Zeeland Vlissingse lastpakken' aangepakt PZCI21 Profijt Meubel Middelburg WALCHEREN Jl 4 '«ifwiiJvflÈ HRk f j Ha 25 j JH f mBjj 25 Burgemeester Dijkstra merkt dat samenscholingsverbod in delen van de stad effect begint te hebben Nieuw zorgloket almanak inVlissingen Plankgas Dubbel feest bij Di-vers Als moderne pelgrims te voet naar Rome ■P' - w -yjiB Orgelkas moet weg uit Koorkerk in Middelburg Vrijdag 24 juli 2009Tip? walcheren@pzc.nl Door repressief optreden in de Vlissingse Hercules Sehgerslaan en omgeving proberen politie, Openbaar Ministerie en gemeen te de rust te laten terugkeren. Burgemeester Wim Dijkstra: „Het is nu nodig om ze naar bin nen te trekken." door Emile Calon VLISSINGEN - 'Lastpakken' uit de Vlissingse Hercules Segherslaan en omgeving worden zoveel als moge lijk opgepakt en zo lang als moge lijk vastgehouden. Met die maatre gel proberen politie en justitie de overlast en de spanningen in die buurt te bestrijden, zegt burge meester Wim Dijkstra. Momenteel is repressief optreden noodzakelijk, stelt officier van justi tie Esther Bethlehem. Dijkstra: „De overlast moet stoppen. Moet weg." Volgens hem is het beleid ge richt tegen mensen die overlast veroorzaken of verdacht worden van crimineel gedrag. „Het is no dig hen naar binnen te trekken." De overlast in die buurt wordt vol gens hem veroorzaakt door kleine groepjes lastpakken. „Die verpes ten het voor anderen." Een van hen zit nu vast omdat de politie het sterke vermoeden heeft dat hij betrokken was bij de dood van een veertigjarige Vlissinger. Die man werd vorige week donderdag zwaargewond aangetroffen op de hoek van de President Roosevelt- laan en de Bloemenlaan en over leed later in het ziekenhuis. Het OM onderzoekt de zaak nog, maar gaat vooralsnog uit van doodslag. Twee weken geleden vaardigde de burgemeester een samenscholings verbod uit voor de hele wijk Bos- senburgh, de Scheldestraat en om geving en het gebied rondom de Hercules Segherslaan. Dijkstra heeft het vermoeden dat nu al een positief effect is te merken in Bos- senburgh en de Scheldestraat. De maatregel is voor Bossenburgh genomen omdat daar een zevental families voor zeer veel overlast zorgt De burgemeester heeft sa men met vertegenwoordigers van politie en woningbouwvereniging enkele families bezocht en hen la ten weten dat ze uit hun wonin gen gezet worden als de overlast niet stopt. Oök over de Scheldestraat is hij po sitief gestemd. Het weer prettig leefbaar maken van de Hercules Segherslaan ziet hij dan ook als de grootste uitdaging. Relaxfauteuil Blandy Uitgevoerd in lederlook. Verkrijgbaar in diverse kleuren en uitvoeringen. Afm.: (bxhxd) 92x102x72cm. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - In het centrum van Vlissingen is gisteren een nieuw zorgloket geopend. In woonzorg centrum De Schutterij (ingang in de Spuistraat) is door l'Escaut en Stichting Werkt voor Ouderen een loket gemaakt waar iedereen te recht kan met vragen over zorg, welzijn en wonen. Ook is er een nieuwe recreatieruimte gemaakt waar lunches worden geserveerd en activiteiten plaatsvinden voor mensen die in De Schutterij wo nen en voor anderen. Ze kan zo beeldend vertellen, die Schou- wen-Duivelandse vrouw van zestig jaar en nog wat. Zo noemt ze de markiezen aan haar huis bijvoorbeeld zonneflapjes die bij mooi weer naar beneden moeten, is een kopje koffie bij haar een bakje bruine motivatie en heeft een van boven ruim bemeten seksegenote volgens haar flinke kommetjes op de kast'. Toen haar zoon laatst zijn nieuwe auto kwam showen, nam ze maar al te graag plaats in de passagiersstoel voor een rit je langs de Schouwse dreven. Stevig in de gordels en de haren wapperend in de wind stoven moeder en zoon over de ver laten landweggetjes. Als er werd terug geschakeld produceerde de Duitse cabrio let iets wat nog het meest leek op een droge hoest. Ze had het dan ook gewel dig gevonden, sprak ze na afloop terwijl ze een borstel door heur haar haalde. „Het ging hard. Die bomen langs de weg. Dat waren geen bomen meer. Dat was gewoon één plank." ■Sü MIDDELBURG - Dubbel feest gistermiddag geopend én voor hen lagen verschillende vak- het ROC zijn erg tevreden over de resultaten paal. Sommigen pinkten dan ook een traantje voor de cliënten van Arduin die een hore- certificaten klaar. Di vers is een restaurant die hun pupillen de afgelopen maanden in het weg toen ze het certificaat echt in handen ca-opleiding volgen. Hun restaurant Di-vers waar in samenwerking met het ROC vakoplei- restaurant hebben geboekt. Het behalen van mochten nemen. aan de Vlasmarkt in Middelburg werd officieel dingen worden gegeven. De leermeesters van de certificaten is voor de leerlingen een mijl- foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23