Wanneer je een kenniseconomie wilt, moet je ook investeren in opleidingen én studentenhuisvesting' J- J- 'Net een dag te laat ingeschreven' V* m 'Woning gekocht vanwege de kosten' j .j j zaterdag 25 juli 2009 Gerard Oosterwijk, voorzitter LSVb Take Sipma uit Middelburg maakt zich weinig zor gen, ook al heeft hij nog geen kamer gevonden in Nijmegen, waar hij na de zomerva kantie begint aan een studie socio logie aan de Radboud Universiteit, Want hij heeft een 'reisurgentie' vanwege de grote afstand tussen moeders pappot en de universi teit, een treinreis van twee uur en een klein kwartier. Hij staat ingeschreven bij de Stich ting Studentenhuivesting Nijme gen, en die werkt met een punten systeem: hoe verder weg je woont, hoe meer punten en hoe eerder een kamer. En met Middelburg scoor je goed. Er is echter één pro bleempje. „Via die stichting vind je over het algemeen makkelijk ruimte. Maar het loopt bij mij nog niet zo heel vlot. Ik heb me in no vember net één dag te laat inge schreven, op 6 november in plaats van 5 november. Waardoor ik niet meteen aan de beurt ben. Het is nog maar de vraag of ik op i sep tember of 1 oktober woonruimte heb, waarschijnlijk wordt het later. Maar tot die tijd kan ik bij familie in Nijmegen terecht, dus dat is niet zo'n probleem." Intussen kijkt Take ook rond op de website Kamernet. „Als ik daar eerder echt iets leuks tegenkom, kan ik daar ook nog op reageren." Zijn zus Nienke verlaat het ouder lijk huis in Zeeland eveneens. Zij gaat in Utrecht studeren. Daar zijn de wachttijden langer, dus heeft ze via Kamernet iets gevonden, waar ze in ieder geval tot januari kan wonen. Ruim tien jaar geleden kochten Peter en Edda Kammenga een appar tement voor hun zoon Bas in Groningen, waar hij eco nometrie ging studeren. Een vriend kwam er bij als huurder. Na zijn studie nam Bas het appar tement over en drie jaar geleden verkocht hij het weer, opnieuw aan ouders die voor een stude rend kind onderdak zochten. „Wij hebben het gedaan vanwe ge de kosten", zegt Edda Kam menga.-„We bedachten dat als we iets zouden kopen en een huurder erbij zochten, we goed koper uit zouden zijn dan als we - iets voor Bas gingen huren. En dat klopte." Acht jaar geleden kochten ze nog een appartement, voor hun zoon Steven, die niet ging studeren maar werken. De flat kwam op zijn naam, de hypotheek op naam van de ouders. Ook Steven heeft zijn appartement inmid dels verkocht. Hun besluit van weleer heeft de familie geen windeieren gelegd. Edda: „Wij hebben er aan ver diend en onze zoons hebben er behoorlijk aan verdiend. De hui zenprijzen stegen toen nog flink. Maar wij konden dit alleen doen omdat onze eigen hypotheek gro tendeels was afgelost en we wat eigen vermogen hadden. De ban ken accepteren je eigen huis dan als onderpand." Edda aarzelt even op de vraag of ze het nu weer zo zou doen. „Met een extra huurder erbij wek De huizenmarkt is natuurlijk wel een stuk slechter geworden. De prijzen dalen momenteel behoor lijk. Een extra huurder is dan toch een stukje veiliger." ',.'y Hoe zoek je een kamer? Vertel zoveel mogelijk mensen dat je zoekt. Driekwart van de zoekers vindt woonruimte via be kenden. Schrijf je in bij bureaus voor stu dentenhuisvesting en hang zoek- briefjes op in je (nieuwe) school Surf op internet, let op kranten advertenties en plaats ze zelf. Neem iemand mee als je een ka mer bezoekt. Twee extra (kriti sche) ogen kunnen je voor teleur stelling behoeden. Let op zaken als: vrije opgang, de staat van toi let, keuken en badvoorziening, energiekosten en eventuele extra kosten. Maak goede afspraken over voorschotten en borg en probeer ook een beeld te vor men van huisgenoten. Bron: Nederlandse Woonbond - K*toEi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11