Zeeland PZC Antwerpen krijgt ook een Willem3 Geloei WALCHEREN 22 en 23 21 25 Vlissingen en Antwerpen gaan samen vier culturele projecten uitvoeren Zeewater is sterker dan tweecomponentenlijm Redder kleuter krijgt oorkonde almanak 'Als ik erwtensoep ruik moet ik aan 't Soepuus denken' Dertig jaar werken aan schoonheid Zaterdag 25 juli 2009 Tip? walcheren@pzc.nl De komende twee jaar gaan Vlis singen en Antwerpen intensief samenwerken op cultureel ter rein. De steden willen elkaar op die manier beter leren kennen en hopen van elkaar te leren. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vlissingen en Antwer pen gaan de komende twee jaar sa men culturele projecten uitvoeren. De samenwerking is een onder deel van het Cultureel Verdrag dat Nederland en België hebben gete kend. De bedoeling is dat beide ste den elkaar beter leren kennen, maar ook van elkaar leren. Vlissingen en Antwerpen hebben vier projecten gekozen die ze na de zomer verder gaan uitwerken. Zo bouwt Antwerpen momenteel het Museum aan de Stroom, een museum dat in 2010 opent en raak vlakken heeft met het Vlissingse Maritiem Muzeeum. „We willen de komende jaren exposities in bei de musea combineren, zodat be zoekers van het museum in Ant werpen wat proeven van Vlissin gen en andersom", zegt de Vlis singse wethouder Rob van Dooren. Een ander project gaat over moder ne beeldende kunst. „Antwerpen is rijk aan kunst, maar op het ter rein van moderne beeldende kunst zijn wij verder. We gaan in Antwerpen een artists in residence openen. Een plek waar kunste naars tijdelijk wonen en werken zodat ze kunstwerken maken die geïnspireerd zijn op die nieuwe omgeving. Wij hebben dat al in de Willem3. Vlissingse kunstenaars kunnen straks naar Antwerpen en mensen van de Koninklijke Acade mie in Antwerpen kunnen hier heen." Verder hoopt Vlissingen veel op te steken van het project jongerencultuur. „Antwerpen is heel goed met jongerencultuur. Wij willen dat hier via (pop)mu- ziek ook goed naar de oppervlakte halen. Vooral van dit project ver wacht ik veel." Het vierde project is samenwerken op het terrein van cruiseschepen. Antwerpen en Vlis singen willen samen thema-arran gementen maken zodat de passa giers beide steden zullen bezoe ken. De eerste projecten zullen ko mend voorjaar van start gaan. VLISSINGEN - De drie zonneplateaus op de Vlissingse boulevard zijn een doorslaand suc ces. Met al een beetje zonneschijn zitten de nieuwe plateaus vol met mensen die genieten van het water dat met vloed tot halverwege de trap komt. Maar de afgelopen weken heeft het zoute water de kleine treden losgeweekt. Die waren met tweecomponentenlijm vastge zet op de grote trap. Op alle plateaus ontbre ken nu treden. Volgens het waterschap Zeeuwse Eilanden herstelt de aannemer maan dag de fout. In alle treden worden dan gaten S8SSBH38eSSi!!S8MEHSStM geboord zodat ze met pinnen kunnen worden verankerd aan de grote trap. Boulevardbezoe kers kunnen dan toch nog deze zomer genie ten van de plateaus. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Cor Schoonen (68) uit Oudenbosch krijgt een oorkonde voor het redden van de 4-jarige Hunun Paracha uit het Grevelin- genmeer. De oorkonde is van de Maatschappij tot het Redden van Drenkelingen. Hij redde de Rotter damse kleuter op 31 juli vorig jaar. ERVAREN ONDERZOEKER REKENKAMER/ PLV. SECRETARIS max. 67.901,-- op jaarbasis Kijk voor meer informatie op: www.zeeland.nl Provincie Zeeland Dat oudere echtpaar uit het Zeeuws-Vlaamse Axel genoot met volle teugen van een welverdiende vakantie in het mooie Oostenrijk. Het is thuis bijna net zo rustig, maar de heuvels van Smitsschorre zijn net iets minder bergachtig dan de heuvels van Tirol. En er lopen Oostenrijkse koeien. Niet zo mooi lila als de Milkarunderen in Zwitserland, maar met even vrolijk klinkende belletjes. Op het balkon van het Oostenrijkse ho tel bespraken de twee Zeeuws-Vlamin gen de schoonheid van het vee. Het gesprek van het echtpaar kabbelde zo een tijdje voort, totdat opeens een zich bij het hotel bevindende koe het niet eens leek te zijn met iets dat zojuist tijdens de conversatie naar voren was ge bracht, want er klonk plotseling een enorm geloei. De man leunde direct over de balustra de om het protesterende beest tot de or de te roepen. Maar hoe hij ook keek, om zich heen en ook nog eens in de verte tuurde, in geen velden of wegen was er een koe te beken nen. „Zeg, had jij niet een nieuwe ringtone?" Een blik op het mobieltje bewees: 'Bericht gemist'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23