thuis in Griekenland 37 Wesley van Noord verder in Sas van Gent Tim Pleijte wint spurt in Burgh-Haamstede met neuslengte verschil en echtgenote verruilden streek voor favoriete bestemming Paspoort Kevin van Houdt pakt overwinning in Axel A-jeugd Ajax en Zulte Waregem in Breskens Giampaolo Caruso leidt in Brixia Tour Succes Lindsay Wyatt op World Games Van 't Westende snel klaar in Tampere Marleen Veldhuis kiest voor Jaked donderdag 23 juli 2009 Rita en Jo d'Hooghe genieten van hun nieuwe leven in Griekenland. Aan zijn favoriete sport biljarten komt Jo (in zet) in competitieverband niet meer toe. foto Joop van den Oudenhoven gen). Meestal komen ze dan juist niet." Op een andere wijze ver maakt D'Hooge zich wel met voet bal. „Elke zaterdag kijken we met een stuk of vier Engelsen naar wedstrijden uit de Premier Leaque op een groot scherm in het dorps café. Het andere voetbal en wiel rennen volg ik ook trouw via Stu dio Sport en Eurosport." Ondanks de taalproblemen zijn de D'Hooghes, naar eigen zeggen, na vijf jaar verblijf in Methoni aardig ingeburgerd en hebben zijn hun droom waargemaakt. Jo d'Hooghe (59) werd geboren in Prosperpolder. Hij is 37 jaar ge huwd met Rita van Bellen (57) uit Groenendijk. Zij woonden dertig jaar in Kloosterzande. Vanaf zijn zestiende voetbalde Jo bij FC Doel, daarna van zijn 21e tot zijn 32e in Hontenisse 1. Belangrij ke biljartprestaties: 1982: districts kampioen eerste klasse libre en tweede op het NK, 1984: districts- en gewestelijk kampioen bandsto ten, 1986: titels bandstoten, drie banden en libre in het district, 1987: Invitatietoernooi Groot Ter- neuzen, daarna grossier in titels met als hoogtepunten de tweede plek op het NK driebanden hoofd klasse en de vierde plek op het NK teams met Jo Boogaert, Karei van Melen en Jan Baart. STRATENLOOP 'Weer wat geleerd in Burgh-Haamste- de'. Lees erover op het Kustmara- thonweblog op www.pzc.nl EN VERDER Ritten, ploegen, uitslagen... Volg de Tour de France op de voet via www.pzc.nl/tourdefrance STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/ SAS VAN GENT - Op het Cargill 2009 tennistoernooi in Sas van Gent klopte op het 4-schema de als tweede geplaatste Wesley van Noord van het Aardenburgse SJEF met twee keer 6-2 de jeugdige Ter- neuzenaar Devon Houg. De uit Cadzand afkomstige en thans in de kanaalzone woonachtige Van Noord treft zaterdag in de halve fi nale lokale favoriet Paul Cort- vriendt. Die had in de openings ronde alleen in de eerste set wat te stellen met Henri Zegers van TV Sluiskil: 6-4 6-1. Op het 5-tableau won Marnix Ivens met regelmatige cijfers van Robin Nagelkerke: 6-3 6-2. De Hul stenaar, bezig aan een sterk sei zoen, staat daardoor in de finale. In de 6-categorie verraste Mare van Overdulve van TV Axel in drie sets lijstaanvoerder Bas Dingen- outs van TC Animo in drie sets: 6-2 3-6 6-4. Van Overdulve was vaster dan de soms forcerende Ter- neuzenaar. Geert-Jan de Smet, klopte met moeite de jeugdige Tvvan Hamelink: 4-6 6-4 6-1. Han Matthijssen bereikte de kwartfina le na een forse zege op de als vier de geplaatste Ko Neels. De gerouti neerde Sluiskillenaar zorgde er uit eindelijk voor, met dank aan zijn sterke forehand, dat twee keer 6-1 op de bordjes verscheen. AXEL Motorcrosser Kevin van Houdt heeft in Axel een overtuigende ze ge geboekt in een wedstrijd van de Belgische bond BMB. De 18-jarige Terneuzenaar won in de klasse MX2 voor junioren de eerste en tweede manche. De wedstrijd werd verreden op de Belgische nationale feestdag. Van Houdt staat tweede in het tussen- klassement. BRESKENS Ajax Ai belegt van 28 tot en met 31 juli een trainingskamp op sport park Baersande in Breskens. De trainingstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Ajax Ai speelt er ook twee keer vriendschappelijk, op 28 juli tegen de organiserende vereni ging Breskens en op 31 juli tegen de A-jeugd van Zulte Waregem. De aanvang is telkens om 19.30 uur. MEZZANE Giampaolo Caruso heeft de leider strui veroverd in de negende editie van de Brixia Tour. De Italiaanse wielrenner greep de macht in het tweede deel van de eerste etappe, met als slot de klim naar Mezzane di Villanuova sul Clisi. Daar liet hij zijn landgenoten Francesco Falli en Luca Solari in de slotfase achter. Het verschil was respectievelijk 8 en 11 seconden. KAOHSIUNG Net als in 2005 heeft jiujitsuka Lindsay Wyatt een medaille gepakt op de World Games. De 33-jarige Goese was gisteren in het Taiwane se Kaohsiung goed voor zilver. Vier jaar geleden veroverde ze in Duis burg brons. Wyatt moest gisteren drie keer in actie komen in de matig bezette klasse -70 kilo, waarin ze ook al twee keer wereldkampioen werd. TAMPERE Het sportieve element van het Eu ropees Jeugd Olympisch Festival in het Finse Tampere is voor judoka Tess van 't Westende (16) van korte duur geweest. De Vlissingse, die uitkomt in de klasse -57 kilo, ver loor gisteren in haar eerste partij van de Italiaanse Marie Noelle Ka- mano. Omdat die in de ronde daar na ook onderuit ging, kreeg de Wal- cherse geen herkansing. ROME Marleen Veldhuis zwemt komende week tijdens de wereldkampioen schappen in Rome in een snel bad pak van Italiaanse makelij, de Ja- kedoi. In die outfit van polyuret- haan verbeterde ze eerder dit jaar in Amsterdam het wereldrecord op de 50 meter vlinderslag. Femke Heemskerk vertrouwt daar op de LZR Racer van huisleveran cier Speedo van zwembond KNZB. door Koen de Vries BURGH HAAMSTEDE - Wim Schot heeft nog geen enkele van de 26 stratenlopen van Burgh-Haamste de gemist. Die van gisteren was veruit de spannendst, wist het ju rylid uit Zierikzee zeker. Colle ga-jurylid Hennie de Jonge was het er roerend mee eens. Na 10,25 kilometer hardlopen stormden Vlissinger Tim Pleijte en Wim Padmos uit Rockanje zij aan zij op de finish af op de ring van Burgh. Bijna gelijktijdig overschre den ze het dunne streepje in de smalle fuik bij tijdwaarnemer Sjaak Sinke. Menigeen twijfelde over de uitslag, maar niet Wim Schot. Hennie de Jónge stond bijna op de streep en had geen twijfels. Ze had duidelijk gezien dat de borst van Pleijte het eerst over de streep kwam. Wim Schot, het door de wol geverfde jurylid (hij is onder meer wedstrijdleider van de marathon van Rotterdam) bevestigde die lezing: „Het gaat om enig deel van de romp", licht te hij toe. „Zij stond op de goede plaats om dat te zien." Pleijte sloot zich aan bij die uitleg. „Eigenlijk was ik een beetje verrast dat Padmos nog bijna langszij kwam. Ik had de laatste ronde al leen het kopwerk gedaan en niet verwacht dat hij nog zou sprinten. Maar toen hij bijna langszij was, heb ik mijn borst naar voren ge worpen. Dat was beslissend." Padmos was er niet zo zeker van, maar legde zich neer bij het jurybe- sluit. „Ze zullen wel gelijk heb ben." De bloemenkweker uit Roc kanje staat er om bekend dat hij weinig uitschieters naar boven of beneden heeft, maar gisteren kwam hij in Burgh-Haamstede wel erg sterk voor de dag. „We hebben echt heel sterk gelopen", wist hij met een blik op zijn horlo- 9» ge. „32.34 over 10,25 kilometer, dat betekent dat we op de tien kilome ter ruim onder de 32 minuten zit ten." Met de zege verzekerde Pleij te zich van de eindzege in het stra- tenloopcircuit. Achter het tweetal werd Fouad Fertoute uit Oud-Be- ijerland derde, net voor Sébastièn Schletterer. De 36-jarige Middel burger beschouwde de stratenloop als een training. Komend weekein de doet hij in Brasschaat een aan val op het stokoude Zeeuws record op de 1500 meter (3.43.6, gevestigd door Henk Lindner in 1979). Een week erna doet hij mee aan het NK op de baan. Bij de vrouwen boekte Anjolie En gels haar vierde zege op rij en leg de daarmee beslag op de overwin ning in het circuit. Ook haar tijd (37.58) was van hoog niveau. De Hulsterse Sandra de Block werd voor de vierde keer op rij tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83