PZC 21 Trage grondverkoop verontrust niet "249 Profijt Meubel Middelburg Plankgas Gemeenten op de Bevelanden en Tholen voelen moeilijke markt nog niet in de portemonnee Nostalgische taferelen op Zuid-Bevelandse landweggetjes Elzen Bergweg niet op de lijst almanak Als moderne pelgrims te voet naar Rome mooier wonen voor minder geld! Bio-energiecentrale heeft allen nog een geldschieter nodig Op woonboulevard de Mortiere - T: 0118-606669 - E: meubel@profijtmiddelburg.nl Vrijdag 24 juli 2009 De gemeenten op de Bevelan den en Tholen zijn in hun finan ciële korte-termijnplanning niet direct afhankelijk van de ver koop van bouwgrond. door Mieke van der Jagt GOES - De noodklok die de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten onlangs luidde, hoeft niet te klin ken voor de Bevelandse gemeen ten en Tholen. Het probleem dat gemeenten met hun begroting in de knoei komen omdat de inkom sten uit grondverkoop dramatisch terugvallen, speelt hier niet. Weliswaar loopt het nergens storm voor de vrije bouwkavels, maar projectontwikkelaars nemen nog steeds grond af van de ge meenten. Waar het hapert, zoals bijvoorbeeld in Reimerswaal, re kent het gemeentebestuur in prin cipe al niet op de inkomsten uit het grondbedrijf Wethouder Hans de Kunder: „De reserves groeien hooguit niet zo rap als vroeger. We hoeven niet te bezuinigen. Zelfs de inkomsten uit bouwleges lopen in de pas met wat we be groot hebben." In Kapelle ligt dat anders. Met de bouwactiviteiten valt het volgens wethouder Jon Herselman eigen lijk nog wel mee, maar waar in de meerjarenbegroting vier ton aan bouwleges stond, is voor volgend jaar schielijk 175.000 euro afge- raamd. Herselman: „Misschien wat overdreven, maar zo nemen we het zekere voor het onzekere." De grondbedrijven van de gemeen ten kunnen, zo stellen de bestuur ders, best wat hebben. De Borselse wethouder Marga Vermue maakt zich er ook nog niet druk over. „Het zijn compleet aparte boek houdingen. Het zou wat zijn als we meteen zouden moeten bezui nigen, zodra de markt beweegt." Ook voor Goes en Tholen gelden die overwegingen. Noord-Beve land is de enige gemeente zonder grondbedrijf Daar komen de cen ten van grondverkoop, direct in de potjes waarmee het huishouden wordt betaald. Maar met de mees te bouwgrond in handen van pro jectontwikkelaars en slechts drie kavels in Wissenkerke in de aan bieding, loopt het op Noord-Beve land ook zo'n vaart niet. Relaxfauteuil Blandy Uitgevoerd in lederlook. Verkrijgbaar in diverse kleuren en uitvoeringen. Afm.: (bxhxd) 92x102x72cm. HEINKENSZAND - Het kan toch niet authentie ker? Zeeuwse trekpaarden, die slechts een fractie van hun krachten aanwenden om histo rische gerijen over Zuid-Bevelandse landweg getjes te leiden. Je kunt de rijtuigen natuurlijk in een schuur laten verstoffen, maar stichting Het werkend trekpaard Zeeland laat ze liever eens per jaar aan de buitenwereld zien. Elf aanspanningen trokken gisteren onder meer langs Heinkenszand, Ovezande, Nisse en Kwa- dendamme. Stichting Het werkend trekpaard Zeeland hield voor de eerste keer op Zuid-Be velandse grond zijn jaarlijkse Boerenlandrit. Het oudste rijtuig dateerde uit ongeveer 1800. A Video op www.pzc.nl/bevelanden GOES - De elzen aan de Bergweg in Goes komen niet op de lijst van monumentale bomen, die Goes heeft aangelegd. De bewoners van de huizen tussen de Bergweg en de Fransen van de Puttenstraat, hebben last van de zware kronen die het licht wegnemen. De ge meente heeft onderzocht in hoe verre de bomen bescherming ver dienen. Er bleek al een plan om ze te kappen voordat de bomenlijst de kapvergunning in de APV als beschermingsinstrument verving. Tip? redactie@pzc.nl Ze kan zo beeldend vertellen, die Schou- wen-Duivelandse vrouw van zestig jaar en nog wat. Zo noemt ze de markiezen aan haar huis bijvoorbeeld zonnejlapjes die bij mooi weer naar beneden moeten, is een kopje koffie bij haar een bakje bruine motivatie en heeft een van boven ruim bemeten seksegenote volgens haar 'flinke kommetjes op de kast'. Toen haar zoon laatst zijn nieuwe auto kwam sho wen, nam ze maar al te graag plaats in de passagiersstoel voor een ritje langs de Schouwse dreven. Stevig in de veilig heidsgordels en de haren wapperend in de wind stoven moeder en zoon over de verlaten landweggetjes. Als er werd te ruggeschakeld produceerde de Duitse ca briolet iets wat nog het meest leek op een droge hoest. Ze had het dan ook ge weldig gevonden, sprak ze na afloop ter wijl ze een borstel door heur haar haal de. „Het ging hard. Die bomen langs de weg. Dat waren geen bomen meer. Dat was gewoon één plank."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75