economie 113 USG People saneert voort Connexxion wordt verkocht aan Veolia Onderhoud waterlopen UITZENDBUREAU Omzet stabiliseert Motorscooter rukt op feBÉ<'WI zaterdag 25 juli 2009 AMSTERDAM - De MP3 LT, de motor op drie wie len is in opmars. DeNederlandse politie test hem, de brandweer in Amsterdam gebruikt hem al en ook vertegenwoordigers van bedrijven die veel op de weg zitten, zijn er van gecharmeerd. De motorscooter op drie wielen is in opkomst en voor het nieuwste type is niet eens een motorrij bewijs nodig. foto Gerald van daalen/ANP DEN HAAG - Connexxion wisselt weer van eigenaar. Het Franse moederbedrijf Transdev wordt waarschijnlijk verkocht aan het eveneens Franse Veolia. Samen hebben Connexxion en Ve olia zo'n zeventig procent van het Nederlandse streekvervoer in han den. Wellicht maakt de NMa be zwaar. De concurrentiewaakhond dwingt wellicht en af dat delen van Veolia Nederland of Con nexxion worden doorverkocht. Oktober 2007 verkocht de Staat tweederde van de aandelen in Connexxion aan een combinatie van Transdev en de Bank Neder landse Gemeenten. Hans Westerink adviesbureau In- no-V denkt dat de overnameplan nen slecht zijn voor de concurren tie. „Connexxion en Veolia zullen straks bij aanbestedingen elkaar niet meer bevechten met hele lage inschrijvingen." Vier partijen ma ken de dienst uit in het streekver voer: Connexxion, Veolia, Arriva en QBuzz. Connxxion verzorgt in Zeeland het streekbusvervoer bo ven de Westerschelde. Veolia is ac tief in Zeeuws Vlaanderen en be heert heeft ook het fiets-voetveer Breskens-Vlissingen v.v. Hoewel de omzet van USG Peop le in juni voor de vierde maand niet meer afnam, is de uitzender van plan om diverse merken te schrappen. Dat verklaarde top man Zandbergen gisteren bij de presentatie van de kwartaal cijfers. ALMERE - USG People, bekend van de uitzendbureaus Start en Uni que, schrapt merken. Dat zei top man Rob Zandbergen van het uit zendconcern gisteren in een toe lichting op de kwartaalcijfers. USG People wil de kosten terug dringen en de herkenbaarheid van het bedrijf vergroten. „Verschillen de merken verdwijnen", zei de top man. Details gaf hij niet. „Aan het eind van het derde kwartaal kun nen we hier meer over zeggen." USG People voert circa dertig mer ken, waaronder Creyff s, Start Pe ople, Unique, Secretary Plus en Content. Om minder gevoelig te zijn voor economische schomme lingen wil het concern zich sterker richten op specialistische activitei ten. „We zijn nu een bedrijf dat ge zien wordt als een generieke uit zender. Van dat imago willen we af', zei Zandbergen. Het uitlenen van specialisten levert bovendien meer op. Zandbergen heeft sterke aanwijzin gen dat de uitzendsector aan het stabiliseren is. Hij is „zeer hoop vol" dat het ergste achter de rug is. Volgens de topman is de omzet vier maanden op rij niet verder ge daald. „Dat is wel een sterk sig naal." De sector kreeg sinds het uit breken van de crisis vorig jaar klap pen, waardoor de inkomsten kel derden. Daar lijkt nu een einde aan te komen. Zandbergen vindt het nog te vroeg om te spreken van herstel. „Deze maand ziet er tenminste hetzelfde en wellicht iets minder slecht uit dan voorgaande maan den", aldus de topman. Deels komt dat door vakantiekrachten. „Daarin zien we in Nederland een kleine toename, zoals elk jaar. De ze is wel kleiner dan vorig jaar." Toch houdt het concern last van de economische tegenwind, met fors minder omzet in het tweede kwartaal dan vorig jaar. De omzet daalde met een derde tot 721,8 mil joen euro. Bovendien schreef het bedrijf onder de streep net als in eerdere kwartalen een verlies, door reorganisatiekosten. Het ver lies was 6 miljoen tegen een winst van 32 miljoen vorig jaar. Volgens Zandbergen zijn sinds vo rig jaar ruim 1600 banen verdwe nen en 185 vestigingen gesloten. Hij verwacht dat in totaal 1750 ba nen en tweehonderd vestigingen zullen verdwijnen. In augustus start het waterschap met het maaien en baggeren van waterlopen in het buitengebied. Door jaarlijks te maaien en eens in de acht jaar te baggeren, houdt Zeeuwse Eilanden de bodem op diepte en blijft de afvoer naar de gemalen gewaarborgd. Eigenaren van gronden binnen de baggergebieden zijn in oktober 2008 en juli 2009 al schriftelijk geïnformeerd. In de periode augustus tot en met oktober (gedurende de oogsttijd) werken de chauffeurs in ploegendienst, 10 uur per dag en zes dagen per week. Het werk is in december gereed, onvoorziene omstandigheden zoals extreme regenval voorbehouden. Vrije werkstrook en kwetsbare gewassen Om efficiënt te werken is het van belang dat het werk aaneengesloten kan worden uitgevoerd. Daarom verzoekt het waterschap om obstakels langs water lopen weg te halen zodat er een vrije werkstrook voor de maai- en baggermachines beschikbaar is. Agrariërs die willen beginnen met ploegen of zaaien, terwijl de aanliggende waterloop nog niet gemaaid of gebaggerd is, verzoeken wij om contact op te nemen met de opzichter. Die kan er voor zorgen dat bepaalde waterlopen met voorrang worden gemaaid of gebag gerd. Ook bij kwetsbare gewassen zoals bijvoorbeeld pas ingezaaid graszaad, vragen wij grondgebruikers om dit te melden bij de opzichter. Dan kan hier rekening mee worden gehouden. Voorkomen van schade Om schade aan eigendommen te voorkomen verzoekt het waterschap eigenaren en grondgebruikers om over de waterloop hangende takken af te zagen en afrasteringen die het werk kunnen belemmeren te verplaatsen. Uitmondingen van afvoerbuizen en van drainages mogen niet in de waterloop uitsteken maar moeten in het talud zijn weggewerkt. Ook vraagt het waterschap om vistuig zoals fuiken uit de waterlopen te verwijderen. Hiermee wordt beschadiging voor komen, zowel aan eigendommen van particulieren als aan machines van het waterschap. Locaties baggeren (kaartjes zie www.wze.nl) Omgeving Burgh-Haamstede Omgeving Sint-Annaland Omgeving Kruiningen - Waarde - Oostdijk Omgeving Borssele - Driewegen Omgeving Domburg - Aagtekerke - Oostkapelle Informatie Voor meer informatie over het maaien of baggeren kunt u contact opnemen met de opzichter Waterbeheer in uw regio (zie hieronder), bereikbaar via het centrale telefoonnummer van het waterschap 0118-621000. U kunt ook de gratis folder 'baggeren in het buiten gebied' aanvragen via de afdeling Communicatie. Tholen: Rini Anemaet Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland: Jos van Felius Zuid-Beveland (gemeentegrens Borsele): Rinus Verdonk Zuid-Beveland (gemeentegrens Goes): Karei van Maasdam Zuid-Beveland Oost: Rini Anemaet Noord-Beveland: René Geschiere Walcheren Noord (gemeentegrens Veere): René Geschiere Walcheren overig (gemeentegrenzen Middelburg en Vlissingen): Karei van Maasdam Soms onzichtbaarEji Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13