Schouwen is kleine uittocht gaande M opruiming tetoo TOT 50% zeeland 123 Juf Anneke Landegent gaat 'lekker relaxen', sporten en koken Hulp geven aan kind met problemen maakte indruk op Nelly Geene Stichting: geen forse verhoging van huurtarief voor dorpshuizen met heel veel keus MET KORTINGEN UITVERKOOP DELSCHER. Voedselbank donderdag 23 juli 2009 Het contact met die Slowaakse kinderen heb ik echt als een verrijking Van mijn leven ervaren Juf Anneke Landegent van OBS De Kirreweie 'Met deze vroegpensioenen is ons aantal leraren weer in balans met het aantal leeningen Obase-directeur Ewald de Keijzer 1 w Wê m Acht juffen en meesters gaan met vroegpensioen. De laatste schoolweek staat bol van afscheidsrecepties. door Ton van den Nouweland na bijna 40 jaar afscheid van juf Nelly Geene. Zij is in dienst van de christelijke onderwijskoepel Ra dar. Bij 'concurrent' Obase van het openbaar onderwijs, is de uittocht Landegent achterlaat, wordt niet opgevuld. Haar groep gaat op in een combiklas. Ook directeur Gert Kooman van De Schoener in Brou wershaven gaat het na 38 jaar rusti- 'Ongeveer de helft van deze mensen wordt niet Vei'Vangen bovenschools manager Ewald de Keijzer et paard en wagen wordt zij vandaag door Burgh-Haam- stede gereden. De christelijke basis school Onder de Wieken neemt groter. Hier gaan 7 leerkrachten met de vut. Die worden niet alle maal vervangen, want Obase zat te ruim in haar vel. Zo had De Kirre weie in Burgh-Haamstede sinds de sluiting van het AZC te veel le raren. De plaats die juf Anneke ger aan doen. Zijn werk wordt overgenomen door Johan van Wes- tenbrugge, die dit combineert met zijn directeurschap van't Kofschip in Zierikzee. „Ongeveer de helft van de mensen wordt niet vervan gen. Daarmee is ons aantal leraren weer in balans met het aantal leer lingen," zegt directeur Ewald de Keijzer van Obase. In de andere va catures worden jonge mensen be noemd. Nog 5 andere leerkrachten gaan met vroegpensioen. Leo de Keijzer verlaat 't Stoofje in Ouwer- kerk na 34 jaar; OBS Duiveland in Nieuwerkerk neemt na 26 jaar af scheid van Hedy Bommeljé; Greet Bakker stopt na 10 jaar bij De Klimop in Dreischor. Corrie de Moor, laatst werkzaam bij De Meije in Zierikzee, houdt het na 41 jaar voor gezien. Jos Uil zet er na 39 jaar bij de Oosterburcht in Oosterland ook een punt achter. Anneke Landegent tussen de zonnebloemen en een schilderij dat ze bij haar afscheid kreeg. Schoolbegeleidster Nelly Geene staat letterlijk 'onder de wieken' Burgh-Haamstede. foto's Ronald den Dekker De reisjes naar jumelagege- meente Namestovo en de kunstveilingen op de laat ste schooldag staan juf Anneke Landegent van De Kirreweie in Burgh-Haamstede het meeste bij in de 19 jaar dat ze er werkte. „Het contact met die Slowaakse kinde ren heb ik echt als een verrijking van mijn leven ervaren," zegt de 61-jarige, van oorsprong Groningse lerares. Ze deed eerder werkervaring op in Hilversum en Utrecht. „Ik ga nu eerst eens lekker relaxen, daarna word ik misschien vrijwilliger bij de bibliotheek. Maar ik ga in elk ge val meer sporten: tennis en zwem men en oh, ja, ik ga ook op kook cursus." Landegent paste voor een receptie. Bij wijze van afscheid ging ze op visite bij alle klassen. „Elke groep deed iets leuks en hoewel ik nie mand te kort wil doen, wil ik wel vertellen dat mijn eigen groep 4 voor mij een alfabet heeft geschre ven, waarbij elk kind een letter voor zijn rekening nam. Ik kreeg ook een boekje met foto's en ge dichtjes en van elk kind een zonne bloem. Zó leuk." Met een onderbreking van vier jaar wegens moeder schap heeft Nelly Geene 41 jaar bij christelijke basisschool Onder de Wieken in Burgh-Haam stede gewerkt. De verhuizing van de school in 1973 maakte indruk, vertelt de 62-jarige Geene: „Het oude schooltje aan de Burghseweg was er nog een met hoge ramen en een gaskachel. De overgang naar de nieuwe combischool was echt een gebeurtenis." Geene was intern begeleider op school. Zij hielp kinderen met pro blemen. Ook dat maakte indruk. „Dat werk heeft echt mijn hart. Het is spannend om knopen te ontwarren en een kind verder te helpen." Haar familie krijgt de komende tijd extra aandacht van Geene: „Verder heb ik mijn hobby's. Ik lees en schilder graag en ik speel in een blokfluitensemble. Verder richt ik de kunstexposities van de Burghse kerk mee in." Geene woont op vijftig meter van school. In september ruimt ze haar kast leeg en praat ze bij met collega's „En dan is het mooi ge weest." ZIERIKZEE - Het bestuur van de stichting dorps- en gemeenschaps huizen gaat de huren niet fors ver hogen. Dat stelt voorzitter Jan La gendijk in een reactie op opmer kingen van het Eilandelijk kontaktorgaan majorette- en mu ziekverenigingen. „Wij willen de bereikbaarheid van de accommoda ties waarborgen en daar past geen forse huurverhoging bij", zegt La gendijk. Het bestuur betreurt het dat er een verkeerd beeld is ont staan over toekomstige huurverho gingen. Afgelopen jaar ging de huurprijs wel fors omhoog, maar dat was een besluit van het ge meentebestuur. De huurverhoging zal in 2010 ongeveer vier procent zijn. lange vorststraat - goes Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl THOLEN - Voedselbank Goed Ont moet en de gemeente Tholen gaan 'samenwerken. Het initiatief komt van de West-Brabantse voedsel bank. Die wil niet alleen pakket ten uitdelen, maar mensen ook structureel uit hun financiële ma laise halen. L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65