Zeeland Plan Perkpolder stap dichterbij ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 25 Ophoging veerplein loopt wel een jaar vertraging op Folklorefestival spetterend van start Bouw woningen aan Alvarezlaan start waarschijnlijk in oktober 'Subsidieregeling verpauperde panden schiet doel voorbij' Politie vindt inbreker in bosjes Gecrashte vliegtuigen uit WOII in kaart gebracht Vrijdag 24 juli 2009 Familieparadijs in Eede krijgt dieren van Stichting Aap Tip? zeeuws-vlaandereri@pzc.nl Gedeputeerde Staten van Zee land hebben het bestemmings plan voor Plan Perkpolder ge deeltelijk goedgekeurd. Nu staat alleen nog beroep open tegen het plan bij de Raad van State. door Harold de Puysseleijr HULST - De realisering van Plan Perkpolder in de gemeente Hulst is met de goedkeuring van het be stemmingsplan door Gedeputeer de Staten (GS) van Zeeland een stap dichterbij gekomen. Tegen dat plan waren 22 bezwaren ingediend bij de provincie. GS heb ben het plan vrijwel ongewijzigd vastgesteld. Alleen aan de Kalver- dijk moet een akoestische zone van dertig meter in acht worden genomen. Dat betekent volgens wethouder Frank van Driessche van de gemeente Hulst dat binnen die zone geen woningen mogen worden gebouwd. Nadelige gevol gen voor de planopzet heeft die maatregel volgens Van Driessche niet. Alleen de bezwaarmakers die in het voortraject bedenkingen te gen het bestemmingsplan hebben geuit, kunnen nu nog in beroep bij de Raad van State. Die moge lijkheid is er tot en met 2 septem ber bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State in Den Haag. Wordt van de gelegenheid om be roep in te stellen gebruikgemaakt, dan houdt Van Driessche er reke ning mee dat de afwikkeling bij de Raad van State een half jaar op zich laat wachten. De eerste stap in de daadwerke lijke uitvoering van het plan is de ophoging van het veerplein in Perkpolder. Het plein moet vijf meter hoger komen te liggen en daarop komen woningen te staan. Ook tegen die ophoging is formeel geprotesteerd en naar aanleiding daarvan is het plan hiervoor aange past, zegt de wethouder. „Het aan gepaste projectbesluit komt nu op nieuw ter visie te liggen van 6 au gustus tot en met 16 september." De partners in Plan Perkpolder ho pen het werk in december te gun nen via een openbare Europese aanbestedingsprocedure. De daad werkelijke ophoging kan dan voor jaar 2010 beginnen, een jaar later dan gepland. SAS VAN GENT - Hoewel er de afgelopen da gen in de regio al verschillende optredens te zien waren, is gisteravond het 35e Internatio naal Folklore Festival Zeeland officieel begon nen. Op het festivalterrein op het Keizer Karei- plein in Sas van Gent speelde volksdansgroep De Grutmoole een thuiswedstrijd. Daarna kre gen de wervelende optredens van groepen uit India, Costa Rica, Slovenië en Georgië de han den op elkaar. Het folklorefestival duurt nog tot en met zondag en alle optredens zijn gra tis toegankelijk. Alle avondvoorstellingen wor den afgesloten met een afterparty met dj's en bands. www.zeelandmeets.nl. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Bredase woning corporatie Laurentius denkt in ok tober te kunnen beginnen met de bouw van appartementen en com merciële ruimten aan de Alvarez laan in Terneuzen. „Vorige week hebben we de bouwvergunning in gediend", zegt projectmanager Pim Mossou. „De bal ligt nu bij de gemeente. We verwachten de bouwvergunning rond oktober." Mossou wijst geruchten dat Lau rentius vanwege de economische recessie zou afzien van het project met klem van de hand. „Zodra we de vergunning hebben starten we. We denken dat we met dit project een doelgroep bedienen waar ze ker vraag naar is." Op het terrein van de voormalige sporthal 't Zwaantje en het postkantoor ko men 38 huur- en 52 koopapparte menten en ongeveer 900 vierkan te meter commerciële ruimten. TERNEUZEN - Na een inbraakmel ding bij een bedrijf aan de Kanaal kade in Axel heeft de politie don derdagnacht een 35-jarige Terneu- zenaar opgepakt. Een politiehond vond de inbreker, die zich in de bosjes had verstopt, al snel. De man was in het bezit van inbrekerswerktuig. Uit het betreffende bedrijfspand was niets gestolen. Wel waren er diverse pogingen gedaan om het pand binnen te komen, dit was niet gelukt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen ziet af van een subsidierege ling voor het opknappen van ver pauperde panden in de binnen stad. In het verleden is er voor de aanpak van verpauperde panden een driejaarlijks budget van 100.000 euro in de begroting opge nomen. Burgemeester en wethouders con cluderen nu echter dat er nogal wat haken en ogen aan zitten om een verantwoord beleid te ontwik kelen. „Het is moeilijk hiervoor een regeling op te stellen, omdat er in de praktijk dan mogelijk een soort 'beloningsregeling' ontstaat voor eigenaren van panden die ge durende een lange periode hebben afgezien van (achterstallig) onder houd aan hun pand", aldus het col lege. Het voorstel is om geen be leid meer voor verpauperde pan den te ontwikkelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55