ÏS feestje in een lelijke eend 31 reizen Exclusieve lezersaanbieding^ I Met voordeel naar Drenthe! reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 25 juli 2009 Parijs met het linker voorwiel waren ver bonden. Ze begonnen pas te wer ken als je reed. En hij had een peil stok om te zien hoeveel benzine je nog had. Maar het mooiste van alles was na tuurlijk dat linnen dak, dat zich ge lijk een sardineblikje in luttele se conden liet openvouwen. Nu, ruim veertig jaar later, stappen we opnieuw in een eend om de war me Provengaalse zon op onze bol letjes te voelen branden. Het wordt een week lang feest. Zo horen vakanties gevierd te wor den. Reizend van dorpje naar dorpje, langs chambres d'hötes en in etappes van nooit meer dan 120 kilometer. Zodat je onderweg in al le rust door stokoude vestingstad jes kan zwerven en je na één es- pressootje met gemak een tweede kunt bestellen op die even verruk kelijke als elegante Course Mira- beau in Aix-en-Provence. Zo'n ochtend die je nog wel dui zendmaal zou willen meemaken. We gaan noga kopen bij maïtre- nougatier André Boyer in Sault, maar belanden per ongeluk op de weekmarkt. Het bekende beeld voor iedereen die wel eens in de Provence is geweest: een stuk of wat marktkramen op wielen, een paar op straat gelegde kleden vol snuisterijen en God-weet-wat-alle- maal- voor-heerlijks aan etenswaren. Wel missen we de autostoeltjes die we in de jaren zestig in nauwe lijks een minuut uit onze eend konden schroeven. Die hebben 'moderne' eenden van het bouw jaar 1985 namelijk niet. Maar de door de eendenverhuurder ver strekte plaid vormt een aanvaard baar alternatief Vlakbij het dorpje St. Saturnine stoppen we. De zon staat hoog en we hebben gelukkig aan een kurkentrekker gedacht. 'Santé. Leve het goede leven. Nog een oestertje?' Je wordt steeds trager in zo'n week. Maar Fransen hebben altijd haast. En omdat de bewegwijze ring net zo chaotisch is als hun ma nier van rijden, wordt er, als de eendbestuurder even de weg niet weet, nog wel eens geclaxonneerd. Maar dat gebeurt ook uit pure be wondering: onze eend blijkt een ware vedette. Een Zinedine Zida- ne op wielen. ZWITSER LAND PROVENCE •Aix-en Provence Voor alles wordt gezorgd .O] Meerdaagse 2cv-vakanties langs chambres d'hötes (bed break fasts) in de Provence worden van uit Ventabren (bij Aix-en-Pro vence) georganiseerd door on der meer Huureeneend.nl Het dorp (1.200 kilometer van Utrecht) is te bereiken met auto, trein of vliegtuig (Marseille). Prijsvoorbeeld: 8-daagse rond reis vanaf 729 euro per persoon. De prijs is inclusief rijinstructie, picknickmand, overnachtingen plus ontbijt, verzekering, onbe perkt aantal kilometers en even tueel technische assistentie. Prijs is exclusief heen-en terugreis. Ook voor een routeboek met toeristische informatie (in het Nederlands) wordt gezorgd. Er kan op elke gewenste dag wor den vertrokken. Verlengen is mo gelijk voor 89 euro per persoon per dag. Meer informatie is te vinden op www.huureeneend.nl of via telefoon: 0033-606437543. Kan het simpeler? Je huurt een eend, draait het dak open en rijdt, het gaspedaal half ingedrukt, de Provence in. Wat doen we? Rich ting Sarraud, waar restaurant 'La Table du Bonheur' zo'n goede naam heeft, of toch maar weer naar 'Auberge de Loubion', dat heerlijke, bijna onvindbare vijf-ta- feltjes-restaurant achter de ro- maanse kerk van St. Christol? 'Ah, bienvenue monsieur, madame. We hebben vandaag vers gestoken asperges en daar hebben we even tueel een heerlijke Riesling bij.' Zo gaat dat de hele week door. Het leven zoals het leven genoten moet worden. fReageren? redactie.reizen@wegener.nl Lekker zwieren op een van de plei nen in het centrum van Aix. arr"~mra 1 1 U verblijft 3 dagen in het gastvrije 5-sterren Landgoed Residence yun'zebergen, tè midden van bos en heide in het Drentse Exloo (nabij 1 Emmen). Exloo is een prachtig oud dorp, op de ribben van de Hondsrug, 1 met heidevelden en geheimzinnige bossen, oude landwegen en prachtige fietspaden. Midden in het dorp is de schaapskooi en het 1 schapeninformatiecentrum, waarvandaan dagelijks de kudde vertrekt naar de heide. Het hotel beschikt over 50 deluxe kamers welke voorzien zijn van luxe 1 badkamer met bad douche, airconditioning, minibar, lcd-tv, internet- verbinding, bureau, zitje, kluisje en nespresso koffie- en thee machine. Er is een uitstekend a la carte restaurant, een gezellige brasserie en een 1 bar/bowling met 4 bowlingbanen. Daarnaast biedt het landgoed zowel 1 indoor als outdoor uistekende ontspanningsfaciliteiten. In het inpandige Wellness Beauty Centre vindt u een zwembad, sauna, Turks stoom- 1 bad, whirlpool, solarium, fitnessruimte en schoonheidssalon. In de schoonheidssalon worden diverse gezichts- en lichaamsbehandelingen, pakkingen en massages aangeboden. Verder kunt u gebruik maken van de all weather hardcourt tennisbaan, midgetgolfbaan en het buiten zwembad. Fietshuur is mogelijk voor 8,50 per dag. Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u een korting van 62,50 p.p. en betaalt dan slechts 117,50 i.p.v. 180,00 p.p. vooronder- staand voordeelarrangement. Inhoud arrangement: 2x overnachting 2x- uitgebreid ontbijtbuffet lx 3-gangen diner fiets- en wandelroutes 1 uur bowlen vrij gebruik van zwembad, sauna, whirlpool, Turks stoombad fitnessruimte. Voorwaarden: de prijs is gebaseerd op 2 personen per kamer. Deze actie is geldig tot 22 december 2009. Bij verblijf op vrijdag- en zaterdagnacht geldt een toeslag van 10,00 p.p.p.n. Reserveren kan telefonisch via 0591-549 131 of per mail via info@hunzebergen.nl o.v.v. actiecode wegener206. Landgoed Résidence Hunzebergen Valtherweg 36 7875 TB Exloo Telefoon 0591-549 131 info@hunzebergen.nl www.hunzebergen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121