zeeland 13 drama! zijn allemaal aan vakantie toe Kwaliteit ZOMEROPRUIMING 10% tot 50% KORTING Zeeuws-Vlaams ziekenhuis gelast open dag af www.pieterse-wonen.nl commentaar Duitser ramt geparkeerde auto vrijdag 24 juli 2009 En dus dronk ze samen met haar man Dirk alvast voorzichtig een borreltje. „Na de derde dag weet je: we hebben het weer gedaan. Er moet morgen wel iets heel ver schrikkelijks gebeuren, willen we de Vierdaagse niet uitlopen. Op de vierde dag word je door de men sen vooruit geholpen. Vooral die laatste twintig kilometer zijn heel gezellig." Jochem en Iris Hoogesteger uit Ka- pelle liepen de derde wandeldag zonder problemen uit en ook Piet Rombaut uit Heinkenszand is klaar voor de finishdag. „Ik heb geen centje pijn", meldt hij opgeto gen. „De derde dag is de mooiste route. Ik heb er ondanks de regen van genoten." IN ZEELAND Fiscus controleert op verkoop groen te aan huis. Zeeland reageert mas saal. Praat ook mee op www.pzc.nl, EN VERDER Nee hoor, bolletjestruidrager Pellizot- ti is niet de beste klimmer. Lees waar om op wielerblog www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Maakt u de foto van de maand juli? Upload uw foto op www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - Ziekenhuis Zorgsaam Zeeuws-Vlaand eren doet niet mee aan de landelijke open dag van zie kenhuizen op zaterdag 19 septem ber. De Vereniging van Ziekenhui zen (NVZ) besloot gisteren om de open dag af te gelasten, vanwege de toenemende kans op een griep- pandemie in het najaar. Tijdens de open dag zouden 65 zie kenhuizen in het hele land hun deuren openen. Volgens de NVZ is het in verband met besmettings gevaar onverstandig om veel men sen bij elkaar te brengen in een zie kenhuis. De ziekenhuizen in Goes en Vlissingen hadden al besloten niet mee te doen aan de open dag, vanwege de aankomende fusie. Kom snel want Op=Op bngj pieterse noord, achterweg 58-79A - 4424 EG Wemeldinge tel. 0113 - 621296 Geopend: dinsdag t/m vrijdag van 8.30-12.00 uur en 13.00-17.30 uur (zaterdags 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur) vrijdags koopavond tot 20.00 uur 's maandags gesloten Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Alle aanbiedingen ook te zien op www.pieterse-wonen.nl creativiteit en vindingrijkheid. De kinderen luisteren slechter, ze ga pen, duimen, liggen aan het eind van de dag bijna met hun hoofd op tafel en hebben sneller akkefie tjes met elkaar." In groep 5/6 - normaal een 'perfec te klas' - moest het 'klachtenbu reau', zoals juf Greet het noemt, voortdurend open. Ook hier wa ren alle lesboeken op een gegeven moment wel uitgelezen en werd overgegaan op plan B: tekenen in het park, naar het museum, een waterfeest, buitengym. Alleen bleek het buiten nog warmer dan binnen, dus dat ging niet door. Pien, klagend: „Ik ben nu héél moe. Echt aan vakantie toe." Mirte niet. „Ik vind juist een lang jaar fijn, vanwege die bijzondere dingen, zoals museumbezoek!" Voor wie in groep 7/8 een oudere broer of zus heeft, is het leven nu helemaal zwaar. Erins zus is brug pieper en al twee weken vrij. „Elke dag als ik naar school ga, gaat zij buiten staan en zegt pesterig 'daaaag'!" Sarahs zus draait zich el ke morgen demonstratief en geluk zalig nog eens lekker om in bed. Favoriet gespreksonderwerp dezer dagen: wat gaan we doen, als het eenmaal vakantie is? Lisa: „Lekker naar de stad met mijn vriendin nen!" Noortje: „Heel laat opblij ven!" Lieke en Dieuwertje: „Op va kantie naar Gore Soep, eh, Goris- hoek!" Eva: „Van alles! Slapen!" Jef frey: „Uitrusten en varen met mijn zeilboot." Pelle: „Mijn verjaardag vieren! Ik word morgen elf!" De rest van Nederland is al weer bijna vergeten wat 'school' is. Voor Softe (6) en Merel (5), die in Middelburg het nieuwe MiniMundi verken nen, is het al een week vakantie. Favoriet onderwerp van gesprek: wat gaan we doen als het vakantie is? Maar het stel komt dan ook uit Nij megen, waar vanwege de Vierdaag se alle scholen een week eerder met vakantie mogen. Ze zijn met opa en oma op stap, vanaf de cam ping in Oostkapelle. Ze hebben in zee gezwommen, zijn naar Veere geweest, naar het Russisch Staats circus, naar de markt in Vrouwen polder, en nu klimmen en klaute ren ze in MiniMundi Morgen gaan ze weer naar hun ouders en dan direct door naar Frankrijk, voor nog méér vakantie. Een vakantie die voor de Nijmeeg se scholen een week eerder eindigt dan voor alle andere scholen in de regio zuid, waartoe ook Zeeland behoort. „Want ze zijn vanwege de Vierdaagse ook een week eer der van school gegaan", legt opa uit. Voor de Zeeuwse basisscholen ein digt de grote vakantie op 6 septem ber. Ook het voortgezet onderwijs, waar de vakantie op 18 juli inging, begint dan weer. In Zeeland wonen te wei nig mensen om noodzake lijke basisvoorzieningen overeind te houden. Dat probleem zal zich de komende jaren steeds nadrukkelijker ma nifesteren. De provincie ziet het aankomen en heeft de dis cussie over 'Nieuw Zeeland' ge houden. Ook het onderwijs ziet de bui hangen en krijgt de steun van een taskforce onder leiding van de oud-burgemees ter van Nijmegen, Ed d'Hondt. De laatste basisschool in een kern is lang heilig geweest, maar kan niet meer overal blij ven bestaan. Daarna zijn de scholen voor voortgezet onder wijs aan de beurt en vervolgens de ROC's. Zij hebben de oplos sing niet zeifin de hand en zijn afhankelijk van het leerlingaan bod uit Zeeland. Dat geldt in mindere mate voor de Hoge school Zeeland en de Roosevelt Academy. Waar alle scholen echter baat bij hebben is het leveren van kwaliteit. En dat mogen ze ver volgens niet onder stoelen en banken steken. Dus weg met die traditionele Zeeuwse be scheidenheid. Daarnaast zou het ook wel heel erg helpen als de Haagse politiek eens maat werk levert, dus regels die op de regio's toegesneden zijn. Groep 3/4 van De Klimop in Dreischor: hangen, dweilen en chillen tot het schooljaar eindelijk voorbij is. foto Mechteld Jansen RENESSE - Een 18-jarige Duitser heeft donderdagochtend om acht uur onder invloed van alcohol een ongeluk veroorzaakt. De man reed op de Hogezoom bij Renesse met zijn auto tegen een geparkeerde au to. Hij reed vanuit Renesse rich ting Burgh-Haamstede toen hij, vermoedelijk door te hoge snel heid, de controle over zijn auto verloor. Hij remde krachtig af en botste tegen de achterzijde van een geparkeerde auto. Beide voer tuigen liepen schade op. www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3