Dancefeesten zetten Zeeland 42| Mensen met beperking helpen bij organisatie Cruisend door het andere Zeeland vrijdag 24 juli 2009 Dit jaar wordt één van de shows georganiseerd door mensen met een verstandelijke beper king. Dit is een primeur in Neder land en de discotruck staat onder de toren (nummer 1 op de kaart). Mirjam Brastenning (31) is één van de organisatoren en is erg over het evenement te spreken. „We hebben wel een beetje coaching nodig maar in principe doen we het allemaal zelf', zegt zij. Zij legt uit dat iedereen zijn steentje bij draagt. Sommigen organiseren, an- deren helpen met het versieren van de truck, anderen dansen op de kar en er wordt ook geholpen met draaien. Brastenning: „Samen staan wij sterk." Zij maakt deel uit van de provinciale tak van de Lan delijke Federatie Belangenvereni gingen (LFB Zeeland) en vindt het belangrijk dat de maatschappij voor iedereen toegankelijk is. Flet heeft een groep van tien orga nisatoren met en zonder verstan delijke beperking veel tijd gekost om de show te organiseren maar er staat ook wat, zegt Brastenning. De LFB truck is ruim dertien me ter lang, uitgerust met een uitge breid licht- en geluidssysteem, er draaien vijf bekende deejays en er is ook ruimte om te dansen. Coach Linda Laar is ook enthou siast: „Het is mooi ze te helpen hun talenten te ontdekken en ze te stimuleren om die te gebrui ken." Voor The City of Dance werkt LFB Zeeland samen met DJ Dri ve-in Shows en Zeeland Events. De belangenorganisatie begon twee jaar geleden met het organise ren van disco's voor mensen met een verstandelijke beperking in Club Divine in Middelburg. Zij zijn benaderd of ze ook wilden hel pen bij The City of Dance. Wil je dansend uit je knijter? Ga dan zaterdag langs op Ci ty of Dance in Middelburg. Niet genoeg? Spring zondag verder in Goes. door Marloes Vrolijk Dance Parade Middel burg is het grootste dansevenement in Zee land en trekt vele be zoekers naar Middelburg. Na negen jaar met trucks door de stad te hebben getrokken, organi seert Dance Parade dit jaar The Ci ty of Dance. Dit jaar geen parade maar een totaal andere opzet. Er staan negen verschillende podia verspreid door de binnenstad van Middelburg waar dansliefhebbers en geïnteresseerden zelf langs kun nen lopen. Met behulp van de plat tegrond kunnen bezoekers dus zelf hun dag invullen. Het pro gramma van de dag bestaat uit een breed scala van muziek. Dance mu ziek vormt wel de basis van het fes tival. De organisatoren van het hip-hop festival '12 hours of hiphop' wer ken ook mee aan The City of Dan ce en hebben een eigen stage ach ter het voormalige Stadhuis (num mer 4 op de kaart). Hier strijden verschillende begin nende rapartiesten op het Rap Xpress podium. De winnaar wordt bepaald door het publiek, krijgt de kans om een demo op te nemen in een profes sionele studio en mag het voorop treden van de hoofdact op het fes tival '12 hours of hiphop' in 2010 vertolken. Tussendoor worden er ook nog optredens gegeven. Talenten van de Kunstbende laten hun kunsten zien in de 'Creative Garden' (nummer 7 op de kaart). Kunstbende is een stichting die jongeren stimuleert te participe ren op cultureel gebied. Op het po dium 'Creative Garden' worden ook een streetdanceworkshop ge geven, een photoshoot verzorgd en spellen voor jong en oud geor ganiseerd. In de Dj-bus (nummer 2 op de kaart) worden scratchworkshops georganiseerd. Hier leren geïnteres seerden de kunst van het DJ-en van echte kenners. Videokunstenaar Rob Johannesma heeft; een compositie gemaakt die in de Vleeshal te bekijken is. Feestende jongen tijdens Dance Parade Middelburg in 2008. foto Lex de Meester door Jeffrey Kutterink Of hier nu de zon schijnt of niet, dit stuk Zeeland bloeit altijd. De Zak van Zuid-Beve land. Ontdek dit landschap bij voorkeur op de fiets, al is het ook met de auto geen straf Dijken, schapen en fruitbomen. Ze kenmerken het typisch Zeeuw se landschap met veel cultuurhisto rische kenmerken. Heb hier vooral geen haast. Zie hier dat Zeeland veel meer is dan zon, zee en strand. Hoewel meer wegen naar Rome leiden, rij ik nu vanuit Goes rich ting de Zak, zoals Zeeuwen het ge bied afkorten. Laat je zeker niet op jagen door bumperklevende bewo ners. Je komt ze helaas te vaak te gen. Jammer. Maar wie zich daar iets van aantrekt, mist de charme. Rijdend over smalle wegen langs bloeiende fruitboomgaarden kom ik op de weg van 's Gravenpolder naar Kwadendamme terecht in Laiigeweegje. 'Whats in a name', denk ik als ik bij het plaatsnaambord sta. Letter lijk een hele lange weg met twee bushaltes en een prachtige vlinder tuin. Paree heeft er een grote en bekende zadelmakerij. En ze verko pen er aan de weg zelfs kersen en schapenijs. Langeweegje bruist. De weg voert verder naar Hoede- kenskerke. Het dorp waar de stoomtrein vanuit Goes zijn eind halte heeft. Maar ook de plek met een bij laag water droogvallend ha ventje. Wie nog op zijn bootje zit, kan er de eerste uren niet weg. Het lijkt dan of de scheepjes er wil lekeurig zijn neergelegd. Drink en eet vooral even wat op het terras van paviljoen de Steiger. Aanschouw de meeuwen en ver baas u over de containerreuzen die over de Westerschelde op weg zijn naar de haven van Antwerpen. Volledig onthaast bent u klaar om stil te staan bij pittoreske plekken in Kwadendamme, Oudelande. El- lewoutsdijk, Ovezande en Nisse. Durf ook onderweg, buiten een dorp, eens even van het zadel of uit de auto te stappen. Koop eens een appeltje onderweg, ga met een fles drinken onderuit zitten, luister naar de stilte, aanschouw het spel van zonnestralen en ver geet vooral geen foto's te maken. Het is 'leven als God in Frankrijk', maar dan in Zeeland. Zak van Zuid-Beveland: netwerk van poldertjes en dijken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46