sport 137 floreert Diefstal materiaal TMZ 'f°.^enda. Recordaantal deelnemers aan ZK dressuur in Nisse Tennisser Samijn naar eindstrijd Chong op eenzame hoogte Vijftiende plaats voor doffer van Van Dommelen vrijdag 24 juli 2009 'S-HEER ARENDSKERKE - Door dief stal van de materiaalwagen is Trim- belangen Midden Zeeland (TMZ) behoorlijk gedupeerd. De wagen werd deze week ontvreemd bij een woning in 's-Heer Arendsker- ke. Iri de wagen lag behoorlijk wat materiaal die de organisatie beno digd heeft bij de wielerwedstrij den die zij jaarlijks organiseert. TMZ is daardoor diverse sets rug nummers, rondeborden, startpis tool, finishlijn, verschillende span doeken, hesjes en vlaggen voor de vrijwilligers kwijt. „In totaal is dat toch een schadepost van ruim 6ooo euro", aldus Leo Bakker, voorzitter van TMZ. door Lucien Roelandt uurs tennismarathon worden ge speeld. Dit houdt in dat er op ze ven banen aaneengesloten geten nist wordt door veertien teams. El ke formatie bestaat uit minimaal tien en maximaal zestien deelne mers, die van alle leeftijden en alle speelsterktes mogen zijn. Op alle zeven banen worden er tennisdub- bels gespeeld: zowel mannen-, foto Peter Nicolai vrouwen- als mixeddubbels. Elk team dient de games door te tellen tot zondag 16.00 uur. Het aantal ge maakte games staat gelijk aan een gesponsord bedrag dat aangewend wordt ten bate van de stichting War Child. De organisatie heeft het streven om drieduizend euro bijeen te brengen voor dit goede doel. NISSE - Het concours van de Paar debloem geldt morgen als het Zeeuws kampioenschap. Ruim vierhonderd combinaties binden bij de familie Huige in Nisse in de diverse disciplines de strijd met el kaar aan, met als inzet de titel en het daaraan verbonden startbewijs voor de Hippiade in Ermelo. Het aantal dressuurruiters in Zee land stijgt explosief Met dik drie honderd combinaties - een record in de geschiedenis van de Zeeuwse hippische sport - vormen zij dan ook het merendeel van de combi naties. Dat het niveau eveneens ex plosief is gestegen, blijkt wel uit het aantal deelnemers in de klasse Zwaar: vijftig! Eén van hen is Thamar Zweistra, die afzag van deelname aan het NK zware tour om aan de provin ciale titelstrijd te kunnen deelne men. Hieruit blijkt dat het ZK bij de ruiters hoog in het vaandel staat. Met Miranda Weijermans be hoort Zweistra tot de favorieten op het hoogste niveau, klasse Z2. „Het is goed dat die combinaties mee doen", zegt Lieveke Goossen, een gerenommeerd jurylid uit Koe wacht. „De bedoeling is toch dat de besten naar de Hippiade gaan. Bovendien kan de rest zich aan hen optrekken." Goossen durft geen favorieten aan te wijzen. „In elke klasse aan de top is het krachtverschil gering. De vorm van de dag speelt dikwijls een rol", stelt ze. Weijermans is het met Goossen eens. „Met Ultano in Z2 en Zidane in Mi heb ik een paarden waar mee ik zeker een kans maak. Aan de voorbereiding zal het niet lig gen. Ik ben nu een weekje op trai ning bij Tieneke Bartels en daar steek je veel van op. Of dat vol doende is om kampioen te wor den zullen, is afwachten. Want er zijn in mijn ogen heel wat kans hebbers." Bij het springen op het hoogste ni veau (ZZ) is Carolein van de Pias- se met Delta Mosse's So Lovely fa voriet. Met titelverdediger Cindy Perdaen met Mumbo ligt er echter een gevaarlijke kaper op de kust. SAS VAN CENT - In het Cargill 2009 toernooi van tennisclub Drive te Sas van Gent is Marc van Overdul- ve vooralsnog niet te stuiten. De Axelaar zegevierde inmiddels drie keer op rij op het schema van 32 in de 6, waardoor hij als eerste de halve finales bereikte. Na winst op Bas Kampman en schema-aanvoerder Bas Dinge- nouts (beide in drie sets) moest ook Geertjan de Smet eraan gelo ven: 7-5 6-1. De als tweede ge plaatste Henri Zegers uit Sluiskil had veel moeite met de eveneens stevig doorslaande Wouter Herre- wegh, maar won wel: 1-6 6-2 6-1. Zegers kruist vandaag de rackets met Martien Sponselee. Wilfried Stofferis verraste Honny van Dors- selaer in drie sets: 2-6 7-6 6-3. Op het 5-schema bereikte de als eerste geplaatste Nicky Samijn de finale. Hij versloeg Ralph Zegers met 6-3 6-4. In de mixed-6 schaar de het koppel Tessa Lammens/Abi van Lare zich bij de kwartfinalis ten na twee keer 6-4 tegen Evelien Dekker/Bastiaan Knegtel. In de kwartfinale krijgen ze te maken met Angelique van der Vliet en Barrie Bongaarts, die in de derde set Danielle Meijer en Hessel Ha melink bedwongen. ROME - He Chong is gisteren in Rome wereldkampioen schoonspringen op de 3 meterplank geworden. De jury waardeerde de zes sprongen van de Chinees als enige met een totaal van boven de 500 punten: 505,20. Daar mee bleef hij de Amerikaan Troy Dumais en de Cana dees Alexandre Despatie duidelijk voor. He raakte de leiding alleen in de tweede ronde even kwijt, maar dat had meer te maken met een relatief ge makkelijk sprong (tweeënhalf achterwaarts gehoekt) dan met een matige uitvoering. Van de medaillekandida ten durfde hij als enige de tweeënhalve salto voor waarts gehoekt met drievoudige schroef aan. De lan ding was niet perfect, maar door de moeilijkheidsgraad van 3,8 kwam hij toch even hoog uit als Dumais met een betere maar eenvoudigere slotsprong. foto Alessandro di Meo/EPA BEACHVOLLEYBAL ZATERDAG EN ZONDAG Jiba Eredivisie, ook met competitieron de in de eerste en tweede divisie. Loca tie: Badstrand aan Boulevard Evertsen in Vlissingen. Aanvang: beide dagen om 9.00 uur. Finales op zondag rond 17.00 uur. Tweede divisie alleen op zondag tus sen 9.00 en 17.00 uur. ZATERDAG EN ZONDAG Palm Beach Life Beach Circuit. Locatie: Badstrand aan Boulevard Evertsen in Vlis singen. Speeltijden: beide dagen tussen 10.00 en 17.00 uur. PAARDENSPORT ZATERDAG Concours hippique De Paardenbloem. Zeeuws kampioenschap dressuur. 8.00 uur: pony's L1, M1, Z1 en Z2 en paarden L1 en L2. 8.30 uur: pony's B en L2. 9.00 uur: paarden B, M1 en M2. 9.12 uur: paar den Z1 en Z2. 10.40 uur pony's M2. 12.30 uur: vier- en achttallen. 14.00 uur: overkampen dressuur klassen L, M en Z en Kur op muziek Z2. Springen. 8.30 uur. Pony's B. 10.00 uur: pony's L, met aanslui tend M, Z en Z. 11.00 uur: tweede man che pony's L, met aansluitend M, Z en ZZ. 12.00 uur: paarden B. 13.00 uur: eer ste manche paasrden L, met aansluitend M, Z en ZZ. 15.00 uur: tweede manche paarden L, met aansluitend M, Z en ZZ. 17.00 uur: parade en huldiging kampioe nen. Locatie: boerderij familie Huig, aan de Brilletjesdijk te Nisse. TENNIS VRIJDAG Stoofweitoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Stoof te Koudekerke. Aanvang: 15.00 uur. ABN Amro Yerseke Open. Locatie: ten nisvereniging Yerseke. Aanvang: 16.30 uur. Westhoekdubbeltoernooi. Locatie: ten nisvereniging Westerschouwen te Burgh- Haamstede. Aanvang: 13.30 uur. ZATERDAG Stoofweitoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Stoof te Koudekerke. Aanvang: 9.00 uur. ABN Amro Yerseke Open. Locatie: ten nisvereniging Yerseke. Aanvang: 9.00 uur. Westhoekdubbeltoernooi. Locatie: ten nisvereniging Westerschouwen te Burgh- Haamstede. Aanvang: 9.00 uur. ZONDAG Finales Stoofweitoernooi. Locatie: ten nisvereniging De Stoof te Koudekerke. Aanvang: 9.00 uur. Finales ABN Amro Yerseke Open. Loca tie: tennisvereniging Yerseke. Aanvang: 9.00 uur. Finales Westhoekdubbeltoernooi. Loca tie: tennisvereniging Westerschouwen te Burgh-Haamstede. Aanvang: 9.00 uur. WIELRENNEN ZATERDAG Ronde van Kortgene. 16.45 uur: ama teurs B. 16.46 uur: S/P-klasse. 18.00 uur: amateurs B. 19.15 uur: amateurs A. Per manence: café Jet, Hoofdstraat, Kortgene. SINT PHILIPSLAND - Een doffer van Ko van Dommelen uit Sint Philips- land was de enige Zeeuwse duif die zich tussen al het Limburgse geweld op het nationale concours vanuit Marseille kon mengen. Hij kwam als vijftiende binnen. Op de 955 kilometer realiseerde de duif een snelheid van 1150 meter per minuut. De enige Zeeuws die zich ook nog in de top 150 kon nestelen was Cas van der Graaff&Zn uit Arnemui- den met een 147e stek. De 3999 duiven werden in Marseille door de slechte weersomstandigheden pas de maandag in plaats van vrij dag gelost. Door de stevige westen wind vielen vrijwel alle prijzen in Limburg en Oost-Brabant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63