221 zeeland S25£?I. hard In basisonderwijs van Mosselen zijn veel Walsen in dorpshuis tijdens dansavond Matinee-concert organist De Nooijer Concert Popwave in Jacobuskerk Zomerse activiteiten in Neffe d'Eule Zoeken naar bommen donderdag 23 juli 2009 'Dit werk heeftKecht mijn hart. Het is spannend om knopen te ontwarren en een kind verder te helpen' intern begeleidster Nelly Geene van CBS Onder de Wieken door Harmen van der Werf yerseke - Mosselen zijn dit jaar veel goedkoper dan vorig jaar. Op de mosselveiling in Yerseke is dat goed te merken. „Het scheelt wel dertig a veertig procent", schat in koper Pieter Geijsen van de Roem van Yerseke. In euro's betekent dat nogal wat. In 2008 gingen de beste partijen in de eerste weken van het seizoen voor zo'n 260 euro per honderd kilo weg. Nu liggen de hoogste prijzen rond de 160 euro. Met de kwaliteit heeft dat niets te maken, integendeel. Vriend en vij and beweren juist dat die prima is. Mosselkwekers staan te kijken van de matige prijsontwikkeling. An- dré de Ronde van de Bruinisse 27 wacht in de mosselveiling op de verkoop van zijn lading mosselen. Het mosselseizoen is dit jaar ex treem vroeg begonnen, al op 2 juli, terwijl half juh normaal is. „De handel heeft een slechte start ge maakt", zoekt De Ronde een oor zaak. „Bij het begin van het mos selseizoen waren de vakanties ook nog niet begonnen." Volgens hem is ook jarenlang te weinig promo tie gemaakt voor de Zeeuwse mos selen. „Vroeger vertrok bij het be gin van het seizoen een grote kara vaan vrachtwagens met mosselen uit Yerseke. Dat gaf veel publici teit. Die missen we nu." De handel wil niet terug naar één grote seizoensstart. „Dat is nu veel lastiger te organiseren", zegt Jaap Holstein van de Vereniging Mossel- handel. „We hebben niet meer al leen Zeeuwse mosselen van de bo dem, maar ook de vroegere hang- cultuurmosselen en de.buitenland se mosselen." Een vlammend begin van het sei zoen heeft bovendien een prijsop drijvend effect, wat voor de kwe kers gunstig is, maar niet voor de handel en mosselliefhebbers. Hol stein vindt het daarom prima dat dit jaar de prijzen wat lager zijn. Zeeuwse mosselen waren de afge lopen jaren in restaurants zo duur dat ze moeilijk met andere gerech ten konden concurreren, is uit marktonderzoek gebleken. „Het is te hopen", zegt Holstein, „dat de restaurants hun prijzen nu naar be neden bijstellen." Zeeuwse mosselen zijn in super markten al scherper geprijsd. Dat leert een rondgang langs grote win kels in Goes. Albert Heijn heeft twee kilo mosselen liggen voor af gerond acht en tien euro. Bij de Agrimarkt kost twee kilo mosse len 4,89 en 6,99 euro. Hans de Leeuw, oud-mosselinkoper, volgt de mosselveiling in Yerseke al ja ren. „Het werd tijd dat de prijzen weer normaal werden", zegt hij uit de grond van zijn hart. OUWERKERK Dansen op de klanken van foxtrot, Engelse wals, Weense wals en cha, cha, cha kan zaterdag 1 augustus in het dorpshuis in Ouwerkerk tij dens een dansavond. Ook line-dan- cing komt aan bod en met speciale wensen als samba en pasodoble wordt rekening gehouden. Wie meer wil weten kan bellen: 0111-642582 of 06-42918807. De dans avond begint om 20.30 uur. Boekhoudcursussen starten weer in September: MBA en SPD mondeling/schriftelijk www. degroot-adviesentips. nl 0111 671828//06 51218126 Zeeleeuwen Vandaag op internet: Califor- nische zeeleeuwen stelen de show op Neeltje Jans STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in net album www.pzc.nl ZIERIKZEE Het tweede in een serie van mati neeconcerten in de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt zaterdag 1 au gustus verzorgd door Joost de Nooijer. De Nooijer begeleidt regel matig kerkdiensten in Renesse en Haamstede. Hij studeerde cum lau- de af aan het Koninklijk Haags Con servatorium. De Nooijer speelt za terdag werk van Mendelssohn en Vierne, aanvang 16.00 uur. RENESSE Popkoor Popwave verzorgt donder dag 30 juli een zomeravondconcert in de Jacobuskerk in Renesse. On der leiding van Rudy Pijfers swin gen de meer dan 60 leden van het popkoor zich door het repertoire van aanstekelijke popsongs uit de jaren zeventig en verder. De eigen band maakt het plaatje compleet. Het concert in de Jacobuskerk be gint om 20.00 uur. OOSTERLAND Tony van der Hulle 'uit Oosterland blaast Neffe d'Eule deze zomer nieuw leven in. Het café is bij ge brek aan huurders dicht. Van der Hulle vindt dat jammer, zeker om dat De Pul in Bru ook dicht is en er weinig te doen is in Oosterland. Daarom opent hij deze zomer iede re vrijdag en zaterdag de zaak en or ganiseert iets. „Komende vrijdag begint het met een opwarmparty en zaterdag is er karaoke." OBS Duiveland in Nieuwerkerk nam gisteren afscheid van Hedy Bommeljé. RITTHEM - De MD4-metaaldetector is bijna even lang als de driejarige Stella uit Zoutelande. Korporaal Mark Niesink van het 41e pantsergeniebataljon van de Landmacht helpt haar een handje bij het zoeken naar 'explosieven' in Fort Rammekens. Niesink: „Als je dat uren achter elkaar moet doen, wordt het een sleur. Voor kinderen is dit een leuk spel. foto Ruben Oreel Op 15 juli 2009 is ten laste van C.J.M. Coolen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door (t.k.-)gerechtsdeurwaarder N.A. Polderman. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging onder een derde. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. BUYS PARTNERS B.V. ONDERNEMERSWEG 5 4691 SL THOLEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64