SALE Bio-energiecentrale heeft alleen 221 zeeland 50% korting t(^titerhuis MILIEUVRIENDELIJK Gemeente Reimerswaal en provincie kunnen zich vinden in project De Groe Alcohol en biogas bij Rillandse kassen Kinderopvang door Europa in schoolvakantie PZC Hartapparaat op brandweerauto's vrijdag 24 juli 2009 Dus hoge kortingen op: Babykamers (showmodellen) Kinderwagens (showmodellen) Autostoelen bijvoorbeeld: €129,- €199,- €119,- Babyfoons Voetenzakken Kinderstoelen En nog veel meer Zomercollectie baby- en positiekleding nu Van Belle Öcbyji President Rooseveltlaan 772 Vlissingen GOES - Verschillende voorzienin gen voor buitenschoolse opvang van Kinderopvang de Bevelanden, hebben voor de zomervakantie een speciaal programma gemaakt. Elke week maken de kinderen ken nis met een ander Europees land. Door speciale spelletjes en lekker eten leren de kinderen over de ge bruiken in landen waar ze mis schien ooit op vakantie gaan. Kinderopvang De Bevelanden han teert in de zomervakantie voor zo wel losse vakantieopvang als op vang op contract een tarief van 6,15 euro per uur. Dat hoeven de ouders niet in een keer te betalen, zodat het over het hele jaar kan worden gespreid bij de maandelijk se toeslag voor kinderopvang. De volgende buitenschoolse op vangcentra zijn in de zomervakan tie geopend: Minoes, Swierelier en de Stampertjes in Goes, Heppie in 's-Gravenpolder, de Petteflet in Hansweert, Wiplala in Heinkens- zand, Knots in Kruiningen, Pen sion Hommeles in Kapelle, Pa Pin kelman in Lewedorp, Hotel de Ko perwiek in Rilland, Ziezo in Wis- senkerke en de Kokkelburg in Yer- seke. Buffertank voor opslag van te vergisten materiaal. Reststoffen (digestaat) van ethanolproductie worden gemengd met plantaardige resten uit eigen kassen en van buitenaf. Product wordt verkocht aan oliemaatschappijen als milieuvriendelijke brandstof. Schematische weergave Groene Poort Kassen en warmtekrachtkoppelingen om tomaten te telen onder groeilicht. Techniek Moderne glastuinbouwkassen, 4 warmtekrachtkoppelingen. Elektrisch vermogen: 10 MWh. Nodig: warmte, elektriciteit, C02. Opbrengst: warmte, elektriciteit en tomatenresten. Elektriciteitsnetwerk Biogasverwerking Doel: biogas opwaarderen naar Groen Gas. Nodig: Biogas Opbrengst: Groen Gas en C02. Groen Gas verwerking Doel: Groen gas onder druk zetten of vloeibaar maken. Ethanolinstallatie productie 15.000 m3 ethanol. Techniek Gangbare installatie voor productie van ethanol middels suikers, eerste generatie. Nodig: tarwe, warmte, elektriciteit. Opbrengst: ethanol, tarwegistconcen- traat(± 60 °C) en C02. Biogasinstallatie productie biogas uit reststromen. Techniek Installatie met 6 vergistingstanks en 2 navergisters plus opslag en voorberei dingsruimte reststromen. Nodig: reststromen, warmte, elektra. Opbrengst: biogas en digestaat (vergiste mest). Bathpolderweg Suiker- of zetmeelhoudende producten (zoals tarwe, aardappelen, suikerbieten of melassestroop) worden vergist tot bio-ethanol, een soort alcohol. Opstelling van de gebouwen is fictief en schematisch, aangezien er nog geen definitief bouwplan is. Groene PoortJ OudeWjks^S - SheHfc Rilland Externe leveranciers Groene Poort Varkenshouderij: ontwaterde mest. Glastuinbouw: reststromen tomaat, paprika etcetera. Uienverwerkers: uienresten, pellen, etcetera. Akkerbouw/CZAV: tarwe. Evides: water. Externe ontvangende partijen Ethanol: o.a. Shell, CZAV Water: o.a. tuinder, Evides. Gasnetwerk (40 of 50 bar) Vervoer (120 of 200 bar) Waterzuivering Techniek Biologische waterzuivering waarbij tevens wordt geprobeerd meststoffen te winnen. Stromen Nodig: digestaat, elektra en warmte (minimaal). Opbrengst: water (loosbaar) en meststoffen. PZC Rolant Quist, Oonja Odijk bron De Groene Poort Uw advertentie in the picture in de Modebijlagen van september? Neem dan contact op met: Verkoopteam Zeeland, telefoon (0118) 434 070 E-mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl BOERENLANDRIT Kijk op www.pzc.nl/bevelanden naar de boerenlandrit met Zeeuwse trek- paarden en nostalgische wagens. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl OPENING Daniëlsweg 44 - Heinkenszand Tel. 0113-568491 WISSENKERKE - Alle wagens van de brandweer op Noord-Beveland zijn sinds deze week uitgerust met een Automatische Externe Defibril lator (AED) en een zuurstofset. Het gaat om de brandweerauto's van de posten in Kamperland, Wissenkerke, Colijnsplaat en Kort- gene. Het brandweerpersoneel is on langs getraind in het toedienen van zuurstof Reanimeren konden de Noord-Bevelandse spuitgasten al langer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76