Speelkooi wijk Othene komt er toch Al 35 procent studenten ROC heeft een baan Subsidie provincie voor Portaal van Vlaanderen JWS-VLAANDEREN 22 en 23 Omgeving Schelpenlaan wordt economisch en sociaal-maatschappelijk hart van de wijk Wandelaars houden vol tijdens vierdaagse Graauw met wisselvallig weer Sluis bewaakt regels terrassen Donderdag 23 juli 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Krulbollen mag niet teloorgaan Gevelsteen bij toeval op goede plek De plaatsing van een speelkooi in de wijk Othene in Terneuzen gaat door. Inmiddels loopt bij de Raad van State nog een beroep tegen deze voorziening. door Eugene Verstraeten TERNEUZEN - Ondanks bezwaren van omwonenden gaat het plan voor een speelkooi aan de Schel penlaan in de Terneuzense wijk Othene gewoon door. „Wij den ken dat het nog steeds verstandig is om daar een multifunctioneel speelveld aan te leggen, zegt wet houder Cees Liefting. Hij wijst er op dat er straks 400 kinderen naar de vlak bij het speelveldje te bou wen school gaan. „Die willen als ze vrij zijn een balletje trappen. Als we daar dan niets doen krijg je een hoop overlast in de wijk", voorspelt Liefting. „We gaat alle voorzieningen op die locatie con centreren. Dan krijg je straks een winkelcentrum, een school met welzijnsvoorziening en een speel- voorziening voor de jeugd bij el kaar. Het wordt echt het econo misch en sociaal-maatschappelijk hart van de wijk." De plannen werden gisteravond aan de wijkbewoners gepresen teerd. In de school krijgen een openbare en christelijke school ge zamenlijk onderdak. Verder komt er een gymzaal, peuterspeelzaal, kinderopvang en een welzijnsac- commodatie. Er wordt gebouwd in twee lagen. Tegenover het par keerterrein van de nieuwe Aldi komt een apart parkeerterrein voor de school. Daarvoor moet wel de Zaamkreek een paar meter ingepolderd worden, maar die me ters komen er aan de andere kant weer bij. Bewaren tegen de vergun ning voor de speelkooi werden af gewezen door de gemeente en de rechtbank. Volgens woordvoerder Thijs Broere heeft de gemeente al tijd gezegd dat er geen verband is tussen de speelkooi en de school. „Maar nu wordt het als een inte graal plan gepresenteerd." Inmid dels- is een groep bezwaarmakers naar de Raad van State gestapt. door Eugène Verstraeteij TERNEUZEN - Zo'n 35 procent van de mbo-studenten die nu afstude ren aan het ROC Westerschelde in Terneuzen heeft al een baan gevon den en 43 procent wil doorstude ren. Dit blijkt uit een analyse van de kaarten die 640 afgestudeerden hebben ingevuld voor het School Ex programma. Daarbij begeleiden scholen jongeren naar een geschik te, aantrekkelijke vervolgopleiding met voldoende arbeidsperspectief en begeleidt het UWV jongeren naar een passende baan. Uit de in geleverde kaarten blijkt verder dat 2 procent iets anders gaat doen, bij voorbeeld reizen, 13 procent weet nog niet wat ze gaan doen en 7 procent is zoekt naar een baan. SLUIS - De gemeente Sluis pakt ho- reca-ondernemers aan die het niet zo nauw nemen met de voorschrif ten van hun terras. In de exploita tievergunning (voorheen terrasver gunning) staat vermeld wat de voorwaarden inhouden en wat de afmetingen van het terras mogen zijn. Voor het gemeentebestuur staat vast dat niet iedereen zich houdt aan deze voorschriften. Alle terrassen worden daarom op korte termijn gecontroleerd. Waar no dig, wordt opgetreden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De provincie geeft 119.300 euro voor de vernieuwing van de toeristische attractie het Portaal van Vlaanderen in Terneu zen. Daarmee is de financiering van de kwaliteitsimpuls voor deze dagrecreatieve voorziening groten deels rond. Eerder waren er al toe zeggingen van een Europese subsi die van 235.755 euro en een bijdra ge van de gemeente Terneuzen van 154-445 euro. Het bedrijfsle ven draagt ook 90.000 euro bij. Het nieuwe concept van het Por taal speelt onder andere in op de opkomende markt van het indus trieel toerisme. Verder kan het cen trum worden gebruikt om voor lichting te geven over het project Grenzeloze Kanaalzone. GRAAUW - Procentueel gezien scoort de wan delvierdaagse van Graauw bijzonder hoog wat het deelnemersveld betreft. Rond de honder veertig wandelaars leggen deze week geduren de vier dagen een afstand van vijf - of tien ki lometer af in de omgeving van het dorp met slechts zo'n duizend zielen in de gemeente Hulst. Afgelopen dinsdag besloot de organisa- wel hun medaille krijgen, maar het organisatie comité doet daar niet moeilijk over. Na de in tocht op de slotavond krijgen alle volhouders hun onderscheiding. foto Camile Schelstraete tie gezien de barre weersomstandigheden uit veiligheidsoverwegingen de kinderen terug te roepen van het vertrek. Die zaten er even mee tussen of ze aan het eind van de rit dan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74