u 27 reizen Lauren Verster reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 25 juli 2009 Krant, televisie, radio, weekbladen of toch liever internet? Wie gebruikt welke media en waarom? Deze week: Beschrijf het eens Een handschoen tje zonder vingers van een soort schuurpapier. Wat kost het? 4,95 euro (3 stuks) Waar te koop? Drogist. Hoe werkt het? Handschoentje aan doen en een paar keer links- en rechtsom draaien. Het maakt een eng geluid alsof iemand voorzich tig een deur aan het schuren is. Maar waren blijven de haren? Het lijkt wel of ze worden verpulverd. Lange haren worden verfrommel de plukjes. Doet het pijn? Nee, maar volgens ons moet je het niet te vaak doen. Anders houd je geen huid meer over. Ruikt het lekker? Niet van toepas sing. Wanneer alweer stoppels? Na een dag of wat. Ook voor mannen? Het blijft een wat sneu gezicht om met zo'n schuurpapiertje cirkeltjes te draaien. Om een beetje effect te krijgen, heb je heel wat handschoe nen nodig, tenzij je al in het stop peltjesstadium verkeert. Wij den ken dat de 'Oostenrijkse' filmheld Briino deze ontharingsmethode wel kan waarderen. Waardering re5enton vulauto/naat fiar-d pvc-l/jhi Beschrijf het eens Zien eruit als gro te, doorzichtige pleisters. Wat kost het? 9,95 euro (20 stuks). Waar te koop? Drogist en super. Hoe werkt het? De haartjes moe ten de 'stoppelfase' voorbij zijn: tussen de 2 en 5 millimeter lang. De wasstrip even warmwrijven tussen de handen en op de strakge trokken huid plakken. Wrijf een paar keer in de richting van de haargroei, tel tot drie en verwijder de strip dan met een flinke ruk. De strip kan een paar keer worden gebruikt. Na afloop de behandelde plekken insmeren met de bijgele verde olie. Doet het pijn? Het doet pijn. En hoe! Sommige plekken kun je bo vendien alleen laten bewerken door iemand anders, waardoor je afhankelijk bent van iemands me dedogen. )e partner kan er dan veel plezier aan beleven. Hoe lui der de kreten van pijn, des te gro ter wordt het enthousiasme. Dus niet doen als er spanningen in de relatie zijn. Ruikt het lekker? Niet echt. Zoals was ruikt. De olie die wij gebruik ten, was niet geparfumeerd. Wanneer alweer stoppels? Gelukkig pas na een paar weken. Ook voor mannen? De wasstrips zijn waarschijnlijk uitgevonden door een man in de tijd dat man nen nog trots waren op hun be groeiing. Een vrouw had de uitvin ding ergens verstopt. Waardering vV/1/1 V NAAR DE TROPEN Om in exo tische sferen te geraken, hoef je niet per se uren in een vliegtuig te zitten. Je kunt er ook voor afrei zen naar het Tropenmuseum in Amsterdam. Nog een week is daar het Wajangspel van poppenspeler Ki Enthus Susmono, een beroemd heid in Indonesië, te bekijken. Op de vaste tentoonstellingen van het museum reis je in een dag langs al le continenten. Er zijn volop leuke activiteiten voor jong en oud. Op www.tropenmuseum.nl staat alle informatie over lopende en ko mende exposities. TUSSEN DE BANANEN In het Tropenmuseum pik je wel het een en ander mee over de planten en bomen die in het tropisch gebied groeien. Wil je de bananenbomen. Beschrijf het eens Een doosje met een tube crème en een plastic spa- teltje. Wat kost het? 7,99 euro Waar te koop? Drogist Hoe werkt het? Ie moet de crème met een soort spateltje opbrengen en uitsmeren. Behalve dat het nog al een geklieder is, heb je ook aar dig wat nodig. Dat maakt het spul er in het gebruik niet goedkoper op. Vervolgens moet het smeer seltje een paar minuten inwerken en schraap je crème en haren er met hetzelfde spateltje weer af Wij vonden het een hoop gedoe en afgezet tegen het resultaat, is een scheermes heel wat handiger en gladder. Doet het pijn? Nee. Ruikt het lekker? Niet echt, een beetje chemisch luchtje. Wanneer alweer stoppels? Na twee dagen glijdt de panty niet meer van het been af Ook voor mannen? Wat een getrut met crèmepjes en spateltjes. Neem toch gewoon een scheermes. Waardering Beschrijf het eens Vrouwelijk vorm gegeven scheerapparaat met rote rende mesjes. Wat kost het? 55 euro (kan ook goedkoper of veel duurder). Waar te koop? Elektronicazaak. Hoe werkt het? Zet het apparaat aan en ga ermee over de haartjes. Zorg ervoor dat de haartjes niet langer zijn dan 3 milimeter. Zijn ze langer, dan wordt het een marte ling. Doet het pijn? De haartjes worden met wortel en al uitgetrokken, dus je voelt het wel. Als ze kort genoeg zijn en als je het vaker doet, voel je hooguit wat prikken. Maar wij ken nen iemand die het apparaat op te lange haren losliet. Dat was zo pijnlijk, dat het ding daarna nooit meer uit de doos is gehaald. De modernste apparaten kunnen ook onder de douche worden gebruikt. Na afloop wat ijs op de toegetakel de huid, kan de pijn verzachten. Ruikt het lekker? Niet van toepas sing. Wanneer alweer stoppels? Als je het goed hebt gedaan, kun je we ken vooruit tot een volgende beurt. Ook voor mannen? Alleen als ze zich al eerder hebben onthaard en dus geen 'bossages' hebben. Even tueel als straf toe te passen. Waardering palmen en cactussen ruiken, zien en aanraken, dan is morgen (zon dag) daar een uitgelezen dag voor. In Nederland en België zetten tal loze exotentuinen hun deuren open voor het publiek. Als de zon een beetje meewerkt, waan je je volledig in de tropen. Op www.openexotentuinen.be vind je de deelnemende tuinen in Neder land en België. Klik daarvoor op tuinkalender en vervolgens op de juiste datum. EXOTISCHE SPORT Sinds gis teren kun je de tropen ook in huis halen. Met Wii Sports Resort, het nieuwe sportspel voor de Wii, kun je kiezen uit twaalf hippe, exoti sche sporten, zoals wakeboarden, kanoën, waterskiën, parachute springen, zwaardvechten of frisbeën met een schattig hondje. Palmboompje en een cocktail erbij en je huiskamer is een tropisch ei land. Wii Sports Resort kost rond de 50 euro. Je krijgt er dan wel de gloednieuwe Wii MotionPIus bij ca deau. Met deze accessoire rea geert de controller nog beter op je bewegingen. ECOSPEL Mag het allemaal wat minder actief, maar wel groen en bewust, probeer dan het spel Plan It Green. In dit Nederlandstalige si mulatiespel ben je de burgemees ter van je geboorteplaats. Je taak is de milieuvervuiling aan te pak ken en je wereld weer groen en ge zond te maken. Plan It Green draait op een gewone computer met Windows XP of Vista en ligt voor 9,99 euro in de winkels. RADIO „De radio heb ik nooit aanstaan, ik heb er niet eens een. Op dé fiets of in het vliegtuig luister ik wel graag naar radio documentaires van BBC World- service, die kun je gratis down loaden op je iPod. Dat is ook goed voor mijn Engels. De.laat ste die ik heb gehoord, ging over elf vrouwen in Amerika die alle maal een kind hebben van dezelf de anonieme zaaddonor, num mer 66. Die vrouwen hadden met elkaar afgesproken en grap pig genoeg leken een paar kinde ren zelfs op 'elkaar." KRANT „De krant lees ik alleen in het weekend, met koffie en yoghurt in bed. Ik koop Het Pa rool los en begin met PS van de Week. Twee keer heb ik een abonnement op Het Parool ge had, twee keer op NRC en een keer op de Volkskrant. Maar dan kom ik thuis en liggen sta pels kranten op de mat, waar ik niet aan toekom. Ik heb geen tijd en rust elke dag de krant te le zen." WEEKBLADEN Tijdschriften lees ik aan de leestafel van café Louter in Oud-West. Omdat ik thuis geen rust in mijn donder heb, zit ik daar op mijn laptop te werken als ik niet aan het draaien ben. flMBHB Om het werk nog even uit te stellen, ga ik dan bladen als Viva, Re- vu, Jan en Esta lezen. Een kwartier loopt zo uit tot twee uur. Ik houd van de persoonlij ke interviews, met mode- en dieettips heb ik niet zoveel." TELEVISIE „Naar de televisie kijk ik alleen heel laat 's avonds, de herhaling van Pauw Witte- man, of's ochtends vroeg naar RTL Nieuws. Veel programma's kijk ik via internet. Ik heb net drie afleveringen van Joris Pak ket Service achter elkaar beke ken en Ranking the stars. Draad- staal van de VPRO vind ik ont zettend grappig en naar Louis Theroux kijk ik ook graag." INTERNET „Internetgebruik ik voornamelijk om muziek te downloaden. Het is vrij krank zinnig, maar ik zit ook veel op Google Earth. Veel vrienden wo nen voor langere tijd in het bui tenland en mijn geliefde was voor twee maanden in Maleisië voor de opnames van Expeditie Robinson. Op Google Earth ga ik dan kijken hoe het er daar uit ziet. Dat weet ik al, want ik heb het al heel vaak opgezocht. Maar als ik ernaar kijk, voel ik toch een soort contact." Eline Besselink Presentatrice Lauren Verster. foto GPD Epileerapparaat Veet ontharingscrème Koude wasstrips Silkymit Benen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117