meningen 15 Vijverspeciaalzaak brieven COR DE JONGE www.floorskoishop.nl zaterdag 25 juli 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzcnl Allochtonen De PVV wil dat 12 ministeries een kosten-batenanalyse maken over de aanwezigheid van allochtonen. Meneer Fritsma, kunt u het doel van deze analyse uitleggen en wat u met de conclusies gaat doen? Voor zover het mogelijk is om de ze berekening te maken, zijn er wellicht ook ambtenaren die weige ren om aan dit onderzoek mee te werken. Wanneer u na het verwer ken van al die berekeningen be hoefte hebt aan een paar vrije da gen, loop dan eens een buurthuis, moskee of kerk binnen. De kans bestaat dat u daar verwelkomd wordt met thee of koffie en een praatje maakt met vrijwilligers. Hun prijskaartjes stellen misschien niet veel voor, maar verkwikt door een kop thee en wat aandacht kunt u de dag weer aan. Op straat groet u de buurvrouw van uw moe der en terloops ziet u haar prijs kaartje. Niet erg indrukwekkend. Maar wist u dat ze met andere ver- keersouders voor een veilige over steekplaats gezorgd heeft bij de ba sisschool van uw kinderen? De waarde van mensen is niet in geld uit te drukken. Marian van de Berg Swaalingestraat 76, Zoutelande Verkoop aan huis 3 Je kunt van de belastingdienst niet zeggen dat ze geen humor hebben in deze barre tijden. Je zal als belas tingmedewerker op een feestje zit ten en een gevuld ei aangeboden krijgen, van de thuisscharrelende kippen, wedden dat je een kop als een kers krijgt! Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes Verkoop aan huis 4 Ik las in de krant nogal wat bozige reacties over de actie van de fiscus om de huisverkoop van eieren, ker sen in kaart te brengen. Ik denk echter dat de fiscus verkeerd begre pen wordt en klantvriendelijk wil zijn. Omdat ik de fiscus een warm hart toedraag wil ik dit graag moti veren. Zoals iedereen (ook de fis cus) weet, heeft zelfs een professio nele kippenhouder of fruitkweker er een hele kluif aan om wat te ver dienen. Als je de kosten tegen de baten afweegt, blijft er nauwelijks iets over. Dat geldt natuurlijk nog sterker voor de hobbyboer. Als je de kosten van huisvesting, kippen voer meerekent, blijkt dat je er flink op moet toeleggen. Dat is niet erg, het is een hobby. Maar als een activiteit verliesgevend is, en de fis cus wil dat je dit opgeeft, mag je dit verlies van je inkomen aftrek ken. De actie van de fiscus heeft dus zeer waarschijnlijk ten doel om de betreffende mensen juist minder belasting te laten betalen. Daarom hulde voor de fiscus. Hans Bin Oostweg 1, Ouwerkerk Grevelingenstrandje 2 Ik lees dat na uitvoering van de dijkversterkende werkzaamheden aan de Grevelingendam, het strand je in de bocht na het restaurant, hoogstwaarschijnlijk niet meer te rugkomt omdat er zoveel zand is af gegraven. Veel mensen van Flakkee en Schouwen genieten van dit 'vrije' zandstrand met zout water en eb en vloed. Moeten we dat nu gaan missen omdat Rijkswaterstaat en het restaurant al eerder bezwa ren hadden tegen het stuiven van het zand? Totaal in tegenstelling tot eerdere beloften van Bureau Zeeweringen lijkt een prachtig strand verloren te gaan voor de re creanten. Gebeurt dit zomaar? Ik heb mijn protest kenbaar gemaakt zie www.zeeweringen.nl/contact/ Maria Evers Lauwrijnstraat 19, Nieuwe-Tonge Circus Met kromme tenen las ik het arti kel hoog bezoek voor Burgh-Haam- stede (24-07). Oh wat leuk, een gi raffe als grote circusster! Maar niets is minder waar. Wilde dieren een kunstje leren gaat gepaard met ge weld ten aanzien van het dier. Dit alles om de wil te breken zodat ze dit onnatuurlijke gedrag vertonen. De eigenaar noemt zich het dieren rijkste circus Van Nederland. Waar schijnlijk is het dieronvriendelijk- ste circus een betere benaming. Wilde dieren behoren geen kunst jes in het circus te vertonen! Dus potentiële bezoekers geef uw geld niet uit aan dierenleed en als de ge meenten dan ook eens geen ver gunningen zouden verstrekken aan circussen, dan sterft het feno meen circus met dieren vanzelf uit. Kim Driedijk-Brouwer Joke Smitlaan 12, Vlissingen Honingbij Natuur en Milieu geeft zakjes zaad weg ter bescherming van de ho Islam 3 Hoe lang is het geleden dat in Ne derland alleen binnen de eigen ge loofsgemeenschap getrouwd mocht worden? Nu is dat nog het geval. Dus niet alleen in de Islam. Dan wel geen eerwraak, maar wel het verbreken van familiebanden en soms doodgezwegen worden. Zinloze Ramadan? Ook zinloze vastentijd in de Christelijke Kerk? Slaafse onderwerping aan eeuwen oude teksten? De Koran is jonger dan de Bijbel, die veel mensen als leidraad voor hun leven hanteren. ningbij. Het is een leuke actie die de aandacht op een probleem ves tigt, meer ook niet. De honingbij gaat niet dood door gebrek aan voedsel. Andere factoren zijn de oorzaak. Ook de imkers zelf doen mee door de import van niet aan ons klimaat aangepaste bijen en het telen van rasbijen, waarbij na tuurlijke eigenschappen verloren gaan. Daarnaast zijn er ziekten en parasieten die voor bijen in combi natie dodelijk zijn. De virussen krij gen door de aantasting van Nose- ma en varroamijten ideale omstan digheden om zich in de bij te neste len. De bijen leven korter en ze proberen dat op te lossen door de koningin aan te zetten tot het leg- gen van meer eitjes. Zo ontstaat er stress in het volk. Een andere oor zaak van sterfte is het gebruik van landbouwpesticiden. Neonicoti- nen voor ontsmetting van zaden worden veel genoemd. De stoffen komen in de planten en bijen die erop foerageren nemen de stof op. Het zou de geheugenfunctie van een bij aantasten, zodat het volk niet teruggevonden kan worden. Albert de Wilde, imker Ter Poorteweg 2, Koudekerke aan nationale gebeurtenissen als de doop van een kroonprinses of de kroning van hun schoonzoon heeft het koningshuis nog steeds niet willen begrijpen dat dit nooit mag. De kroonprins -goed voor 29%- staat nog in zijn moedersscha- duw en had de mogelijkheid een verbindende, stabiele factor tussen alle bevolkingsgroepen te worden maar de problematiek betreffende zijn schoonouders hangt nu over de hele koninklijke familie. Maak schoon schip en dan kunnen ze, met het vrijwillig bekendmaken van alle voor hen gemaakte kosten en grotendeels openstellen van pa leizen die wij onderhouden wel licht een meerwaarde zijn voor de inwoners van dit land. J.A. Rentmeester Hoofdstraat 56, Ovezande Oranje Zeeuwen zijn minder enthousiast over Oranje (krant, 20 juli). Gezien de positieve score -43%- van prin ses Maxima valt dat nog erg mee. Ze doet erg haar best maar komt net kijken en zolang er de mogelijk heid is dat haar ouders in Neder land komen wonen of deelnemen Geen varkensvlees eten? Komt uit de Joodse wetten. Islam, Joden dom en Christendom komen uit dezelfde bron en hebben voor een deel een gezamenlijke geschiede nis. Wat is er mis met bidden? Wel aanpassen aan de wetten van het land waarin je leeft. Leven en laten leven, zonder oogkleppen op! Corrie d'Hont Bernhardstraat 7, Terneuzen Vijverbouw en verkoop van Japanse koi Voor openingstijden kijkt u op onze site: Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax: 0118-466539 email: info@floorskoishop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15