Zeeland PZC 21 Beiaardier behouden voor Zierikzee "249 Plankgas SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 25 Overgrote meerderheid gemeenteraad voor financiële steun aan 'Stichting Carillons Zierikzee' Veerkampje met vriendin op toeristenmarkt Haamstede Hardrijder raakt rijbewijs kwijt almanak Schouwen-Duiveland is begonnen met inzameling van plastic Brede school in Noorderpolder wordt in 2010 gebouwd Vrijdag 24 juli 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl De functie van beiaardier blijft behouden voor Zierikzee. Dat wil een meerderheid van de ge meenteraad. Een nog op te rich ten stichting moet een beiaar dier in de arm nemen en krijgt jaarlijks een subsidie daarvoor. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De functie van beiaar dier van Zierikzee is gered. De overgrote meerderheid van de ge meenteraad heeft voorgesteld om een nog op te richten stichting te subsidiëren met 6000 euro per jaar. Voor dit bedrag moet deze stichting een beiaardier in de arm nemen die het carillon van het stadhuismuseum regelmatig zal be spelen. Daarmee komt een einde aan een hoog oplopende discussie binnen en buiten de gemeenteraad die ontstond nadat het college had be sloten om de functie van de ge meentelijke beiaardier te schrap pen omdat dit geen gemeentelijke taak is. „Hoe een klein groepje mensen, of misschien zelfs maar één mens, er voor kan zorgen dat dit zo hoog op de politieke agenda komt", verzuchtte wethouder Wij nand Renden gisteravond in de ge meenteraad. Hij is tegen het voor stel maar het lukte hem niet de raad te overtuigen van zijn gelijk. Hij hield de raad voor dat het caril lon van het stadhuismuseum niet zwijgt als er geen beiaardier meer is. „Het enige wat anders is dat er op dat ene uurtje op donderdag niet meer handmatig wordt ge speeld." Op alle andere momenten dat het carillon klinkt komen er toch al geen mensenhanden meer aan te pas. Renden ruimde nog een misverstand uit de weg: De beiaard van het stadhuismuseum is niet het oudste van Nederland. Het is zelfs vrij jong. De beiaard van de Zuidhavenpoort is wél heel oud maar die wordt al jaren niet meer handmatig bespeeld. Alleen PvdA en SGP waren tegen de sub sidiëring. „U gaat toch geen 6000 euro geven aan een stichting die nog niet eens bestaat?", hield Bri gitte Troost (PvdA) haar collega's voor. „Dat blijft merkwaardig." Zij stelde dat de meeste mensen het verschil niet horen tussen handma tige bespeling en mechanische. BURGH-HAAMSTEDE - Voor opstoppingen zorg de ze gistermiddag niet: Hanny Veerkamp, be kend van De Veerkampjes bij NCRV's Man bijt Hond en van haar families eigen programma bij SBS6. „Mensen lopen voorbij en dan zie je ze denken: die ken ik toch? Kijken ze nog eens, dan knik ik. Ja, ik ben het hoor." Hanny Veerkamp stond gistermiddag op de toeristen- markt van de Ringpromotie Burgh-Haamste- de. Niet om te verkopen, maar stiekem wel om een beetje reclame te maken voor de ne ring van haar vriendin Carla van Velsen uit Hil versum (r.), die met kleding, tassen, schoenen en sieraden op de markt staat. Hanny heeft geen televisiewerk meer. „Misschien komt er nog wat. Maar nu ben ik lekker een daggie weg met Carla," aldus de Bekende Nederland se met de parelwitte glimlach en het Amster damse accent. foto Ronald den Dekker Relaxfauteui! Blandy Uitgevoerd in lederlook. Verkrijgbaar in diverse kleuren en uitvoeringen. Afm.: (bxhxd) 92x102x72cm. mooier wonen voor minder geld! Op woonboulevard de Mortiere - T: 0118-606669 - E: meubel@profijtmiddelburg.nl BROUWERSHAVEN - Een 29-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland moest woensdagavond zijn rijbewijs inle veren omdat hij meer dan 50 km te hard had gereden. Rond 23 uur zagen agenten een au to met hoge snelheid op de Blooi- sedijk rijden. Zij zetten de automo bilist op de Zwaardweg aan de kant, en namen zijn rijbewijs ter plaatse in. Hij reed met een gemid delde snelheid van 139 km per uur daar waar 80 km is toegestaan. Tip? redactie@pzc.nl Ze kan zo beeldend vertellen, die Schou- wen-Duivelandse vrouw van zestig jaar en nog wat. Zo noemt ze de markiezen aan haar huis bijvoorbeeld zonnejlapjes die bij mooi weer naar beneden moeten, is een kopje koffie bij haar een bakje bruine motivatie en heeffi een van boven ruim bemeten seksegenote volgens haar 'Jlinke kommetjes op de kast'. Toen haar zoon laatst zijn nieuwe auto kwam showen, nam ze maar al te graag plaats in de passagiersstoel voor een rit- je langs de Schouwse dreven. Stevig in de veiligheidsgordels en de haren wappe rend in de wind stoven moeder en zoon over de verlaten landweggetjes. Als er werd teruggeschakeld produceerde de Duitse cabriolet iets wat nog het meest leek op een droge hoest. Ze had het dan ook geweldig gevonden, sprak ze na af loop terwijl ze een borstel door heur haar haalde. „Het ging hard. Die bo men langs de weg. Dat waren geen bo men meer. Dat was gewoon één plank."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65