3b| Recorddeelname aan Vijf debutanten op WK judo voetbalcaach Eerste zege voor Van Koeveringe Hoogerland sprint naar vierde plaats Anikeev zegt af voor Hiltex Zeeland Open Provoost gedeeld koploper in Den Haag - MEEST CELEZEN 1. Millimeterspurt tijdens straten- loop in Burgh 2. Contador blundert met aanval 3. Eerbetoon Bert van Gils TOURSPEL Kijk voor de uitslagen van het Tour- spel van de PZC op www.pzc.nl/tourmanager STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MAIDEGEM George van Koeveringe uit Kapelle heeft woensdag zijn eerste over winning bij de nieuwelingen be haald. In een levendige koers over 6o kilometer in Maldegem plaatste de renner van Middelkamp vijf ron des voor het einde een beslissende demarrage. Hij finishte uiteindelijk met vijftien seconden voorsprong op de nummer twee. Ploeggenoot Peter Blok (Yerseke) werd zevende. vrijdag 24 juli 2009 NINOVE Johnny Hoogerland belandde giste ren tijdens de Beeckman-De Ca- luwékoers in het Belgische Ninove net naast het podium. De inwoner van Yerseke werd vierde. Kenny de Haas won de massasprint, voor Ste fan van Dijk, Dennis Flahaut en Va- cansoleil-renner Hoogerland. De uit Sluiskil afkomstige Sander Stie- gelis kwam na 169 kilometer koers als 36e over de finish. Q zie ook www.pzc.nl/blog/tourdezelande GOES De Oekraïense dammer Yuri Ani keev heeft zich teruggetrokken voor het Hiltex Zeeland Open, dat van 3 tot en met 8 augustus in Goes gehouden wordt. Hij zou ook in China in actie moeten komen, liet hij organisator Aart Walraven weten. De Litouwer Aleksej Domchev is meteen als zijn vervanger aangewe zen. Hij was namelijk de speler met de hoogste ranking in de open groep. DEN HAAG Bennie Provoost is bezig aan een uitstekend optreden in het DNC Open, een sterk bezet internatio naal damtoernooi in Den Haag. Met nog twee ronden voor de boeg maakt de Amsterdammer met Aag- tekerkse roots deel uit van een kop groep van acht man. Met onder an deren Alexander Schwarzman en Kees Thijssen heeft hij elf punten gepakt in zeven partijen. ZEEUWS K OENSCHAP Zweistra en Weijermans kanshebsters in de Met driehonderd van de vier honderd combinaties is de dres- suurtak morgen sterk vertegen woordigd op het Zeeuws kam pioenschap hippische sport in Nisse. De verwachting is dat zij op hoog niveau zullen preste ren. door Lucien Roelandt NISSE - Het concours van de Paarde bloem geldt morgen als het Zeeuws kampioenschap. Ruim vierhonderd combinaties binden bij de familie Huige in Nisse in de diverse disciplines de strijd met el kaar aan, met als inzet de titel en het daaraan verbonden startbewijs voor de Hippiade in Ermelo. Het aantal dressuurruiters in Zee land stijgt explosief Met dik drie honderd combinaties - een record in de geschiedenis van de Zeeuwse hippische sport - vormen zij dan ook het merendeel van de combi naties. Dat het niveau eveneens ex plosief is gestegen, blijkt wel uit het aantal deelnemers in de klasse Zwaar: vijftig! Eén van hen is Thamar Zweistra, die afzag van deelname aan het NK zware tour om aan de provin ciale titelstrijd te kunnen deelne men. Hieruit blijkt dat het ZK bij de ruiters hoog in het vaandel staat. Met Miranda Weijermans, ook een amazone die nationaal haar sporen heeft verdiend, be hoort Zweistra tot de favorieten op het hoogste niveau, klasse Z2. „Het is goed dat die combinaties mee doen", zegt Lieveke Goossen, een gerenommeerd jurylid uit Koe wacht. „De bedoeling is toch dat de besten naar de Hippiade gaan. Bovendien kan de rest zich aan hen optrekken." Goossen durft geen favorieten aan te wijzen. „In elke klasse aan de top is het krachtverschil gering. De vorm van de dag speelt dikwijls een rol", stelt ze. Weijermans is het met Goossen eens. „Met Ultano in Z2 en Zidane in Mi heb ik een paarden waarmee ik zeker een kans maak. Aan de Miranda Weijermans hoopt dat haar trainingen bij Tineke Bartels effect TENNIS Hamburg. Mannen. Derde ronde: Mathieu (Fra/13) - Brands (Dui) 7-5 7-5, Davidenko (Rus/2) - Chardy (Fra/15) 6-3 6-3, Cuevas (Uru) - Kohlschreiber (Dui/8) 6-4 7-6 (8), Almagro (Spa/14) - Söderling (Zwe/3) 7-5 6-3. Indianapolis. Mannen. Eerste ronde: Daniel (Bra) - Dent (VSt) 6-2 6-4. Bad Castein. Vrouwen. Tweede ronde: Petkovic (Dui) - Benesova (Tsj/4) 6-1 opgave, Olaru (Roe) - Bammer (Oos/3) 4-6 6-2 6-1, Strycova (Tsj) - Llagos- tera (Spa) 6-0 6-3. Portoroz. Vrouwen. Tweede ronde: Brianti (Ita) - Govortsova (WRu) 6-4 6-1, Pin (Fra) - Kvitova (Tsj/8) 6-4 6-4, Errani (lta/5) - Zakopalova (Tsj) 6-1 6-1. WATERPOLO Rome. WK, vrouwen. Groep D: Nederland - Duitsland 8-6 (4-0 0-1 3-3 1 -2), Spanje - Brazilië 12-6. Eindstand: 1. Spanje 3-5, 2. Nederland 3-5, 3. Duitsland 3-1, 4. Brazilië 3-1. Bijzonderheid: Spanje naar kwartfinale, Nederland naar tussen- ronde. ZWEMMEN Schoonspringen Rome. WK. Mannen, 3 meterplank: 1. He Chong (Chn) 505,20, 2. Dumais (VSt) 498,40, 3. Despatie (Can) 490,30, 4. Zhang Xinhua (Chn) 487,75, 5. Castro (Bra) 466,90, 6. Castillo (Mex) 459,90' uitgeschakeld in kwalificatie: 24. De Meijer 371,95, 46. De Bruijn 292,05. Doe mee: van het J3Br Weet jij het beter dan alle coaches van de Eredivisie bij elkaar? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel Voetbalcoach van het Jaar. Schrijf in vóór vrijdag 31 juli 20.15 uur en stel je eigen team samen. Op www.pzc.nl/voetbalcoach vind je alle spelregels en voorwaarden. ROTTERDAM - Bondscoach Maarten Arens heeft Aziz Mesaoudi opge nomen in de Nederlandse selectie voor het wereldkampioenschap ju do in Rotterdam. Hij vervangt in de klasse onder 66 kilogram Bryan van Dijk, die vorige maand op nieuw last van een schouderblessu re kreeg. Mesaoudi is één van de vijf debu tanten in de Nederlandse selectie voor de WK, die van 26 augustus tot 30 augustus op het programma staan. Marvin de la Croes neemt in de klasse onder 90 kilogram de plaats in van Mark Huizinga, die net als zwaargewicht-Dennis van der Geest afscheid van de judo- sport heeft genomen. Grim Vuijs- ters vertegenwoordigt Nederland in de zwaarste gewichtsklasse. De Brabander is echter vorige week door zijn knie gegaan. „Hij wordt nader onderzocht", weet bonds coach Arens, die zijn judoka's uit voorzorg niet aan de Duitse Open in Sindelfingen laat deelnemen. „We beleggen alleen nog maar een laatste trainingskamp." Bij de vrouwen debuteren lichtge wicht Birgit Ente en Kitty Bravik in de klasse tot 52 kilo. Bondcoach Marjolein van Unen is positief over het tweetal „Het zijn jeugdige talentvolle judoka's. Kitty is dit jaar echt doorgebroken en Birgit moet de kans krijgen. Ente komt komend weekeinde samen met De borah Gravenstijn, Marhinde Ver kerk en Carola Uilenhoed uit op de Duitse Open." De Nederlandse ploeg telt drie voormalig wereldkampioenen. Guillaume Elmont en Edith Bosch wonnen in 2005 het WK in Cairo. Ruben Houkes is titelhouder na zijn toernooizege in Rio de Janei ro. Ook Deborah Gravenstijn (zil ver WK 2001, brons WK 2003), Eli sabeth Willeboordse (brons WK 2007) en Carola Uilenhoed (brons WK 2007) wonnen al een medail le op de WK. De judobond verwacht gedurende vijf wedstrijddagen ongeveer 25.000 bezoekers in Sportpaleis Ahoy. De Nederlandse WK-selectie. Man nen tot 60 kilo: Ruben Houkes, tot 66 kilo: Aziz Mesaoudi, tot 73 kilo: Dex El mont, tot 81 kilo: Guillaume Elmont, tot 90 kilo: Marvin de la Croes, tot 100 kilo: Henk Grol, boven 100 kilo: Grim Vuijsters. Vrouwen tot 48 kilo: Birgit En te, tot 52 kilo: Kitty Bravik, tot 57 kilo: Deborah Gravenstijn, tot 63 kilo: Elisa beth Willeboordse, tot 70 kilo: Edith Bosch, tot 78 kilo: Marhinde Verkerk, boven 78 kilo: Carola Uilenhoed. Elisabeth Willeboordse (tweede van rechts, met bronzen medaille in Rio de Janeiro) doet in Rotterdam mee aan haar derde WK. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38