Terneuzens toernooi 1 Vijf debutanten op WK judo 361 sport voetbalcoach van het jaar Eerste zege voor Van Koeveringe Hoogerland sprint naar vierde plaats Anikeev zegt af voor Hiltex Zeeland Open Provoost gedeeld koploper in Den Haag TENNIS Vliegende Hollander Tennistoernooi groter dan in 2008 ■■■■■■Hi Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MALDEGEM George van Koeveringe uit Kapelle heeft woensdag zijn eerste over winning bij de nieuwelingen be haald. In een levendige koers over 60 kilometer in Maldegem plaatste de renner van Middelkamp vijf ron des voor het einde een beslissende demarrage. Hij finishte uiteindelijk met vijftien seconden voorsprong op de nummer twee. Ploeggenoot Peter Blok (Yerseke) werd zevende. vrijdag 24 juli 2009 MEEST CELEZEN 1. Millimeterspurt tijdens straten- loop in Burgh 2. Contador blundert met aanval 3. Eerbetoon Bert van Gils TOURSPEL Kijk voor de uitslagen van het Tourspel van de PZC op www.pzc.nl/tourmanager STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl NINOVE Johnny Hoogerland belandde giste ren tijdens de Beeckman-De Ca- luwékoers in het Belgische Ninove net naast het podium. De inwoner van Yerseke werd vierde. Kenny de Haas won de massasprint, voor Ste fan van Dijk, Denis Flahaut en Va- cansoleil-renner Hoogerland. De uit Sluiskil afkomstige Sander Stie- gelis kwam na 169 kilometer koers als 36e over de finish. Q zie ook www.pzc.nl/blog/tourdezelande GOES De Oekraïense dammer Yuri Ani keev heeft zich teruggetrokken voor het Hiltex Zeeland Open, dat van 3 tot en met 8 augustus in Goes gehouden wordt. Hij zou ook in China in actie moeten komen, liet hij organisator Aart Walraven weten. De Litouwer Aleksej Domchev is meteen als zijn vervanger aangewe zen. Hij was namelijk de speler met de hoogste ranking in de open groep. DEN HAAG Bennie Provoost is bezig aan een uitstekend optreden in het DNC Open, een sterk bezet internatio naal damtoernooi in Den Haag. Met nog twee ronden voor de boeg maakt de Amsterdammer met Aag- tekerkse roots deel uit van een kop groep van acht man. Met onder an deren Alexander Schwarzman en Kees Thijssen heeft hij elf punten gepakt in zeven partijen. Bij het zestiende Vliegende Hol lander Tennistoernooi in Ter- neuzen is voor de vierde keer in verschillende categorieën 500 euro te verdienen. Mede daar door is er, binnen en buiten Zee land, veel animo om deel te ne men. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Met 550 partijen, vijf tig meer dan in 2008, heeft de eco nomische crisis geen vat gekregen op het Vliegende Hollander Ten nistoernooi (VHT) van TC Animo uit Terneuzen. Het zestiende VHT, waar morgen en zondag al negentig partijen worden afge werkt, beleeft inmiddels de vierde uitgave van het 500-eurotoernooi. Op ieder schema met 32 of meer deelnemers toucheert de winnaar 500 euro. Dat geldt dit jaar voor de categorieën 5, 6,7 en 8 in het man- nenenkelspel. Per traditie mag de toernooidirec- tie, bestaande uit Beny Ysebaert en Mark van de Velde, weer vele tennissers van buiten de Zeeuwse grenzen begroeten. Zo is de Delft- se studententennisvereniging Ob- vius met liefst 25 deelnemers verte genwoordigd. Daarnaast neemt er ook een groep van elf toeristen uit Veldhoven deel aan het Terneuzen- se spektakel. „Nee, we hebben geen last van economisch mindere tijden. Gelukkig hebben we diver se sponsors. Als je goed je best doet, komt het allemaal in orde. Wij wisten dat er interesse be stond vanuit Delft om mee te Kevin de Rooij uit Hoek voert het 3-schema aan in Terneuzen. doen aan het VHT. We zijn er heen gegaan en het resultaat mag er zijn", aldus Beny Ysebaert. Kevin de Rooij uit Hoek heeft de favorietenrol in handen op het 3-schema, voor Pierre van Hyfte, Dylan Blackman en [urran Schut. De 4-categorie wordt aangevoerd door Jeroen Helmons van TV Steenbergen, voor Donovan Black man, Wilbrand Menzo en Duncan Blackman. Orestis Molopodis van het Vlissingse De Schelde is de te kloppen speler op de 500-eurocate- gorie in de 5, voor lokale favoriet Devon Houg en de toeristen Wou ter Otto en Jochem Mol. Als klap op de vuurpijl zal er van af zaterdag 25 juli om 16.00 uur tot zondag 26 juli 16.00 uur een 24 UIT TENNIS Hamburg. Mannen. Derde ronde: Mathieu (Fra/13) - Brands (Dui) 7-5 7-5, Davidenko (Rus/2) - Chardy (Fra/15) 6-3 6-3, Cuevas (Uru) - Kohlschreiber (Dui/8) 6-4 7-6 (8), Almagro (Spa/14) - Söderling (Zwe/3) 7-5 6-3. Indianapolis. Mannen. Eerste ronde: Daniel (Bra) - Dent (VSt) 6-2 6-4. Bad Castein. Vrouwen. Tweede ronde: Petkovic (Dui) - Benesova (Tsj/4) 6-1 opgave, Olaru (Roe) - Bammer (Oos/3) 4-6 6-2 6-1, Strycova (Tsj) - Llagos- tera (Spa) 6-0 6-3. Portoroz. Vrouwen. Tweede ronde: Brianti (Ita) - Govortsova (WRu) 6-4 6-1, Pin (Fra) - Kvitova (Tsj/8) 6-4 6-4, Errani (lta/5) - Zakopalova (Tsj) 6-1 6-1. WATERPOLO Rome. WK, vrouwen. Groep D: Nederland - Duitsland 8-6 (4-0 0-1 3-3 1-2), Spanje - Brazilië 12-6. Eindstand: 1. Spanje 3-5, 2. Nederland 3-5, 3. Duitsland 3-1, 4. Brazilië 3-1. Bijzonderheid: Spanje naar kwartfinale, Nederland naar tussen- ronde. ZWEMMEN Schoonspringen Rome. WK. Mannen, 3 meterplank: 1. He Chong (Chn) 505,20, 2. Dumais (VSt) 498,40, 3. Despatie (Can) 490,30, 4. Zhang Xinhua (Chn) 487,75, 5. Castro (Bra) 466,90, 6. Castillo (Mex) 459,90' uitgeschakeld in kwalificatie: 24. De Meijer 371,95, 46. De Bruijn 292,05. Doe mee! m Weet jij het beter dan alle coaches van de Eredivisie bij elkaar? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel Voetbalcoach van het Jaar. Schrijf in vóór vrijdag 31 juli 20.15 uur en stel je eigen team samen. Op www.pzc.nl/voetbalcoach vind je alle spelregels en voorwaarden. ROTTERDAM - Bondscoach Maarten Arens heeft Aziz Mesaoudi opge nomen in de Nederlandse selectie voor het wereldkampioenschap ju do in Rotterdam. Hij vervangt in de klasse onder 66 kilogram Bryan van Dijk, die vorige maand opj- nieuw last van een schouderblessu re kreeg. Mesaoudi is één van de vijf debu tanten in de Nederlandse selectie voor de WK, die van 26 augustus tot 30 augustus op het programma staan. Marvin de la Croes neemt in de klasse onder 90 kilogram de plaats in van Mark Huizinga, die net als zwaargewicht Dennis van der Geest afscheid van de judo- sport heeft genomen. Grim Vuijs- ters vertegenwoordigt Nederland in de zwaarste gewichtsklasse. De Brabander is echter vorige week door zijn knie gegaan. „Hij wordt nader onderzocht", weet bonds coach Arens, die zijn judoka's uit voorzorg niet aan de Duitse Open in Sindelfïngen laat deelnemen. „We beleggen alleen nog maar'een laatste trainingskamp." Bij de vrouwen debuteren lichtge wicht Birgit Ente en Kitty Bravik in de klasse tot 52 kilo. Bondcoach Marjolein van Unen is positief over het tweetal „Het zijn jeugdige talentvolle judoka's. Kitty is dit jaar echt doorgebroken en Birgit moet de kans krijgen. Ente komt komend weekeinde samen met De borah Gravenstijn, Marhinde Ver- Elisabeth Willeboordse (tweede van rechts, met bronzen medaille in Rio de Janeiro) doet in Rotterdam mee aan haar derde WK. foto EPA kerk en Carola Uilenhoed uit op de Duitse Open." De Nederlandse ploeg telt drie voormalig wereldkampioenen. Guillaume Elmont en Edith Bosch wonnen in 2005 het WK in Caïro. Ruben Houkes is titelhouder na zijn toernooizege in Rio de Janei ro. Ook Deborah Gravenstijn (zil ver WK 2001, brons WK 2003), Eli sabeth Willeboordse (brons WK 2007) en Carola Uilenhoed (brons WK 2007) wonnen al een medail le op de WK. De judobond verwacht gedurende vijf wedstrijddagen ongeveer 25.000 bezoekers in Sportpaleis Ahoy. De Nederlandse WK-selectie. Man nen tot 60 kilo: Ruben Houkes, tot 66 kilo: Aziz Mesaoudi, tot 73 kilo: Dex El mont, tot 81 kilo: Guillaume Elmont, tot 90 kilo: Marvin de la Croes, tot 100 kilo: Henk Grol, boven 100 kilo: Grim Vuijsters. Vrouwen tot 48 kilo: Birgit En te, tot 52 kilo: Kitty Bravik, tot 57 kilo: Deborah Gravenstijn, tot 63 kilo: Elisa beth Willeboordse, tot 70 kilo: Edith Bosch, tot 78 kilo: Marhinde Verkerk, boven 78 kilo: Carola Uilenhoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62