Ook zou de man agressief zijn ge weest tegen de cliënt van Dunsber- gen. Met nadruk stelde de advo caat dat de man zich echt tot zijn cliënt richtte. Ook zou de man fy siek geweld hebben gebruikt. De cliënt van Dunsbergen houdt het, aldus de raadsman, op een kop stoot. Andere getuigen zijn daar volgens de advocaat niet eenduidig over maar bevestigen wel dat de man geweld gebruikte tegen zijn cliënt. Volgens de raadsman gaat het om zes tot zeven getuigen. Zijn cliënt zou na dat fysieke ge weld één 'afwerende' klap hebben gegeven. „Eén klap. Geen vuist slag." De man zou zijn gevallen waarna de verdachte wegliep. „Hij was bang dat de man zou opstaan en achter hem aankomen." De volgende dag hoorde de cliënt dat de man was gestorven. Daarop heeft hij zich, aldus Dunbergen, vrijwillig gemeld bij de politie. De cliënt zit nog vast en de politie on derzoekt de dood van de Vlissin ger. Dunsbergen: „Het lijkt dus te gaan om een tragisch ongeluk." Het Openbaar Ministerie vindt het nog te vroeg voor die conclusie, zegt persofficier Esther Bethle hem. „Het onderzoek loopt. De rol van het slachtoffer is nog niet geheel duidelijk. We kunnen wel voorzichtig bevestigen dat het geen grote vechtpartij was, maar een klein incident waarbij één ie mand betrokken was en waarbij één klap is uitgedeeld." De rechter-commissaris besliste de ze week dat de verdachte langer mag worden vastgehouden. Dins dag kijkt de raadkamer van de rechtbank of die gevangenhouding verlengd mag worden. MIDDELBURG De buitenschoolse opvang (BSO) Walcheren biedt vanaf vandaag de Zes Zotte Zomerweken. Per twee weken is er een ander the ma: Hoe zout is de zee, Hoe anders ben jij en Hoe ver is de maan. Deel nemers betalen de reguliere tarie ven voor de BSO. Aanmelden kan via www.kinder- opvangwalcheren.nl of telefonisch op 0118-627716. VROUWENPOLDER Organist Jaap Zwart uit Hattem geeft het eerste zomeravondcon cert op het Properorgel in de gere formeerde kerk in Vrouwenpolder. Zwart brengt een programma met werken van J. S. Bach, G. Merkel, A. Hollins, L. Boëllmann, B. Tours en Jan Zwart (grootvader van de con certgever). Jaap Zwart besluit het concert op het uit 1896 daterende orgel met een eigen improvisatie. Het concert begint om 20.00 uur. Jan de Graaf maakte na de oorlog dit panorama vanaf de Punt met zicht op de Vitrite, waar zijn vader werkte. GOES GOES - BOOM Creatie en Commu nicatie houdt op vrijdag 5 en zater dag 6 februari 2010 een woning- beurs (Woonland) in de Grote Kerk in Goes. Boom wil zich con centreren op woningen en projec ten in alle soorten en maten. Het wordt een grote informatiemarkt. De nadruk van de eerste editie van Woonland ligt op de regio Mid den-Zeeland. MIDDELBURG De jaarlijkse bouwspeelplaats van Stichting Calimero in Middelburg begint maandag op het speelveld aan de Middelburgse Geersesweg. Thema van de 33-ste speelplaats is Amerika. Kinderen van 4 tot 7 jaar kunnen tot en met 31 juli tussen 10 en 12.30 uur terecht, kinderen van 7 tot 12 jaar mogen tot 15.00 uur blijven, donderdag tot 14.00 uur. Vrijdag 31 juli wordt de week afge sloten met een vreugdevuur. Op 17 mei 1940 werd een groot deel van Middelburg door oorlogsgeweld ver woest. De serie Middelburg 1940 en de website op www.pzc.nl laat de voor oorlogse stad herleven. door Theo Giele T an de Graaf (geboren 1922) I wijst naar de jongen uiterst I links op de^achterste rij op de klassenfoto van de zesde klas van de Rijksleerschool. „Dat was mijn maat Herman Entink. Ik sta naast hem. Zijn ouders hadden een eethuis op de hoek van de Lan ge Delft en de Oude Kerkstraat. Hij is later dokter in Kloetinge ge worden. Het was een stille jongen, maar dat was ik ook." De Rijksleerschool stond in de Sint Sebastiaanstraat, een zijstraat van de Lange Noordstraat. „Het schoolstraatje, noemde wij het." Het was een aardig eindje lopen voor Jan, want hij woonde zelf in Nieuw Middelburg - de nieuwe wijk. Toen hij twee was, verhuisde het gezin De Graaf naar een nieuw huis op de hoek van de Zacharias Jansenstraat en de Rozenstraat, te genwoordig de Prins Mauritsstraat geheten. Het waren ideale wonin gen voor die tijd." Toen hij wat ouder was, mocht Jan elke week de huurpenningen brengen naar het kantoortje van de woningbouwvereniging bij het Van Epenpark. Zijn vader werkte als stukwerker bij lampvoetenfabriek Vitrite, toen nog gevestigd aan de Maisbaai. De crisis trof in die jaren ook het ge zin De Graaf. In 1937 werd vader ontslagen. Twee jaar bleef hij zon der werk tot hij in 1939 weer aan de slag kon bij zijn oude werkge ver. De machines waren niet echt vei lig. Af en toe raakte wel eens ie mand bekneld tussen de aandrijf- riemen. De arbeiders op die afde ling van de Vitrite waren gemakke lijk te herkennen. „Bijna alle man nen misten een duim. Mijn vader ook." Kapotte aandrijfriemen mocht vader De Graaf mee naar huis nemen. „Hij was amateur schoenlapper. Van die riemen maakte hij schoenzolen." Al hadden ze het niet breed, als het even kon legden vader en moe- De zesde klas van de Rijksleerschool van meester Minet in 1935. Uiterst links in de achterste rij Herman Entink en naast hem Jan de Graaf. foto's collectie Jan de Graaf Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Een droom keuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken ot een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. >l\ raab karcher Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl HANDELSONDERNEMING VOOR TUIN, AGRO, BOUW EN INDUSTRIE Ramsburgerweg 5 4332 SG Middelburg Tel. 0118-618 970 Fax 0118-617 288 DONDERDAG 30 JULI 8.00-17.30 uur VRIJDAG 31 JULI 8.00-17.30 uur ZATERDAG 1 AUGUSTUS 8.00-15.00 uur Sambrosa Natural Met de Sambrosa slaapproducten Sambrosa Extra Puur natuurliik slaapproduct op basis van hot Bevordert een geronde natuurlijke nachtru' Puur natuurlijk slaapmiddel Om uitgerust en energiek wakker te wo'dei Zomeraanbieding ?00 ml nu €18,9S Unieke samenstelling van honing, kruiden en melatonins Stimuleert een gezonde nachtrust Voor een natuurlijk dag en nachtritme Is goed inzetbaar bij kinderen vanaf 1 jaar Om uitgerust en energiek wakker te worden En begin vitaal aan een nieuwe dag! "www.easysleepplaza.com BSHBS&P ■- jfijÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24