meningen 113 brieven Mededelingen van het waterschap vrijdag 24 juli 2009 Repetitie voor Ubuntu aan het Goese Meer. Brieven richten aan: Redactie BN De Stem O.v.v. Lezersbrieven Herengracht 7 4530 AC Terneuzen redactie.terneuzen@bndestem.nl Brieven max. 150 woorden De dikbillen Toen ik de afbeelding zag van die dikbilkoeien op de veemarkt in Oostburg dacht ik hoe ver zijn wij als mensen al gezonken. Vooral ze ker wanneer ik dan de lovende woorden lees over de prachtige die ren. Voor mij zijn het afzichtelijke monsters geworden die ver afstaan van onze prachtig Hollandse rund vee. Ik wil wel opmerken dat ik wel weet dat de eigenaars deze dieren met veel liefde verzorgen. Dus mijn kritiek gaat niet naar de de ei genaars die ongetwijfeld met veel liefde voor hun dieren verzorgen. Maar ik vind het heel erg dat voor een iets malser stukje vlees en na tuurlijk wat meer kilo's zulke on- ogelijke gedrochten zijn geschapen die volgens mij ook nog moelijk op hun poten staan. Dus mijn kritiek is voor diegenen die door onderzoek en kruising zul ke onoogelijk rund vee op de we reld hebben geplaatst. Leendert Fremouw Duindoornstraat 14, Cadzand WiFi WiFi op campings (dinsdag 21 juli). Je zult toch maar op de cam ping zitten in Zeeland. Rust en ruimte. En WiFi op de vakantie- plek. Het kan zijn dat sommige campinggasten hierdoor minder goed slapen, hoofdpijn krijgen of duizelig worden. In Frankrijk hebben ze niet zulke goede ervaring met WiFi hotspots. Er zijn al diverse scholen en biblio theken gestopt met WiFi na mel ding van gezondheidsklachten. Ge zien de jongstleden oproep van de Europese Commissie om de hoe veelheid van dit soort straling dras tisch te beperken lijkt het dan ook verstandig dat de campings, hotels, VW's en jachthavens zich beper ken tot het aanbieden van bedraad internet. Dit is de enige manier om anderen niet (onvrijwillig) bloot te stellen aan risicovolle stra ling. De grondwet zegt hierover: 'Ieder heeft, behoudens bij of krachtens de wet te stellen beperkingen, recht op onaantastbaarheid van zijn lichaam' (art 11). Daarom geldt ons devies: 'gin straeling te vee ee'. Dieneke Parlevliet Schuttershofstraat 5, Zierikzee Islam 2 De heer De Beyer (krant, 22 juli) ziet zich genoodzaakt mensen die islamistisch zijn uit te sluiten van inburgering in de Nederlandse ge meenschap. Door deze verdeling in moslims en niet-moslims wor den er twee groepen gecreëerd die tegenover elkaar komen te staan. En onverenigbaar zouden zijn vol gens deze briefschrijver. Hij ver geet dat in iedere godsdienst vor men van niet acceptabel extremis me aanwezig zijn. Deze kunnen binnen het strafrecht aangepakt worden. Het is beter om te denken vanuit de éénheidsgedachte in plaats van mensen in hokjes te duwen, hier door krijg je strijd, intolerantie en uitsluiting met discriminatie. Deel je een schoolklas met kinderen in twee groepen in, dan ontstaat in een mum van tijd onderlinge com petitie, strijd, pesterijen, afgunst en zelfs haat. Zaken die daarvoor niet aan de orde waren. Waar deze kinderen eerst gezellig met elkaar speelden, kunnen zij ineens dat niet meer, alleen nog met de kinde ren die horen bij hun groep. Dit is geen prettig toekomstbeeld. Per soonlijk vind ik het beter te den ken vanuit de gedachte dat wij allen één zijn. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Prijskaartje Heeft Wilders al een kosten-baten- analyse op zichzelf losgelaten? Mil joenen kost zijn beveiliging en wat levert hij op Haat. Lekkere jon gen die Wilders. Rampzalig dat zo'n figuur in ons parlement zit. Helaas is Louis de Wijze onlangs overleden. Hij had deze Wilders kunnen vertellen wat dit gedach- tengoed teweeg kan brengen. Wil ders was zeker ziek toen ze geschie denisles hadden op schoolHet prijskaartje voor Wilders is in ie der geval véél te hoog. B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Verkoop aan huis Waarin een klein land groot kan zijn. De jacht van de Belasting dienst op de huisverkoop van eie ren, kersen en pruimen van de vro lijke, de natuur liefhebbende hob byist. Ga er maar aan staan. Boek houding: productie 15 eieren, eigen gebruik 5 eieren, vrije verkoop 10 stuks a 0,125 eurocent. Het betreft week 30 van 2009. Kamervragen van de Partij voor de Dieren: waar om jaagt de belastingsinspecteur op kippen? Gerollebol in de Twee de kamer. Staatssecretaris op het matje. Kosten Kamerdebat? Laten we onze oprechte aandacht besteden aan veiligheid (tekort aan politiemensen, werkdruk), zorg (verschraling, werkdruk), onder wijs (kwaliteit, werkdruk). Daar worden mensen op de werkvloer de dupe van de jacht van een rede lijk aantal leden van colleges of ra den van bestuur op het grote sala ris (publiek geld) als gevolg van marktwerking, liberalisering enzo voort. Hetzelfde bij woningcoöperaties. Evenzo de gniffelende superpresen tatoren van radio en tv. Politiek en Belastingdienst: durf te jagen op foto Ronald den Dekker groot wild en laat het kleine met rust. Henk van Gilst Grote Sternstraat 8, Middelburg Verkoop aan huis 2 De Zak van Zuid-Beveland is een prettig vakantieland; kleinschalig, goed verzorgd boerenland, met veel details. Het geheel wordt verle vendigd door huisverkoop: hier een tafel met een paar potjes jam of honing, daar een kist met eie ren, courgettes of bloemen. Alles wat teveel is in en om huis wordt verkocht voor een klein prijsje. Men heeft vertrouwen in de eerlijk heid van de toerist/passant, want afrekenen gaat zomaar in een doos je met wat wisselgeld. Als je wordt opgemerkt volgt een gezellig praat je over de streek. Deze kleinschali ge verkoop wordt nu bedreigd door de fiscus; er zijn al diverse ver kopers die een formulier gekregen hebben waarop zij inkomsten uit deze verkoop moeten opgeven. Bij navraag blijkt het om een bedrag te gaan dat meestal de €200 per sei zoen niet overstijgt. WAO'ers, AOW'ers, ze mogen wat bijverdie nen. Waarom worden deze duurza me initiatieven, aantrekkelijk voor toeristen, dan afgestraft? Joke Smallegange Zuidweg 3, Nisse Kleine kernen De provincie wil kleine scholen in de dorpen sluiten met als reden kwaliteitsverbetering. Dit is natuur lijk een klap in het gezicht van de hardwerkende onderwijsmensen die bereiken dat hun leerlingen in het voortgezet onderwijs zelfstan diger en zelfbewuster presteren dan leerlingen die uit grote scho len komen. Kwaliteit wordt niet be paald door de omvang van de school, maar door de mensen die er werken. De werkelijke reden is een ordinaire bezuiniging. We heb ben het op Schouwen meege maakt in diverse kleine dorpen. Aan de ene kant praat men al de cennia lang over leefbaarheid in kleine kernen. En nu maakt de pro vincie plannen bekend om het hart van die kleine kernen te slo pen: de school. De school is het bindmiddel dat de leefbaarheid in de dorpen in stand houdt. In Serooskerke Schouwen is al jaren de school gesloten. Daar zijn veel vrijwilligers het hele jaar in touw om van alles organiseren om het le ven leefbaar te houden. De provin cie huilt krokodillentranen. Zij ver moordt bewust de leefbaarheid door het hart van het dorpsleven te sluiten. Ruud de Groot (vz dorpsraad) Dorpsweg 11Serooskerke (S) Ubuntu Met enorme bewondering heb ook ik de voorstelling van Ubuntu mo gen aanschouwen. Velen met mij (krant 20 juli). Wij mogen trots zijn op allen die hieraan heben meegewerkt, voor en achter de cou lissen. Op dagen dat er twee voor stellingen zijn geweest was het voor een ieder een enorme opgave. Ik weet van de medeorganisatoren van onze gemeente Goes dat de voorbereiding enorm veel tijd in beslag heeft genomen. Afgelopen zondag in de RK kerk in Goes, de mis van 10.30 uur, daar stond hij weer; als koorknaap van de Zeeuw se koorschool, Boudewijn Boon man. Zaterdag twee voorstellingen gehad in de rol van Diamant (kind soldaat) en weer fris om de prachit- ge Messe in C van Anton Bruckner te zingen. Henk Pagie Reaganlaan 29, Goes Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Lozingsvergunningen Ontwerplozingsvergunning voor de aanleg van een fietstunnel in Middelburg Op 20 juli 2009 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van bemalingswater op oppervlaktewater dat in beheer is van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Het bemalings water is afkomstig van de aanleg van een fietstunnel onder de Golsteinseweg/Brigdamseweg t.b.v. de aanleg van de N57 te Middelburg. Ontwerpbesluit wijziging lozingsvergunning van Pluscoat B.V. in 's-Gravenpolder Op 20 juli 2009 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Pluscoat B.V., gevestigd aan de Rangeerstraat 2 in 's-Gravenpolder. Wij zijn van plan de vergunning onder het stellen van voorschriften ambtshalve te wijzigen. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen vanaf 27 juli tot en met 7 september 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur; bij de afdeling Post- en Archiefzaken van de gemeente Borsele, Stenevate 10 in Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Bezwaar Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerplozingsvergunning en de wijziging op het ontwerpbesluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Melding Wvo inzake Eastman Chemical Middelburg B.V Van Eastman Chemical Middelburg B.V. ontvingen wij op 16 juni 2009 een verzoek tot wijziging van de inrichting ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer en artikel 7, vierde lid Wet verontreiniging oppervlaktewateren. Het verzoek betreft het wijzigen van de wijze van bemonstering van de lozing van hemelwater. Deze melding is door het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden geaccepteerd op 20 juli 2009 onder nummer 2009008193. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW in Middelburg. Indien een bezwaarschrift is ingediend is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijke verzoek dient te worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA, Middelburg. Middelburg, 24 juli 2009 Soms onzichtbaar;®. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13