anders verloren te gaan' WOII in Oost-Zeeuws-Vlaanderen neerstortten in kaart Provincie blijft bezorgd over financiën Sluis ieland 123 Huurwoningen in Biervliet naar Woongoed Verbouwing Europaschool Zuidzande Doorstart speel-o-theek niet in gevaar ondanks kink in kabel vrijdag 24 juli 2009 BIERVLIET - Woongoed Zeeuws- Vlaanderen neemt het woningbe- zit in Biervliet van Clavis over. Dit bestaat uit 57 eengezinswoningen in onder meer de Schoollaan, Stadsweide en Ter Wallestraat. Clavis gebruikt de verkoopop brengst om stadsvernieuwingspro jecten in de Terneuzense binnen stad te bekostigen. Zonder ver koop van een deel van het woning- bezit krijgt Clavis die financiering niet rond, zegt directeur Robert de Ridder. „Als Clavis stellen wij bij verkoop van ons woningbezit een aantal belangrijke voorwaarden aan onze opvolger, waar Woon goed aan voldoet." Daarnaast is Woongoed geen onbekende, met woningen in vele kernen in Zeeuws-Vlaanderen. „En als socia le verhuurder is het beleid en bena dering van de huurders sterk verge lijkbaar. Wij geven de woningen en haar verhuurders dan ook met een gerust hart over." Gisteren was er een bewonersinformatie avond in de Gentse Poort, waar de bewon'ers konden kennismaken met hun nieuwe verhuurder. door Frank van Cooten MIDDELBURG - De provincie Zee land blijft bezorgd over de belab berde financiële positie van de ge meente Sluis. „Sluis moet nu echt gaan bezuinigen. Anders komt het niet meer goed voor de inwoners. De gemeenteraad van Sluis moet nu echt verantwoordelijkheid gaan nemen", luidt de boodschap van gedeputeerde George van Heu- kelom (financiën). De gemeenteraad schrapte vorige week een aantal bezuinigingen uit de kadernota 2010-2013. De kader nota was sluitend, maar nu is er een tekort van vijftigduizend euro. Sluis heeft geen geld om dit tekort weg te werken. Daar komt nog een forse korting op de algemene uitkering uit het gemeentefonds bovenop. „Er moet nu echt iets gaan gebeu ren in Sluis", zegt Van Heukelom. „De raad moet zo snel mogelijk dekking zoeken voor het tekort van vijftig mille en moet nu echt concrete maatregelen nemen voor de komende jaren. Ik zal ze helpen de bezuinigingsopdracht te halen", aldus de gedeputeerde. door Eugène Verstraeten ZUIDZANDE - Woongoed Zeeuws- Vlaanderen werkt niet mee aan de verbouwing van de Europaschool in Zuidzande. De corporatie geeft prioriteit aan de realisatie van bre de scholen in Oostburg en Bres- kens. Een woordvoerster van de gemeen te Sluis laat weten dat de verbou wing van de openbare basisschool in Zuidzande niet in gevaar komt. Directeur Bert Wille, die na de va kantie afscheid neemt, twijfelt daar niet aan. „Er was 770.000 eu ro uitgetrokken voor de verbou wing. Op verzoek van de gemeen te hebben wij dat bedrag al tot een kleine zes ton teruggebracht. Voor dat geld kunnen we de school op een tot tevredenheid stemmende manier uitbreiden en ook inrich ten." Wille gaat er nog steeds vanuit dat het vernieuwde gebouw met in gang van het schooljaar 2010-2011 in gebruik kan worden genomen. HULST - De speel-o-theek in Hulst maakt een doorstart. Vorige week werd bekend dat Aap Noot Mies na 23 jaar de deuren sluit omwille van financiële problemen en een chronisch tekort aan vrijwilligers. Het bestuur van cultureel centrum den Dullaert in Hulst (waar de speelgoeduitleen gevestigd is) heeft succesvol overleg gevoerd met sponsors om de speel-o-theek te behouden. De nieuwe speel-o-theek heropent op 1 oktober, op dezelfde locatie als voorheen. De openingstijden worden dezelfde als die van Den Dullaert en daarmee fors uitge breid. Het speelgoedaanbod gaat meer voldoen aan de vraag. Zo wordt het ook mogelijk gamecom puters en games te lenen. Den Dullaert gaat de regie voeren over de nieuwe speel-o-theek. Ge zocht wordt naar vrijwilligers en een nieuwe naam. Reageren kan via info@dendullaert.nl. De beden ker van de nieuwe naam ontvangt een prijs. TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdags gesloten Jaap Geensen in het museum van Wings to Victory met het olieluikje van een Poolse Spitfire. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57