Akkoord over Borrendamme PZC 21 Leeg briefje >CHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 Nieuwbouw zorgcentrum en complete herinrichting aangrenzend gebied in Zierikzee 25 Schadevergoeding drijvende woningen Fries-Zeeuwse strijd standwerkers Waarschuwing voor schoorsteenvegers almanak Mountainbiken kan nu op de 'Patrick Tolhoek' Kleine uittocht in het basisonderwijs op Schouwen-Duiveland Donderdag 23 juli 2009 Woonzorg Nederland en de ge meente Schouwen-Duiveland hebben een akkoord bereikt over de nieuwbouw van zorg centrum Borrendamme in Zierik zee. Ook de omgeving van het zorgcentrum aan de Schelde- straat wordt aangepakt. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Nieuwbouw van zorg centrum Borrendamme in Zierik zee, een nieuwe wandel- en fiets route vanuit Poortambacht naar het centrum en de totale herinrich ting van het parkeerterrein aan de Scheldestraat. De gemeente Schou wen-Duiveland en Woonzorg Ne derland hebben na zes jaar praten en touwtrekken overeenstemming over de invulling van het gebied rond Borrendamme. „Het heeft even geduurd en het was niet altijd even gemakkelijk", zegt wethouder Roel van der Wek ken. „Maar we zijn blij en trots dat het nu zo ver is." Het hele gebied wordt ingrijpend veranderd. Als eerste is de nieuw bouw van Borrendamme aan de beurt. Aan de rand van het ter rein, tegen de Scheldestraat aan, komt een vijf verdiepingen hoog gebouw. Op de begane grond komt een gezondheidscentrum met onder meer huisartsen en een apotheek. Daarboven komt het hoofdgebouw van het zorgcen trum. Achter het hoofdgebouw komen acht kleinere bouwblokken van drie verdiepingen met daarin zorg- woningen. Deze fase van het tota le plan wordt zo snel mogelijk ge start. Op het terrein naast de nieuwbouw van het zorgcentrum staan drie appartementsgebouwen gepland met koopwoningen. Dit terrein wordt gelijktijdig met het parkeerterrein van de Schelde straat ingericht en staat op de rol voor 2012. Of de koopappartemen ten dan ook gelijk gebouwd wor den hangt af van de markt. Over het terrein wordt een fiets- wandelroute aangelegd die moet uitkomen bij een nog nieuw te bouwen brug over de gracht. „De brug is nog niet helemaal zeker", zegt Van der Wekken. „Daar moet de monumentencommissie zich nog over buigen." Met deze nieu we route wordt de wandeling naar het centrum volgens Van der Wek ken aantrekkelijk en veiliger. De ge meente en Woonzorg Nederland zijn overeengekomen dat Woon zorg financieel bijdraagt in de her inrichting van het parkeerterrein. Marshallgift herrijst uit afvalhoop Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE De gemeente Schouwen-Duiveland betaalt 115.000 euro schadeloosstel ling aan projectontwikkelaar Loo- stad bv. Dit bedrag is een tegemoet koming in gemaakte kosten voor de ontwikkeling van drijvende wo ningen die in de Waterwijk zou den komen. Het college heeft de stekker uit dit deel van het plan ge trokken. De grond ter plekke bleek ongeschikt om diep te graven. Om toch drijvende woningen te realise ren zou een soort badkuip ge bouwd moeten worden en dat bracht 600.000 euro meerkosten met zich mee. GOES Guus van Leeuwen uit Friesland is uitgeroepen tot Zeeuws kampioen standwerken 2009. De Fries met zijn Ginseng zalf werd overigens ook vorig jaar Zeeuws kampioen standwerken. Van Leeuwen versloeg op de finale dag op de weekmarkt in Goes slechts met een half puntje ver schil Bertus de Regt uit Vlissingen met zijn bijzondere groenten- schaaf. Rudy Delaere eindigde met zijn spekken en bonbons uit België op de derde plaats. Die uitslag haal de hij ook tijdens de voorronde op de weekmarkt in Hulst. MIDDELHARNIS De politie Rotterdam-Rijnmond waarschuwt voor de praktijken van schoorsteenvegers, die eerder dit jaar in Zeeland vernielingen hebben aangericht Hun bedrijf ver spreidt momenteel folders in Mid- delharnis. Als de schoorsteenve gers aan het werk zijn, gaat er van- alles kapot. De heren - ze spreken met een Brabants accent - bieden vervolgens aan de schade te repare ren. Bij het afrekenen wordt een veel hogere prijs gevraagd dan was afgesproken. Meer informatie bij de politie op 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse meid kreeg post van het ministerie van Onderwijs. Goed bericht, hoopte ze. Ze wil immers met haar di ploma naar het middelbaar beroepson derwijs in Goes. Maarhoe kom je daar elke dag? Tegen betaling van veel geld. Of misschien toch, net als haar medestu denten in het hoger beroepsonderwijs, met een ov-jaarkaart, dacht ze met de envelop in handen. De aanhef luidde: „Gefeliciteerd! Je bent geslaagd voor het vmbo. Wij, de minister en staatssecreta ris van Onderwijs, zijn trots op je. Sta je al ingeschreven vooreen vervolgoplei ding? Voor je toekomst is het erg belang rijk..." Geen woord over gratis studieboe ken. Of reiskosten. Les 1 voor vmbo'ers met ambitie: de minister en staatssecre taris brengen niets in dan lege briefjes. BURGH-HAAMSTEDE - Het mountainbikeparcours in de Boswachterij Westerschouwen heet nu de 'Patrick Tolhoek'. De route is uitgebreid met ruim drie kilometer en is nu 8,8 kilometer lang. Tol hoek, oud-mountainbiker en -wielrenner uit Yer- seke, opende het parcours samen met Bart Brentjens (foto). Deze verraste Tolhoek - nadat ze samen het nieuwe naambord van de route had den onthuld - door hem een trofee voor diens sportieve prestaties te overhandigen. Daarna na men ze de route samen met mountainbikers van Team X-Treme in gebruik, foto Ronald den Dekker Video op www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63