Bouwen naar wens burgers Druk op ex-partner om alimentatie te betalen PZC 31 Onderzoek adviseert om particulieren zelf te laten beslissen hoe ze willen wonen 'Randstadregels onderwijs werken in Zeeland niet' Jackpot valt gegarandeerd! en verder Hoog bezoek voor Burgh-Haamstede Bomaanslag Jakarta dreunt na in Oosterland Sr S Contador stelt eindzege veilig in tijdrit VRIJDAG 24 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 172 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Burgers moeten meer dan nu zelf kunnen bepalen hoe hun woningen er uit gaan zien. De rol van overheid, gemeenten en projectontwikkelaars moet klei ner worden. Dat adviseert onder zoek dat overheden en markt partijen hebben laten verrichten. door Gert van Harskamp DEN HAAG - Burgers moeten veel meer dan nu is toegestaan, zelf kunnen bepalen hoe hun wonin gen er uit gaan zien. De rol van het Rijk, gemeenten en projectont wikkelaars moet worden vermin derd. Dat staat in het onderzoek NederLandBovenWater, dat in sep tember wordt aangeboden aan mi nister Jacqueline Cramer (Vrom). Aan het onderzoek, betaald door overheden en marktpartijen, is zes jaar gewerkt. Om tot een advies te komen hebben de onderzoekers met alle partijen op de woning markt gesproken, van wetenschap pers tot projectontwikkelaars en van burgemeesters tot bewoners. Daarnaast zijn grote bouwprojec ten vanaf begin Vorige eeuw onder de loep genomen. Eén van de conclusies van de on derzoekers is dat sinds de Tweede Wereldoorlog wel véél woningen zijn gebouwd, maar dat die nauwe lijks voldoen aan de wensen van de bewoners. Het onderzoek wijst naar de bouw in de jaren dertig van de vorige eeuw. In die (cri sisjaren mochten bewoners in goed overleg met de architect zelf bepalen hoe zij wilden wonen. Dat heeft geleid tot huizen en wij ken die nu nog steeds erg in trek zijn. Volgens de onderzoekers moe- ten de gemeenten wel kaders vast stellen, zoals de hoogte van de be bouwing, de mate van groenvoor ziening en voor welke inkomens groepen gebouwd moet worden. Bij de inrichting van de wijk en de bouw van de woningen moet voor al worden voldaan aan de eisen van de kopers en huurders. Het rapport beschrijft; verder dat het Rijk te veel regels oplegt aan de woningbouw en dat de gemeen ten financieel te afhankelijk zijn de uitgifte van bouwgrond, pagina 7: achterstandswijk met inspraak bewoners herbouwd 18e Etappe 1. Contador (Spa) 2. Cancellara (Zwi) 3. Ignatiev (Rus) 17. Clement Algemeen klassement 1. Contador (Spa) 2. A. Schleck (Lux) 3. Armstrong (Usa) 56. Ten Dam 48.30 +0.03 +0.15 +1.37 73.15.39 +4.11 +5.25 +1.07.26 zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina 31,34 en 35 BURGH-HAAMSTEDE - Giraffe Kenay loopt los rond op het terrein van Circus Belly Wien in Burgh-Haamstede. Het circus, onder leiding van de familie Roman Zinnecker, noemt zichzelf het dierenrijkste circus van Nederland. Tijdens de twee uur durende show komen zes gitzwarte Frie se paarden, tijgers, kamelen, Indische olifanten, apen en honden in de ring. Maar de ster is natuur lijk Kenay, de enige circusgiraffe van Europa. Bel ly Wien staat nog tot en met zondag in Trekking 10 augustus Staatsloterij DEN HAAG - Mensen die weigeren alimentatie te betalen voor hun ex-partner, krijgen vanaf 1 augus tus het Landelijk Bureau Inning Onderhoudsbijdragen (LBIO) ach ter hun broek aan. Dit bureau int al bijdragen voor kinderen en gaat dit nu ook doen voor een partner na een echtscheiding of ontbin ding van een partnerschap. In augustus treedt een wet hier- MIDDELBURG - De regels en voor schriften die misschien prima wer ken in de Randstad gaan niet op in rurale provincies zoals Zeeland. Dat is iets waar de nieuwe task- force, die zich richt op de toe komst van het Zeeuwse onder wijs, naar zou moeten kijken. Die boodschap krijgt de voorzitter van de taskforce, Ed d'Hondt, mee van hetZeeuwse onderwijsveld, pagina 3: commentaar pagina 27; tips en trucs voor toe komst onderwijs Burgh-Haamstede. Er is elke avond een voorstel ling om 20.00 uur en in het weekeinde zijn er ma tinees (zaterdag om 16.00 en zondag om 14.00 uur). foto Ronald den Dekker Zonder regels wordt het een rommeltje in de woningbouw reageer op www.pzc.nl reacties: 455 Ookthuisverkopers moeten belasting betalen eens 48% Bheen^i 52% Zeeland: 2 en 3; 21 t/m 27; Binnenland 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12 Meningen: 13; Auto: 15 en 17; Weer: 18 Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 31 t/m 37 Televisie: 38 en 39; Bijlage: Zomerkrant. over in werking van de ministers Emst Hirsch Ballin (Justitie) en André Rouvoet (Jeugd en Gezin), meldde Justitie gisteren. Daarnaast kan het bureau via het kind de koppeling maken naar een ex-partner die eventueel ook recht heeft op alimentatie, maar geen geld ontvangt. Het bureau heeft onder meer de bevoegdheid om beslag op het salaris te leggen. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 11688 555530" Dansen, dreunen en doorgaan Dierenleed in de vakantie Cruisen door de Zak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1