Zeeland PZC 'Veertig banen door impuls haven1 BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 25 Plannen van dorpsraad Colijnsplaat en gemeente voor herinrichting havengebied komen in grote lijnen overeen Zwaakse Weel groeit Jeugdsoos De Sik en gemeente Noord-Beveland verkeren in impasse Brandweerpost mag blijven almanak Leeg briefje De allerbeste mosselen van Zeeland Spaceboxen voor jongeren Donderdag 23 juli 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Een verplaatsing van de vismijn, voorlichtingscentrum, museum over zilte natuur en een restau rant moeten de haven van Co lijnsplaat een impuls geven. door Raymond de Frel COLIJNSPLAAT - Een toeristisch-re- creatieve oppepper van de haven in Colijnsplaat resulteert zeker in veertig nieuwe banen. Het aantal bezoekers van het vissersdorp kan door onder meer een zilte natuur museum en restaurant in de ha ven oplopen tot 120.000 per jaar. Die schatting maakt de dorpsraad van Colijnsplaat na een inventari satie van de wensen en plannen van bestaande bedrijven in het ha vengebied. De gemeente Noord-Beveland is ook bezig met de ontwikkeling van het havenge bied, maar wethouder Piet de Put ter schat dat beide plannen in gro te lijnen voor tachtig tot negentig procent overeenkomen. „Ik durf mij niet aan de aantallen te wagen die de dorpsraad noemt", zegt De Putter. „Maar we zijn het er over eens dat de vis mijn toe is aan een herstructure ring, er meer kan worden gedaan met voorlichting over het Natio naal Park Oosterschelde én dat het gebied zó moet worden ingericht dat bezoekers ook het dorp in gaan." In het plan van de gemeen te wordt de vismijn een kwartslag gedraaid. Daarvoor moet een aan tal vissers hun loodsen op vrijwilli ge basis verlaten. De Putter: „Als de mijn in de richting van de Zee- landbrug wordt verplaatst, ont staat er een nieuw plein. Van daar uit moeten we er, in combinatie met een aantrekkelijke overbrug ging van de dijk, met recreatieve voorzieningen voor. zorgen dat be zoekers het dorp worden ingetrok ken. Bovenop de vismijn kan een horecavoorziening komen." De gemeente en dorpsraad treffen elkaar morgen om over hun plan nen te praten. De Putter bena drukt dat er nog een lange weg is te gaan. „Er zijn nog honderd din gen uit te zoeken. Denk bijvoor beeld aan de financiering van deze operatie. Daarvoor willen we ook subsidiegeld binnenhalen. Ik schat dat de uitvoering van het plan nog enkele jaren op zich laat wachten." 'S-GRAVENPOLDER - In de schaduw van uienbe- drijf TOP en molen De Korenhalm in 's-Gra- venpolder groeit een nieuw natuurgebied, als onderdeel van de grotere Zwaakse Weel. Een oude kreekrest komt er terug, met nat gras land, een moerassig stuk en natuurvriendelij ke oevers. Veel grond komt vrij bij de aanleg. Met trekkers wordt dit door een deel van - 's-Gravenpolder naar landbouwpercelen iets verderop gebracht. „Het stuift", zegt René Wink van Natuurmonumenten. „Vooraf zijn al le aanwonenden persoonlijk geïnformeerd." door Raymond de Frel KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik in Kamperland is absoluut niet van plan om akkoord te gaan met een voorstel van de gemeente Noord-Beveland over het gebruik van zijn nieuwe pand aan de Nieuwstraat. De gemeente vraagt De Sik voor 1 augustus te reageren op een schriftelijk voorstel. „Wij stemmen hier zeker niet mee in. De Sik heeft in het verleden altijd alles zelf geregeld en dat kunnen we in de toekomst ook. Daarvoor hoeft echt geen werkgroep met tal van vertegenwoordigers in het le ven te worden geroepen", aldus voorzitter Richard Kouwer van De Sik. Hij hekelt niet alleen de voor gestelde overlegstructuur over het gebruik van het gebouw. De ge meente, die meer activiteiten in het gebouw opteert, wil tot erger nis van het soosbestuur ook zeg genschap over de inventaris. 'S-HEER ARENDSKERKE - De brand weerpost 's-Heer Arendskerke mag voorlopig blijven bestaan. De gemeente Goes, die van plan was de taken naar Goes-West te ver plaatsen, wil de post handhaven. Dat kan doordat de aanrijtijden wat ruimer zijn geworden. Gedu rende drie jaar wordt bekeken of de post 's nachts op tijd ter plaatse kan zijn. Er moeten dan wel drie extra vrijwilligers en een bevelvoer der komen. Daarvoor stelt Goes 50.000 euro beschikbaar. Zij krijgen er ook iets voor terug, 'een omme tje' via een wandelpad langs het nieuwe na tuurgebied. Het werk duurt drie weken en ligt praktisch op schema. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse meid van zestien jaar kreeg deze week post van het Ministerie van Onderwijs. Goed bericht, hoopte ze. Ze wil immers na de zomer met haar di ploma naar het middelbaar beroepson derwijs in Goes. Maar, hoe kom je daar elke dag? Tegen betaling van een smak geld. Of mis schien toch, net als haar medestudenten in het hoger beroepsonderwijs, met een ov-jaarkaart, dacht ze met de envelop in handen. De aanhef van de brief luidde: „Gefelici teerd! je bent geslaagd voor het vmbo. Wij, de minister en staatssecretaris van onderwijs, zijn trots op je. Sta je al inge schreven voor een vervolgopleiding? Voor je toekomst is het namelijk erg be- langrijk Geen woord over gratis studieboeken. Geen jota over reiskosten. Les 1 voor vmbo-ers met ambitie: de minister en de staatssecretaris brengen niets in dan lege briefjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81